Dieveniškiečiai laimėjo - A.Bilotaitė atsitraukia, bet daugiau su žmonėmis nesikalbėsnuotraukos (191)

2021 liepos 29 12:45:00 Perskaitė 7505

Jau savaitę Dieveniškėse budintys gyventojai gali švęsti pirmąją pergalę - vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė paskelbė, kad šiame miestelyje nelegalūs migrantai apgyvendinti nebus. Tiesa, dėl to gyventojams nė kiek ne ramiau. Nelegalai prie sienos nė nestabdomi pasiekia Dieveniškes.


Dar neseniai buvo skelbta, kad Šalčininkų rajone esančiose Dieveniškėse gali būti apgyvendinta tris kartus daugiau nelegalių migrantų, nei čia gyvena gyventojų, - apie 1,5 tūkstančio. Tam besipriešinantys gyventojai protestavo, savo namus ėmė ginti budėdami miestelyje paromis. Vakar jie išgirdo pergalingą žinią - nelegalų jų miestelyje nebus.

Apie tai paskelbė ministrė A.Bilotaitė, iš karto patikinusi, kad ateityje prie šio klausimo dar gali sugrįžti.

„Mes laikome šią vietą kaip galimą. Šiuo metu tikrai kažkokios vežimo ar kitokios veiklos nebus, bet mes ją laikome, nes turime turėti rezerve šią vietą ar kitas vietas, kadangi situacija gali keistis kiekvieną dieną", - žurnalistams trečiadienį teigė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, nors buvo bandoma su bendruomene pasiekti kompromisą, tačiau, pasak jos, dialogas tiesiog neįvyko. Po to, kai nelegalių migrantų apgyvendinimui jų kaimynystėje pasipriešino Dieveniškių ir Rūdninkų gyventojai, o prezidentas Gitanas Nausėda tai pavadino neįvykusio dialogo rezultatu, ministrė pareiškė, kad bendrauti su gyventojais daugiau neketina. A.Bilotaitė patikino, kad jos vadovaujama ministerija apie planus, kur bus perkeliami migrantai, nepraneš.

„Aš dabar laikausi tokios taisyklės, kad komunikuoti apie konkrečias datas, konkrečias vietas nenorėčiau, nes tai gali išprovokuoti, kaip mes matėme, įvairiausias akcijas, protestus ne tik pilietiškus, bet ir nukreiptus prieš pareigūnus", - akcentavo A.Bilotaitė. „Mano pareiga yra, žinoma, užtikrinti visuomenės saugumą, bet ir pasirūpinti mūsų pareigūnų saugumu, kad jiems nekiltų grėsmė vykdant savo darbus ir pareigas", - pridūrė ji.

Tačiau dieveniškiečiai visiškai saugūs jaustis vis tiek negali. Vakar ryte vietiniai pranešė, kad budėdami paryčiais jie sulaukė netikėtų svečių. Tiesiai pas protestuotojus prieš nelegalių migrantų atkeldinimą atkulniavo netikėti svečiai - keturi ką tik sieną nelegaliai kirtę migrantai. Jie vietinius patikino, kad jokių spygliuotų tvorų kirsti nereikėjo, o prie Lietuvos sienos su Baltarusija jų niekas nesustabdė. Nelegalai ramiai sulaukė policijos pareigūnų. Dieveniškiečiai tikina, jog tai yra geriausias įrodymas, kaip prastai nuo nelegalų saugoma mūsų valstybės siena.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net