Dieveniškės kol kas atsilaikė tik pilietiškų žmonių dėka. Bet pavojaus signalai dar aidi ir jiemsnuotraukos (36)

2021 liepos 27 20:40:10 Perskaitė 2651

Gerokai pakilesne nuotaika „Vakaro žinias" pasitiko Dieveniškių gyventojai, tačiau ir jie ne viskuo patenkinti. Rūpestingai budinčiais miestelyje besirūpinanti vietos bendruomenės vadovė Liuba Poliak neslėpė, kad ją labai nuvylė sisteminės žiniasklaidos pateikta informacija.

 

„Susidūrėme su rimta problema ir norėjome ją ištransliuoti kuo plačiau, tad atvira širdimi priėmėme visus atvykstančius ir kalbėjomės su visomis televizijomis. Deja, netrukus to pasigailėjome, nes jos, užuot pateikusios gyventojų pastebėjimus ir jų nerimo priežastis, viską iškraipė", - nusivylimo neslėpė moteris.

Nepaisant to, ji dar kartą akcentavo, kad Dieveniškių gyventojai puikiai supranta, jog gyvenime pasitaiko visko ir nėra nusistatę prieš saugesnio gyvenimo ieškančius nelaimėlius, tačiau tokie, ypač mažų miestelių gyvenimui ypač didelę įtaką turinys, sprendimai gali būti priimami tik bendru sutarimu.

„Valdininkai net neįsigilino į tai, kur norima nelegalus apgyvendinti. Jie sako, kad tai esą bus laikinai ir perkels tik rizikos grupės asmenis, tačiau mes jais nebetikime ir norime savo namuose jaustis saugūs. Nes visi supranta, kad laikina tai nebus, o tik per 24-is metrus nuo mokyklos sukelti svetimtaučiai bus tarsi tiksinti uždelsto veikimo bomba. Kas, jeigu jie sugalvos palikti savo „namus" ir įsiverš į mokyklą pas vaikus arba pas netoliese gyvenančius senolius? Kas juos apsaugos ir gins, jeigu mūsų valdžia net sienų apsaugoti nesugeba, o policiją siunčia prieš savo žmones?" - klausė L.Poliak.

Norima sunaikinti švietimo sistemą?

Abejonių dėl valdžios parinktos vietos išsakė ir kiti Dieveniškių gyventojai. Pasak Irinos, jeigu valdžia į miestelį tikrai nori sukelti moteris ir vaikus, tai pirmiausia reikėtų tam sukurti tinkamas sąlygas.

„Suprantame, kad moterims su vaikais nėra lengva, tačiau jiems bus dar sunkiau, jeigu jie gyvens be normalios infrastruktūros. Pastate, į kurį juos norima įkeldinti, to nėra. Valdžia sako, kad skubiai viską tvarkys, tačiau jeigu juos čia, kaip žadama, laikys tik iki rugsėjo, tai kam tuomet tokios investicijos? Nebent pastatą jau kažkas įsigijo ir dabar tokiais būdais mėgina restauruoti," - svarstė moteris.

Nepaisant daugybės neatsakytų klausimų, Irina įsitikinusi, kad dabar esantys valdžioje vis tiek savo klaidų nepripažins ir principingai bandys nelegalus įbrukti dieveniškiečiams. Priešingu atveju, nukentėtų valdančiųjų ambicijos, kurios, kiek rodo pastarojo meto jų veikla, yra gerokai svarbesnės, negu Lietuvos ir jos žmonių gerovė.

Irinai pritarė ir kita miestelio gyventoja - Valentina. Jos nuomone, stuburą parodę dieveniškiečiai tapo rakštimi valdantiesiems, todėl dabar prasidėjo įnirtingas miestelio gyventojų puolimas.

„Girdime kaltinimus, kad čia gyvena žemo intelekto, išsilavinimo neturintys žmonės, kurie policijos esą nenori todėl, kad miestelyje veikia įvairios nelegaliais darbais užsiimančios grupuotės. Įvertinus tai, ko pasiekėme mes ir mūsų vaikai, tokie kaltinimai skamba kaip įžeidimas, o pareiškimus apie esą čia veikiančias grupuotes, buitinius nusikaltimus vertiname kaip sąmoningą mūsų žeminimą.

Jeigu ministrė kažką žino apie čia esą veikiančias grupuotes, tai jos reikėtų klausti, kodėl jos veikė 30-imt metų ir vis dar tebeveikia?" - sumaniai į valdžios kaltinimus atsakė moteris.

Taip pat ji nerimavo, kad apgyvendinus nelegalus prie pat ugdymo įstaigos, pastaroji negalės tinkamai funkcionuoti.

„Turime tik dvi veikiančias gimnazijas - lietuvių ir lenkų. Dabar šalia vienos jų norima įkurti svetimuosius, kurių kaimynystė, ką parodė Verebiejų atvejis, tikrai nėra saugi. Kas lauks miestelio, jeigu bus sunaikinta vienintelė apylinkėje lietuviška mokykla? Ir kam reikalingas lietuviško paveldo ir kultūros puoselėjimas, jeigu čia tuoj sukels svetimtaučius, kuriems į visa tai nusispjauti.

Nors gal toks ir yra planas?" - atsisveikino Valentina.

Laiko buvo, bet...

Palaikyti Dieveniškių gyventojų atvykęs Saulius priminė Vokietijos kanclerės Angelos Merkel iniciatyva prieš keletą metų pasirašytą Migracijos paktą, tačiau nei jį pasirašę politikai, nei dabartinė valdžia nepadarė nieko, kad būtų tinkamai pasirengta jo realizavimui. Pasak vyro, prisiėmus įsipareigojimus, Lietuva galėjo pati ar su Europos pagalba numatyti, įkurti bei tinkamai paruošti teritorijas migrantų priėmimui. Kažkur atokiau nuo miestų. Ir nekiltų nei ginčų, nei susidūrimų.

„Tokiose teritorijose jie lauktų sprendimo dėl tolesnio savo likimo ir nereikėtų sukti galvos, nei kur juos apgyvendinti, nei kaip susitarti su gyventojais. Klausimų nekiltų ir dėl žinučių namo, nes visi aiškiai matytų, kas jų Lietuvoje laukia. Deja, savo laiku politikai tuo nepanoro rūpintis, todėl dabar turime ką turime ir neaišku, kuo viskas pasibaigs", - reziumavo Saulius.

Įdomi detalė - išvykstant dieveniškiečiai pasidalino juos šiandien pasiekusia neramia žinia. Pasak nenurodyto šaltinio, ateinantį penktadienį Dieveniškes ištiks valdžios nurodymams nusprendusių nepaklusti Rūdninkų miestelio gyventojų likimas...

Trečiadienį ryte Dieveniškių gyventojai patys sulaikė nelegalus

Per naktinį būdėjimą Dieveniškėse, buvo sulaikyti 4 asmenys nelegaliai kirtę Lietuvos-Baltarusijos sieną. Prisistatė esantys iš Irako. Už kelionę iki Lietuvos sienos sumokėjo po 3000eur. Nelegalai buvo perduoti policijai. Sienos kiauros kaip rėtis, atėjo pasivaikščiodami keliu. Paklausti kaip jiems pavyko perlipti koncertinos užtvarą atsakė, kad nebuvo jokių kliūčių perėjo valstybinę sieną per smėliuką ir toliau atėjo keliu. - FB grupės Dieveniškės informacija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net