Ačiū visiems, kurie padeda mažiesiems ligoniukamsnuotraukos (1)

2019 birželio mėn. 20 d. 08:27:55 Perskaitė 787

Kiekviena didelė kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnelio. Ir visai nesvarbu, didelis jis bus ar mažas. Svarbiausia - jį žengti. Pastaroji taisyklė dar kartą pasitvirtino kabant apie pagalbą mažiesiems, sunkių ir sudėtingų operacijų laukiantiems, ligoniukams.

 

„Vakaro žinios“ sulaukė Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ laiško apie tai, kad prisidedant rėmėjams ir geros valios žmonėms, Santaros klinikų Vaikų onkohematologijos centrą pasiekė net trys monitoriai, kurie jau naudojami Kaulų čiulpų transplantacijos poskyryje.

Pasak Vaikų onkohematologijos centro vadovės gydytojos vaikų hematologės doc. dr. Jelenos Rascon, jie labai laukė naujųjų monitorių: „Lietuvoje kasmet vėžiu suserga apie 80 vaikų, apytiksliai 20 vaikų prireikia kaulų čiulpų persodinimo. Į Santaros klinikas iš visos Lietuvos ir Latvijos atvyksta vaikai, kuriems reikalinga ši operacija.

Mums labai reikėjo atnaujinti turimą įrangą, tad smagu, kad vis dar yra kitų skausmui neabejingų žmonių ir įmonių, tokių kaip „Bazar International De Luxembourg a.s.b.l.“. Be jų pagalbos dar ilgokai apie naujuosius stebėjimo monitorius būtume tik svajoję. Dabar, kai jie atvežti ir sumontuoti, dirbti bus paprasčiau, greičiau po transplantacijos atsigaus ir mažieji ligoniukai, kuriems reikėtų ne gulėti palatose, o džiaugtis vaikyste. Monitoriai labai padės, nes jų pagalba galima visą parą stebėti širdies darbą, temperatūrą, kraujospūdį.

Po transplantacijos vaiko organizmas būna labai pažeidžiamas, komplikacijos vystosi labai greitai, todėl nepertraukiamas stebėjimas yra be galo svarbus, norint užbėgti šiai nelaimei už akių ir laiku paskirti tinkamą gydymą.“

Su klastinga liga ir, kaip jos pasekme - kaulų čiulpų transplantacija susidūrusios 17-metės Adželikos mama Daiva dėkojo visiems prisidėjusiems prie brangios, bet labai reikalingos, technikos įsigijimo.

„Tai yra didžiulė pagalba ne tik vaikus slaugantiems tėvams, bet ir medikams. Kai vaikui paskiriama chemoterapija, būtina nuolat stebėti visus svarbiausius jo gyvybinius rodiklius. Buvę monitoriai veikė daugiau nei dešimtmetį. Todėl kartkartėmis reikėdavo juos remontuoti ar keisti kitais, ne tokiais moderniais, monitoriais. Visiems - tėvams, vaikams, medikams - tai būdavo papildomas stresas. Dabar ši problema išspręsta, nes viskas, ko reikia nuolatinei priežiūrai, yra čia pat, po ranka. Galima daug apie tai kalbėti, tačiau tik susidūręs supranti, kokia svarbia kartais tampa kiekviena sekundė. Niekam šito nelinkiu, bet net ir tokioje situacijoje galiu pasidžiaugti, kad nuo šiol visiems bus gerokai lengviau“, - sakė Andželikos mama.

„Dėkojame, kad padedate kurti stebuklus“ - tokiais žodžiais, kurie labai tiksliai atspindi tai, kas jau įvyko ir, tikėtina, vyks toliau, baigiasi Asociacijos atsiųstas laiškas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net