Chaosas Vilniaus policijoje: Norint turėti ginklą, teks apsiginkluoti kantrybenuotraukos

2014 balandžio mėn. 02 d. 11:50:43 Perskaitė 1216

Nuo sausio 1 d. įsigaliojusi tvarka, kad dujiniai pistoletai privalo būti registruojami, sukėlė nemažai sumaišties. Nors buvo žadėta, kad galimybė užsiregistruoti elektroniniu būdu palengvins procedūras, policijos komisariate prie pažymėjimų išdavimų vis dar driekiasi eilės, o norint sulaukti antspaudo, tenka pralaukti daugiau kaip 5 valandas.

Įsigaliojus ES direktyvai, dujinių ginklų savininkams tenka paragauti varginančios ginklo leidimo išdavimo ar pratęsimo procedūros. Mat gauti visas pažymas iš medicinos specialistų gali būti vienas juokas, palyginti su tuo, kokį pragarą tenka iškęsti policijos laukiamajame. Ten, pasirodo, atvykęs ryte, iki darbuotojų darbo pabaigos gali ir nesulaukti savo eilės, net jei esi viską susitvarkęs ir tereikia paskutinio palaimingojo antspaudo ant pažymėjimo.

Už durų minios

Tai pasipiktinę žmonės, pralaukę daugiau nei pusę dienos, pasakojo „Vakaro žinių” žurnalistams Vilniaus apskrities vyriausiajame komisariate. Nuo 9 iki 15 val. laukęs vyras teigė apie elektroninę tvarką girdėjęs, tačiau ji veikia ne itin patogiai. „Internetu užsirašyti galima tam tikrai datai ir laikui, tačiau artimiausias priėmimas yra po mėnesio. Jei man pažymėjimas nustos galioti po savaitės, tai mėnesio aš laukti tikrai negaliu, o jei lauksiu, atėjęs turėsiu mokėti mažiausiai 100 litų baudą už tai, jog neprasitęsiau laiku. Taip sėdi, kol ateina eilė, jei nespėjai per vieną dieną, eini antrą, trečią. Taip kiekvieną kartą būna”, - dėl naujos tvarkos piktinosi laukiantysis.

Lauks dvi dienas

Dar juokingesnėje situacijoje buvo atsidūrusi ponia Valentina, kuri turimu dujiniu ginklu nė nesinaudoja ir nori parduoti, tačiau pagal naują tvarką tam reikia jį užregistruoti. Ponia piktinosi, jog tokią pačią eilę buvo laukusi dar pernai, o dabar gavusi kvietimą ateiti leidimą pasiimti vėl turi aukoti visą dieną, o tikimybės sulaukti eilės pabaigos yra nedaug: „Mano numeris 31 eilėje, o dabar priimamas dar tik 20. Komisariatas dirba iki 16.30 val., o dabar jau yra 14 val. Aš tikrai iki darbo pabaigos nespėsiu ir turėsiu čia vėl eiti kitą dieną. Kokia tada bus tvarka, vėl neaišku.” Ponia Valentina svarstė, kad čia yra tik tie, kuriems rūpi įstatymai, mat didelė dalis dujinių pistoletų savininkų, pamatę tokią tvarką, nė nesivargins jų registruoti, ir niekas to nesužinos.

Laukiantieji piktinosi, kad reikėtų pasidomėti, kas iš viso šią tvarką sugalvojo. Juk dujinių ginklų šalyje turime apie 100 tūkstančių. Dabar jie visi turi registruotis ir sumokėti po 50 Lt. Tai reiškia, jog kažkas iš to uždirba nemažus pinigus.

Žino ir kažką darys


Komisariate pasiteiravus, kaip sprendžiama susiklosčiusi padėtis, gavome patvirtinimą, jog šiuo metu pasitaiko nusiskundimų, kad tenka ilgai laukti eilėje.

Pareigūnai pastebi, jog neretai norima gauti paslaugą paskutinę dieną, po kurios jau gresia atsakomybė, tuomet kaltinami kiti.

„Skyriuje nuolat yra ieškoma būdų tobulinti teikiamas paslaugas, atsižvelgiant į atvykstančiųjų kiekį. Yra pergrupuojamos pajėgos siekiant aptarnauti didėjantį interesantų skaičių. Esant labai dideliam interesantų skaičiui priimami tik prašymai, paslaugą suteikiant vėliau”, - teigia policijos atstovas. Tai paaiškina kalbintos moters atvejį, kuriai eilėje visą dieną teko praleisti du kartus: metų pabaigoje pateikiant prašymą ir dabar, norint atsiimti leidimą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net