15 miestelių laiškininkai važinės elektriniais dviračiaisnuotraukos

2019 gegužės mėn. 07 d. 08:55:56 Perskaitė 520

Antradienį startuoja pirmas Lietuvos pašto elektrinių dviračių projekto etapas - į 15 miestelių gatves išvažiuos 52 moderniomis transporto priemonėmis ratuoti laiškininkai. Kiti 158 Lietuvos laiškininkai dviračius gaus kitų etapų, vyksiančių gegužės-liepos mėnesiais, metu.

 

Antradienį laiškininkai elektriniais dviračiais į gatves išvažiuos Akmenės, N. Akmenės, Kuršėnų, Ariogalos, Kelmės, Gargždų, Kretingos, Palangos, Radviliškio, Pakruojo, Joniškio, Skuodo, Telšių, Šilutės, Šilalės miestuose.

„Šie 52 laiškininkai yra pirmieji, modernia transporto priemone išvažiuosiantys į gatves. Jie specialių mokymų metu buvo supažindinti su kelių eismo taisyklėmis, saugiu manevravimu vairuojant dviratį kelyje, dviračio priežiūra, jo eksploatacija bei sauga, kiti projekte dalyvaujantys laiškininkai specialių mokymų bei elektrinių dviračių sulauks gegužės-liepos mėnesiais“, - pranešime cituojamas „Lietuvos pašto“ Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

2017-2018 metais, siekdamas įvertinti elektrinių dviračių poreikį ir būsimus maršrutus, Lietuvos paštas atliko bandomuosius važiavimus, kurie patvirtino, kad ši transporto priemonė palengvins laiškininkų patiriamą fizinį krūvį ir pagreitins siuntų bei korespondencijos pristatymo procesą.

Pirmojo bandomojo važiavimo metu įvairiuose Lietuvos miestuose į gatves išvažiavo 15 dviračių: 10 iš jų buvo pačių laiškininkų, 5 - bendrovės. Dviračius mynė laiškininkai, jų važiavimo spartą ir maršrutą fiksavo specialiai įdiegta įranga (GPS), buvo matuota judėjimo ir gyventojų aptarnavimo sparta, vėliau šie duomenys palyginti su pėsčiųjų laiškininkų darbo laiku. Šis laiškininkų bandomasis „dviračių žygis“ parodė, kad dalis miestelių ir kaimų regioninių kelių yra sunkiai įveikiami ir reikalauja nemažai pastangų net važiuojant be kasdienio laiškininkų krovinio, todėl elektrinė transporto priemonė kasdienį maršrutą gerokai palengvins, teigė „Lietuvos paštas“.

Pažymima, kad elektriniai dviračiai yra saugūs: jų techninė specifikacija leidžia saugiai važiuoti lietui lyjant ar žiemą spaudžiant šaltukui, dviračiai specialiai pagaminti taip, kad atlaikytų didelius korespondencijos svorius, būtų stabilūs ir manevringi, o dviračių amortizatoriai pritaikyti žvyrkeliams ir duobėtiems keliams. Ilgapirščiams sudrausminti dviračių krepšiuose įmontuota signalizacija, o jie patys įregistruoti specialiame dviračių registre - vagystės atveju specialus dviračiui suteiktas kodas padeda greičiau rasti šią pavogtą transporto priemonę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net