Dieveniškių gyventojai sulaukė G.Nausėdos dėmesionuotraukos (55)

2021 liepos 28 21:00:35 Perskaitė 1784

Šalčininkų rajone esančių Dieveniškių ir Rūdninkų gyventojai pagaliau sulaukė valdžios atstovų dėmesio. Šiandien po pietų Dieveniškėse apsilankė šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, o ryte susitikimas įvyko tarp vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės ir Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus.

 

Apie susitikimą su jau beveik savaitę prieš nelegalių migrantų apgyvendinimą jų miestelyje protestuojančia Dieveniškių bendruomene G.Nausėda paskelbė savo socialinio tinklo paskyroje. „Susitikimas Dieveniškėse. Rytoj su partijų lyderiais kalbėsime apie vieningą poziciją ir sprendimus migracijos krizei spręsti. Tai nėra vienos Vyriausybės, kelių savivaldybių, ar kelių vietos bendruomenių problema. Tai visos Lietuvos problema, kurią sėkmingai išspręsti galime tik kartu. Todėl prieš rytojaus susitikimą susitikau su Dieveniškių gyventojais. Tam, kad išklausyčiau jų rūpesčius", - rašė šalies vadovas.

Kiek anksčiau, šiandien ryte, vidaus reikalų ministrė A.Bilotaitė susitiko su Šalčininkų rajono meru Z.Palevičiumi. Po susitikimo A.Bilotaitė patvirtino, kad kol kas atsisakoma tik planų dėl migrantų apgyvendinimo Dieveniškėse. O stovykla Rūdninkų poligone bus statoma ir toliau.

Kaip žurnalistams po susitikimo su ministre sakė Šalčininkų rajono meras Z.Palevičius, įtampa rajone didėja. „Sutarėme, kad artimiausiu metu ministerijos atstovai atvyks į Rūdninkus kalbėtis su bendruomene. Mes pasakėme, kad bendradarbiausime. Ne paslaptis, kad bendruomenė yra prieš migrantų apgyvendinimą. Ji spontaniškai parodė savo poziciją, dabar reikia kalbėti, jiems paaiškinti, kas bus poligone ir kas bus daroma dėl žmonių saugumo. Žmonės sunerimę. Jie nenori migrantų ir, manau, kad taip yra ne tik Šalčininkų rajone, bet ir kitose savivaldybėse", - sakė savivaldybės meras. Jis patikino, kad nelegalių migrantų apgyvendinimui tinkamų vietų Šalčininkų rajone meras nemato.

Savo ruoštu ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad susitikime dar kartą akcentuota, jog vidaus reikalų sistemos tarnybos užtikrins gyventojų saugumą. „Rūdininkų poligone įrengiama stovyklavietė - pati optimaliausia logistikos ir viešojo saugumo atžvilgiu, šiuo metu sukarintoje teritorijoje yra stiprinamos vaizdo stebėjimo sistemos, migrantų stovyklavietė turės dar vieną papildomą užtvarą. Be to, Viešojo saugumo tarnybos vadas Arvydas Pocius pažymėjo, kad šioje teritorijoje nuolatos vyksta specialiųjų tarnybų ir kariuomenės padalinių taktinės pratybos ir treniruotės - o tai dar viena svarbi apsaugos priemonė", - rašoma ministerijos pranešime, nors vietiniai gyventojai ne kartą akcentavo, kad stovyklavietę juosianti tvora nėra uždara, paėjus keliasdešimt metrų, tvora paprasčiausiai baigiasi.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net