Č. Marcinkevič: Kai žmonės valdžiai - tik „planas A“nuotraukos (23)

2021 liepos 27 10:50:00 Perskaitė 4102

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su Šalčininkų raj. Dieveniškių seniūnijos seniūne Česlava Marcinkevič.

 

- Dieveniškių gyventojai protestavo prie Vidaus reikalų ministerijos dėl to, jog miestelyje ketinama įrengti migrantų apgyvendinimo centrą, bet jų niekas neišgirdo. Skaudu?

- Į Dieveniškes buvo atvykę LRT žurnalistai. Žmonės į jų klausimą, ką darysite, sakė, jog blokuos kelią ar kreipsis į teismą - jie pasiryžę apginti savo kiemą, savo miestelį, nes čia mūsų gimtinė. Ar skaudu? O kaipgi. Iš žiniasklaidos sužinome, kad mes Vyriausybei jau ne Dieveniškės, o „planas A". Ir niekas nepaklausė, kaip mes jaučiamės, kai neaiškūs migrantai gyvens prie pat mūsų vaikų mokyklos. Svarbu - pabėgėliai, o savi piliečiai nerūpi.

- Nuo to, kad savi piliečiai mažiausiai rūpi, kenčia visi Lietuvos žmonės...

- Matyt, taip. Mes esame ramaus būdo, miestelio gyventojai ieško darbo, važiuoja 70 km į Vilnių dirbti, kad tik nereikėtų gyventi iš tos socialinės pašalpos. Žmonės vasarą eina į mišką uogauti, grybauti, taip uždirba dar pinigėlio - kai kurie uždirbdavo apie 2 tūkst. eurų. Bet dabar niekas neina į mišką, bijo, nes pasienis neapsaugotas. Pasieniečiai gaudo nelegalus beveik miestelio centre, kaimuose, kai šie ateina prie centrinio kelio. Bet kodėl negalima priimti tvirto sprendimo, kad apskritai jų nepraleistų pro sieną?

- Kokią televiziją žiūri Dieveniškių žmonės? Iš kur gauna informaciją?

- Žiūrime lietuvišką televiziją, bet, aišku, žiūrime ir Baltarusijos kanalus, jei geras filmas, koncertas, galų gale ir jų žinias pažiūrime, kad galima būtų palyginti, ką pas mus, ir ką baltarusiai sako - tada galima savo nuomonę susidaryti, kur tiesa yra. Dieveniškės gali žiūrėti Baltarusijos kanalus tiesiai, be jokių retransliacijų.

- Gyvenate prie pat sienos, tad dieveniškiečiai turi daug giminių Baltarusijoje, ar ne?

- Taip, beveik visi Dieveniškių ir aplinkinių kaimų gyventojai turi giminių Baltarusijoje, ir labai artimų - tėvai, seneliai, pusseserės, tetos ten gyvena. Dabar žmonės negali ten nuvykti, apie vestuves kalba net neina, neduok Dieve, laidotuvės. Būna, ateina žmogus, sėdi pas mane kabinete ir verkia, gaila žmogaus. Žmonės abipus sienos draugauja, nesutaria tik politikai - nuo to kenčia paprasti gyventojai. Laukėme seniai žadėtų supaprastintų sienos perėjimo punktų, o dabar išvis uždarė visas sienas. Mūsų žmonėms, bet ne migrantams.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net