Buvęs LNOBT vadas G.Kėvišas laimėjo teismą prieš VTEKnuotraukos (11)

2020 spalio 17 17:15:14 Perskaitė 2011

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiamu sprendimu panaikino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą dėl buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo interesų supainiojimo. O šis pažeidimas buvo vienas iš pagrindų jį atleisti iš darbo, todėl Seime jau susirūpinta, ar biudžete numatyta pinigų sumokėti kompensaciją G.Kėvišui.


G.Kėvišas supainiojusiu viešuosius ir privačius interesus VTEK buvo pripažintas, nes sprendė klausimus, susijusius su sūnaus bendrove ir su savo kita darboviete.

VTEK sprendimą teismas panaikino kaip pažeidžiantį pareiškėjo teises į tinkamą teisinį procesą. Mat G.Kėvišas, anot teismo, nebuvo tinkamai informuotas apie VTEK atliekamą tyrimą, tokiu būdu neužtikrinta jo teisė būti išklausytam.

Šis teismo sprendimas sulaukė atgarsio ir Seime. Per plenarinio posėdžio metu vykusią Vyriausybės valandą parlamentaras, operos solistas prof. Vytautas Juozapaitis uždavė klausimą kultūros ministrui ir premjerui.

„Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi panaikino VTEK sprendimą, kuriuo buvo pripažintas kaltu arba pažeidęs etiką G.Kėvišas. To sprendimo pagrindu paskui sekė visa virtinė teisės aktų, o to pasekmė - jis buvo atleistas iš darbo (tiesa, oficialiai 2017-aisiais G.Kėvišą tuometinė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson atleido remdamasi ne VTEK, o Kultūros ministerijos tyrimo komisijos konstatavimu, kad G.Kėvišas sistemingai painiojo privačius ir viešuosius interesus, - aut. past.). Taigi dabar, ko gero, kai nebeliko pirminės priežasties, nuo kurios prasidėjo visa ta grandinėlė, čia tik laiko klausimas, kada bus atsuktas laikrodis ir kada Lietuvos Respublika privalės sumokėti bent jau kompensaciją. Klausimas: ar jūs numatėte biudžete tą sumą, ar tai yra galbūt nenumatytos išlaidos?" - pasiteiravo V.Juozapaitis.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas atsakė, kad komentuoti nėra ką, nes teismas jokių kompensacijų nepriteisė. O štai premjeras Saulius Skvernelis metė akmenį ne į Kultūros ministerijos, o į VTEK daržą.

„Čia yra irgi viena iš pamokų ir šioje salėje esantiems žmonėms, kai vienas ar kitas asmuo nuteisiamas pirma laiko be teisminio arba teisinio proceso pabaigos. Užtenka tik pasvarstyti ką nors viešai, kaltinimus pareikšti, ir jau yra nuteistas. Ne kartą aš sakiau: nebūkime nei teisėjai, nei prokurorai, palaukime galutinių sprendimų. Šiuo atveju jūs kalbate apie VTEK sprendimą. Nereikia dabar žiūrėti į Kultūros ministeriją, reikia žiūrėti į tą instituciją, kurios pagrindu ji privalėjo reaguoti ir priėmė sprendimą <...>. O kalbant apie žalos atlyginimą, jeigu būtų toks teismo sprendimas, jam vykdyti lėšos yra numatomos ir skiriamos iš valstybės rezervo", - pakomentavo premjeras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net