Estija padės Lietuvai tiesti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusijanuotraukos (73)

2021 liepos 24 10:28:00 Perskaitė 671

Lietuvai paprašius paramos fizinio barjero ties Lietuvos-Baltarusijos siena įrengimui, Estija siunčia į Lietuvą krovinį su tam skirtomis medžiagomis. Tai paaiškėjo po penktadienį vykusio pokalbio tarp Lietuvos vidaus reikalų ministrės Agnė Bilotaitės ir Estijos krašto apsaugos ministro Kalle Laanet.

 

Estija atsiųs 100 km koncertinos, skirtos sustiprinti sieną, siekiant stabdyti neteisėtų migrantų srautą.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, situacija Lietuvoje nėra įprasta migracijos krizė. Tai organizuota hibridinė agresija ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš visą Europos Sąjungą.

Estijos krašto apsaugos ministras pažymėjo, kad situacija išlieka sudėtinga ir dėl organizuojamų ZAPAD 2021 pratybų.

„Nuo rugpjūčio 1 d. Estija pasirengusi atsiųsti 3 bepiločių orlaivių įgulas, kurios padės stebėti Lietuvos pasienį", - pažymėjo Estijos krašto apsaugos ministras K. Laanet.

Anot abiejų ministrų, Europos Sąjunga turėtų taikyti sankcijas asmenims ir įmonėms, kurios organizuoja neteisėtą migraciją iš Baltarusijos į Lietuvą.

Vidaus reikalų ministerija primena, kad ketvirtadienį Lietuvą pasiekė humanitarinė siunta iš Estijos: 10 palapinių, 10 oro kondicionierių, 10 šildytuvų, 100 miegmaišių, 100 lovų, 100 kėdžių, 30 stalų, 10 šviestuvų. Visi šie daiktai reikalingi migrantams apgyvendinti.

Be to, Estijos policijos ir sienų apsaugos tarnyba (PPA) liepos pradžioje atsiuntė į Lietuvą policijos padalinį ESTPOL5 - 8 pareigūnus ir 2 dronus su operatoriais, padėsiantį stabdyti neteisėtų migrantų srautus Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Taip pat Lietuvos pasienio pareigūnams talkina 2 Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (Frontex) pareigūnai, deleguoti Estijos.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 2470 neteisėtų migrantų. Tai yra 33 kartus daugiau nei pernai ir 66 kartus daugiau nei 2019 metais.

Liepos 2 dieną Lietuva paskelbė ekstremalią situaciją, susijusią su padidėjusia nelegalia migracija iš Baltarusijos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net