Baudas už karantino pažeidimus gyventojai skundžia ir laiminuotraukos (26)

2020 lapkričio mėn. 21 d. 09:00:05 Perskaitė 4636

Už kaukių nedėvėjimą, atstumų nesilaikymą ar kitus karantino pažeidimus, nuo pavasario policija jau išrašė baudų už 1,5 mln. eurų. Tačiau gyventojai nelinkę taikstytis su baudomis - jas skundžia teismams. Ir dalis jau švenčia pergalę.


Socialiniame tinkle neseniai imta dalintis viena istorija, kai už kaukės nedėvėjimą gautą baudą gyventojas apskundė teismui. „Apeliacinės instancijos teisme įrodėme, kad skiriant administracinę nuobaudą už kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje, būtina ne tik įrodyti kaukės nedėvėjimo faktą, bet ir nustatyti aplinkybes, patvirtinančias, kad toks pažeidimas sukėlė pavojų išplisti pavojingai ar ypač pavojingai užkrečiamai ligai", - rašoma įraše, kuriame pasakojama, kaip teismo pagalba Utenos gyventojui pavyko pasiekti, kad jam skirta 500 eurų bauda būtų sumažinta iki 60 eurų.

„Tiesa, protokolas buvo surašytas su administraciniu nurodymu, t.y. su pasiūlymu per įstatymu nustatytą terminą geranoriškai sumokėti pusę už pažeidimą skirtinos minimalios baudos, t.y. 250 eurų, ir tuo, kaip suprantate, klausimas būtų buvęs „uždarytas", - dėstoma įraše. Visgi, gyventojas nusprendė kreiptis į Utenos apylinkės teismą ir baudą apskųsti. Teismui skundą atmetus, pareiškėjas kreipėsi į aukštesnę instanciją - Panevėžio apygardos teismą. Šis perkvalifikavo gyventojo padarytą nusižengimą į lengvesnį ir nurodė skirti mažesnę bausmę.

Tačiau, kaip „Vakaro žinioms" paaiškino teismas, tai padaryta tik todėl, jog baudos skyrimo protokolas buvo užpildytas neteisingai. „Utenos apylinkės teismo sprendimas buvo pakeistas, nes administracinio nusižengimo sudėčiai būtinas pavojingumo požymis nebuvo nurodytas surašytame administracinio nusižengimo protokole. Kitaip tariant, protokolas buvo surašytas nekokybiškai, padaryta procedūrinė klaida - jame nebuvo nurodytas kvalifikuojantis požymis - tokio elgesio pavojingumas, o pirmos instancijos teismas tos klaidos neištaisė, t.y. kaltinimo nepakeitė ir nepapildė (nors galėjo tai padaryti), ir to nepadaręs nubaudė asmenį už tai, ko nebuvo įrašyta administracinio nusižengimo protokole. Apygardos teismas apeliacinio proceso stadijoje to ištaisyti nebegalėjo, todėl buvo priverstas naikinti apylinkės teismo nutartį", - paaiškino Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja Jolita Gudelienė.

Ji informavo, kad vien Panevėžio apygardos teismas rugsėjo-lapkričio mėn. yra išnagrinėjęs iš viso tris apeliacinius skundus, kuriais buvo skundžiamos žemesnių teismų nutartys dėl skirtų baudų už kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje. Trečiu atveju, kaip jau minėta, asmeniui skirta mažesnė bauda dėl netinkamai surašyto administracinio nusižengimo protokolo.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net