Didžiausios frakcijos EP vadovas M.Vėberis: suteikime V.Sinkevičiui šansąnuotraukos (1)

2019 lapkričio mėn. 12 d. 19:00:19 Perskaitė 1409

Didžiausios frakcijos Europos Parlamente – centro dešiniosios Europos liaudies partijos (ELP) - pirmininkas Manfredas Vėberis (Manfred Weber) tvirtina, kad Virginijui Sinkevičiui, kaip potencialiam aplinkos ir vandenynų eurokomisarui, reikia suteikti šansą.

 

Kartu M. Weberis pripažįsta, kad ne visi kandidatai į Europos Komisiją atitinka jo politines pažiūras, tačiau tai, pasak jo, yra normalu.

„Jis gavo patvirtinimą iš atsakingo komiteto. Kai mes diskutuojame, ar palaikyti kandidatą, ar ne, tai kalba vyksta ne vien apie tai, ar aš pritariu viskam, ką kandidatas pristato. Jis yra kairiojo flango Europoje atstovas, kas ne visada yra man artima, bet tai visiškai normalu man, kaip krikščioniui-demokratui“, – antradienį EP žurnalistams surengtame seminare Briuselyje sakė M. Vėberis.

ELP frakcijos Europos Parlamente pirmininkas kartu pabrėžė, jog svarbiausia, kad kandidatas į eurokomisarus sugebėtų atlikti savo pareigas.

„Aš nedarau tokio vertinimo, kad visi kandidatai privalo atitikti mano politinę liniją. Vertinama yra, ar jis sugebėtų atlikti savo pareigas. Didžioji dalis vertinamojo komiteto nusprendė suteikti jam šansą. Taigi, pažiūrėkime, kaip jis su tuo susitvarkys, duokime jam šansą“, – pridūrė M. Vėberis.

Naujos sudėties Europos Komisija, vadovaujama būsimosios pirmininkės Ursulos von der Leyen, darbą turėtų pradėti gruodžio 1 d.

Pradžioje planuota, kad U. von der Leyen darbą pradės lapkričio 1-ąją, primena ELTA. Vis dėlto datą teko atidėti, nes Europos Parlamentas atmetė pirmąsias Vengrijos, Rumunijos ir Prancūzijos pasiūlytas kandidatūras. Tam, kad U. von der Leyen galėtų pradėti kadenciją, visai jos komandai turi pritarti Europos Parlamentas. Balsavimas numatytas lapkričio 27-ąją.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net