respublika.lt

G.Nausėda apie sostinės centre nukirstą šimtametį ąžuolą: tai spjūvis į veidą vilniečiams

Publikuota: 2023 gegužės 20 20:36:00, Raminta Majauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gitanas Nausėda. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Šeštadienį Vilniaus centre, Ceikinių gatvėje, nukirstas ilgaamžis ąžuolas. Prezidentas Gitanas Nausėda pavadino tai barbarišku išpuoliu, o Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, jog tai vandalizmas ir patikino, kad nekilnojamo turto vystytojai leidimų medžio kirtimui neturėjo.

 

„Mūsų mylimame mieste šiandien barbariškai nupjautas šimtametis, sveikas, žaliuojantis ąžuolas. Tai ne pirmas toks nekilnojamojo turto vystytojų spjūvis į veidą vilniečiams – vagystė iš mūsų ir mūsų vaikų. Kviečiu teisėsaugą principingai vertinti šį atvejį. Iki šiol siekiau, ir toliau sieksiu, griežtesnio teisinio nusikaltimų gamtai vertinimo. Nebūkime abejingi – priešinkimės sąžinę praradusiems niekdariams!“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Nausėda.

„Pikta ir apgailėtina, kad Vilniaus centre NT projekto vystytojai (UAB „Rinktinės NT”) šiandien lyg niekur nieko nukirto šimtametį ąžuolą. Jokių leidimų tam jie neturėjo, todėl tai ne kas kita, kaip paprasčiausias vandalizmas ir nusikaltimas prieš vilniečius. Panašu, kad savo išpuoliu prieš gamtą ir istorinį miesto paveldą NT vystytojai bando pademonstruoti, kad jie yra aukščiau įstatymo ir miestiečių gerovės“, – savo „Facebook“ paskyroje šeštadienį rašė V. Benkunskas.

Meras pridūrė, kad ketina kreiptis į teisėsaugą.

„Galiu užtikrinti, kad nebaudžiamumo ir savivaliavimo laikai sostinėje baigėsi – laukiniai 90-ieji į NT projektų vystymą Vilniaus mieste tikrai nesugrįš. Sostinė turi pakankamai priemonių tokiems veikėjams pažaboti. Viena jų – statybos leidimų stabdymas manantiems, kad taisyklės ir įstatymai jiems negalioja.

Deja, baudos už tokius veiksmus šiuo metu yra juokingai mažos. Tuo savivaliaujantys NT vystytojai ir piktnaudžiauja. Savivaldybė Aplinkos ministerijai jau siūlė teisės aktų pakeitimus, kurie iš esmės sugriežtintų teisinę ir finansinę NT projektų vystytojų atsakomybę už tokius ir panašius savavališkus veiksmus. Belsimės dar kartą. O jei nepadės – ir dar, nes taip būti tiesiog negali“, – teigė V. Benkunskas.

Sklypą Ceikinių gatvėje, kur buvo nupjautas ilgaamžis medis, įmonė „Rinktinės NT“ įsigijo maždaug prieš aštuonerius metus. Šiuo metu sklype vykdomos statybos.

UAB „Rinktinės NT“ teisininkas Donatas Jakštas 15min teigė, jog leidimo nereikėjo.

„Situacija yra tokia, kad yra vykdomi lietaus tinklo remonto darbai ir ant tinklo arba apsaugos zonoje augantys medžiai turėjo būti pašalinti. Šalia yra dar vienas kaštonas, bet buvo pavojus, kad kris ant gatvės, tai rangovai negalėjo nukirsti. Jis auga ant inžinerinių tinklų linijos. Leidimo (savivaldybės) nereikia dėl to, kad medis auga ant inžinerinių tinklų arba jų apsaugos zonoje. Užtenka informuoti“, – 15min sakė teisininkas.

Šeštadienis medžio kirtimui, anot D.Jakšto, buvo pasirinktas pagal numatytų darbų srautą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
14
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s