Grįžo karščiai: koks maistas ir gėrimai padės atsigaivinti?nuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 12:50:44 Perskaitė 437

Sinoptikai tvirtina, kad į Lietuvą vėl sugrįžo karščiai, o kaitra tikėtina neišsikvėps ir per visą likusią vasarą. Retas gyventojas žino, kuo geriausiai gaivintis per karščius, kad būtų išlaikyta organizmo skysčių pusiausvyra ir nekamuotų troškulys. „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas dalinasi patarimais, ką valgyti ir kuo gaivintis per kaitrą.

 

Eksperto teigimu, karštomis dienomis greičiausiai atsigaivinti padės mėtos, aštresni pipirai, šilta sriuba ir arbūzas. Organizmo skysčių pusiausvyros palaikymui naudingiausi yra kokosai bei agurkai - būtent šie produktai pasižymi maistinėmis savybėmis, kurios labiausiai prisideda prie skysčių kiekio išlaikymo. Tuo tarpu medžiagų apykaitos gerinimui labiausiai pagelbės špinatai, kurie naudingi tinkamo kraujospūdžio palaikymui ir ciberžolė, kuri pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir gerina medžiagų apykaitą.

„Oro temperatūrai pakilus virš 26 laipsnių, daugelis kaipmat pajunta papildomą krūvį organizmui ir skubiai ieško kuo atsigaivinti. Tokiomis dienomis dažniausiai patariama rinktis nekoncentruotus gėrimus, kurių pagrindą sudaro vanduo, o valgiui - liesesnius patiekalus. Paprastai žmonės linkę gaivintis šaltesniais gėrimais, tačiau neretai rizikuoja persišaldyti. Visgi praktika rodo, kad kai kurie specialiai paruošti karšti ar aštresni patiekalai gali padėti atsigaivinti ne ką mažiau, nei šalti“, - teigia maisto gamybos ekspertas.

Jis tvirtina, kad vakare nereikėtų vengti valgyti šiltų sriubų, kurios paskatina gausesnį momentinį prakaitavimą, tačiau organizmą atvėsina ilgesniam laikui. O jei tingisi virti sriubas ar nemėgstate aštriai valgyti, geriausiai atsigaivinti padės arbūzai. Arbūzuose esanti amino rūgštis citrulinas sumažina kraujagyslių sienelių spaudimą, taip užtikrina geresnę kraujo cirkuliaciją bei leidžia organizmui greičiau atvėsti.

Karštomis dienomis patariama vengti angliavandeniais gausių patiekalų ir produktų - jie apsunkina organizmą, nes yra sunkiau virškinami. Tą patį galima pasakyti ir apie mėsos bei alkoholio produktus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net