Atvyksta nauja NATO oro policijos misijos pamainanuotraukos (6)

2020 balandžio mėn. 07 d. 16:17:12 Perskaitė 1997

Į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pirmieji naujosios NATO oro policijos misiją vykdančių pajėgų kariai iš Jungtinės Karalystės. Jie kartu su Ispanijos kariais perims misijos vykdymą iš šiuo metu Šiauliuose dislokuotų Belgijos karinių oro pajėgų karių.

 

Planuojama, kad Ispanijos kariai atvyks kitos savaitės viduryje.

Britai oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon". Kontingentų pasikeitimo ceremonija planuojama balandžio 30 d., tačiau siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo viruso COVID19, pasikeitimo renginys bus maksimaliai supaprastintas.

Kaip praneša Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas, visi kariai, atvykstantys iš užsienio, yra griežtai kontroliuojami dėl COVID19 viruso prevencijos - atvykusiems į Lietuvą kariams Karo medicinos tarnybos medikai atliks koronaviruso testą, taip pat pirmąsias 14 dienų mūsų šalyje esantiems kariams galios ypač griežtas režimas t. y. kariai bus apgyvendinti specialiose vietose ir į tarnybos vietą bus vežami specialiu transportu, taip užtikrinant galimybę mūsų partneriams vykdyti numatytas užduotis.

Jungtinės Karalystės karališkosios oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę saugos 6-ąjį kartą. 2004, 2014 misiją buvo vykdoma iš Šiaulių, o 2015, 2016, 2019 iš Estijoje esančios Amari Aviacijos bazės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net