respublika.lt

Bendrijų narių problemos - jų pačių reikalas

(0)
Publikuota: 2016 rugsėjo 24 16:10:43, Aida VALINSKIENĖ, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Giedrius Komka, negaunantis iš daugiabučio namo bendrijos pirmininkės informacijos apie bendrijos reikalus, pagalbos nesulaukia ir iš Vilniaus savivaldybės. Stasio Žumbio nuotr.

Vilniaus miesto vadovai įvairiomis priemonėmis skatina daugiabučių gyventojus kurti bendrijas ir būti savo turto šeimininkais. Tik realybė tokia, kad bendriją sukūrę daugiabučio gyventojai lieka patys su savo problemomis, - vilties sulaukti pagalbos iš savivaldybės beveik nėra.

 

Vilnietis Giedrius Komka vasario mėnesį apsigyveno Karoliniškių mikrorajone, Igno Šimulionio gatvės 10-ame name esančiame tėvų bute. Šis namas - vienas iš dviejų, priklausančių 250-ajai daugiabučių namų savininkų bendrijai, kuriai vadovauja bendrijos pirmininkė Liubovė Grišina.

Jau po kelių savaičių G.Komkai tapo keista, kad reikia nuolat iš naujo mokėti už remontus, kurie neseniai buvo atlikti, kad visame name vienu metu „pagenda“ ta pati įranga ir ją reikia keisti, o paprasto santechnikos vamzdžio pakeitimas įvertinamas nerealia suma.

Pasikalbėjęs su kaimynais jis išgirdo, kad tokia situacija tęsiasi jau senokai, ne vienas namo gyventojas jau įsivėlęs net į teisminius ginčus su L.Grišina. Pirmininkė neteikia gyventojams finansinių ataskaitų, nevyksta visuotiniai susirinkimai. Galų gale neaiškus pačios L.Grišinos tapimas bendrijos pirmininke - ji vis perrenkama, tik nežinia, nei kokiu būdu, nei kieno balsais.

„Pradėjau domėtis, kaip ir kas šioje bendrijoje vyksta, kur išleidžiami gyventojų pinigai, kokia situacija su bendrijos kaupiamąja sąskaita, kas dirba bendrijoje, kiek gauna atlyginimo. Tačiau susidūriau su problema - jokia informacija man neteikiama. Pirmininkė pareikalavo paaiškinti, kam aš tą informaciją naudosiu“, - pasakojo G.Komka.

Supratęs, kad informacijos, kurią turi teisę gauti, iš bendrijos pirmininkės taip ir negaus, G.Komka kreipėsi į Vilniaus savivaldybę. Deja, per 20 darbo dienų, kaip numato įstatymas, jokio atsakymo nesulaukė.

„Juk turi būti kažkokia institucija, kuri realiai kontroliuoja ir prižiūri tas bendrijas, nes, mano žiniomis, ne vien mūsų bendrijoje kyla tokių problemų. Deja, savivaldybei tai visiškai neįdomu“, - sako vilnietis.

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento laikinoji Būsto administravimo skyriaus vedėja Zina Keršienė „Vakaro žinias“ informavo, jog prašymo nagrinėjimo terminas, esant reikalui, po 20 darbo dienų gali būti atidėtas dar 10 dienų. Savivaldybei pritrūko informacijos, ką bendrijos pirmininkė L.Grišina atsakė į keturis G.Komkos prašymus.

Tačiau buvo išsiaiškinta, kad dėl tos pačios bendrijos pirmininkės veiklos į savivaldybę jau anksčiau ne kartą kreipėsi kitas bendrijos narys, grupė gyventojų net kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl bendrijos pirmininkės ir valdybos narių išrinkimo teisėtumo. Už duomenų ir informacijos neteikimą bendrijos pirmininkei pernai rugsėjį buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismo ir Vilniaus apygardos teismo nutarimu administracinio teisės pažeidimo byla buvo nutraukta.

Z.Keršienė teigė, šiuo metu vis dėlto atliekamas 250-osios daugiabučių namų savininkų bendrijos valdybos pirmininkės L.Grišinos veiklos planinis kompleksinis patikrinimas, kuris užtruko, nes pirmininkė nebuvo pateikusi visų duomenų.

Gyventojus bendrijų klausimais konsultuojančios teisininkės Gabrielės Ramanauskaitės teigimu, Vietos savivaldos įstatymas numato, jog savivaldybės prižiūri ir kontroliuoja daugiabučių namų bendrojo naudojimo valdytojus, vadinasi, ir bendrijas. Tačiau realios pagalbos iš savivaldybių žmonės nedažnai sulaukia.

„Kilus konfliktinei situacijai su daugiabučių namų administratoriais, pagalbos iš savivaldybės sulaukiama gerokai dažniau, - sako teisininkai. Kadangi savivaldybės suinteresuotos bendrijų steigimu, atvejų, kad daugiabučių namų bendrijų nariai sulauktų iš savivaldybių realios pagalbos, vos keletas. Nors savivaldybės pagal įstatymus privalo tai daryti.“

Nesulaukusiesiems pagalbos iš savivaldybės G.Ramanauskaitė rekomenduoja kreiptis į Seimo kontrolieriaus tarnybą - sulaukusi šios tarnybos dėmesio savivaldybė, nori to ar nenori, dažniausiai reaguoja.

Seimo kontrolieriaus tarnybą pasiekiančių gyventojų skundų dėl daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkų ar valdybos veiklos nemažėja. Tarybos „Vakaro žinioms“ pateiktais duomenimis, 2014 m jų buvo gauta 27, 2015 m. - 28, per beveik devynis šių metų mėnesius - jau 19.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s