Panevėžio „Maisto“ sporto klubasnuotraukos

2015 rugpjūčio mėn. 10 d. 08:36:39 Perskaitė 3976

1930 m. Panevėžyje pradėta akcinės bendrovės „Maistas“ Panevėžio fabriko statyba. 1931 metais balandžio mėnesį jis pradėjo savo darbą. Greitai ši įmonė ir tapo viena iš sportinio judėjimo organizatorių Panevėžio mieste.

 

Panevėžio „Maisto“ sporto klubas (MSK) įregistruotas 1933 metų gegužės 6 dieną. Klubas turėjo savo vėliavą, ženklą ir uniformą. Vėliava buvo mėlynos spalvos. Pirmuoju klubo pirmininku tapo Antanas Kubilius, vicepirmininku Erikas Landigas, sekretoriumi Jonas Stašys, ūkio dalies vedėju Kazys Jasutis. Sporto klubas turėjo uždavinį jungti visus akcinės bendrovės „Maistas“ Panevėžio fabriko darbininkus ir tarnautojus, taip pat aplinkinių rajonų gyventojus ir plėsti visas sveikas ir racionalias sporto šakas. Sporto klube buvo kultivuojamos įvairios sporto šakos: gimnastika, lengvoji atletika, futbolas, krepšinis, žiemos sporto šakos, įvairios kitų žaidimų sporto šakos. Klubo būstinė buvo akcinės bendrovės „Maistas“ Panevėžio fabriko patalpos.

1933 metais Lietuvos teritorija padalyta į 7 sporto apygardas. 1933 metais gegužės 14 dieną įsteigta Panevėžio sporto apygarda. Prie Panevėžio apygardos prijungtos Biržų ir Rokiškio apskritys. 1935 m. įsteigtam Panevėžio apygardos sporto komitetui vadovauti paskirtas Aižinas. „Maisto“ sporto klubo sportininkai buvo vieni aktyviausių Panevėžio apygardoje.

1934 metais įrengtas MSK stadionas. Kaip rašė Panevėžio spauda, 1934 metais gegužės mėnesį stadionas jau buvo įrengtas. Jis įrengtas tarp Agronomijos gatvės ir Jakšto prospekto. Stadionas aptvertas tvora. Vien tvora kainavo 2000 litų. Stadione koncertuodavo „Maisto“ dūdų orkestras. 1934 metais naujame stadione vyko Panevėžio šaulių sportininkų lengvosios atletikos varžybos: 100 metrų bėgimą laimėjo Sobieskis - 12 sekundžių, 400 metrų Rimvydas - 56 sekundės, šuolius į tolį laimėjo Sobieskis - 5,55 m, šuolius į aukštį Kasiulevičius - 1,48 m. Fabriko teritorijoje buvo įrengtos lauko teniso aikštelės. „Maisto“ sporto klube labai greitai išpopuliarėjo futbolas. Susikūrė futbolo klubas. 1935 m. Panevėžio MSK. futbolo komanda žaidė su Tauragės MSK. futbolo komanda ir laimėjo 3:1. 1936 metais šis klubas tapo Panevėžio apygardos futbolo varžybų nugalėtoju. 1937 metais birželio 1 dieną „Maisto“ sporto klubo futbolo komanda žaidė pirmas tarpvalstybines rungtynes su estų futbolo komanda „Tervis“ ir baigė lygiosiomis 2:2. 1937 m. rugsėjo 12 dieną „Maisto“ futbolo komanda žaidė su Panevėžyje viešėjusia Lietuvos fizinio lavinimosi komanda iš Kauno ir pralaimėjo 0:3. Rungtynes stebėjo 300 žiūrovų. 1938 metais sporto klubo pirmininku tapo Vincas Ambraziūnas. Jis buvo akcinės bendrovės „Maistas“ Panevėžio fabriko direktorius. Jo pavaduotoju buvo Erikas Landigas. Jis dirbo fabrike buhalteriu. Ūkio dalies vedėju dirbo Vladas Raudonikis. 1939 metų sausio 1 d. klube buvo 52 nariai. Ypač šį sporto klubą garsino futbolo komanda.

1939 m. „Maisto“ futbolo komanda žaidė sritinėse Lietuvos futbolo čempionato pirmenybėse Pietų zonoje. Ji vienintelė iš Panevėžio futbolo komandų dalyvavo tokio lygio varžybose. „Maisto“ sporto klube antra labai populiari sporto šaka buvo lengvoji atletika. „Maisto“ sporto klube buvo ir krepšinio komanda. Taip pat sporto klube buvo propaguojamas stalo ir lauko tenisas. Buvo ir šachmatų entuziastų.

1939 metais iš šaulių sporto klubo į Panevėžio „Maisto“ sporto klubą perėjo garsiausia Panevėžio lengvaatletė O.Šepaitienė. Ji buvo daugkartinė Lietuvos čempionė ir rekordininkė. 1938 metais Tautinėje olimpiadoje pasiekė 4 Lietuvos rekordus: 200 metrų bėgimas 26,8, 100 metrų bėgimas 13,1, moterų šuoliuose į tolį 5,31 m. Taip pat tapo Lietuvos rekordininke estafetėje 4X 100 metrų. Taip pat tapo nugalėtoja 400 metrų bėgime. Ji iš viso iškovojo 5 aukso medalius. Ji buvo vadinama lietuviškuoju Ovensu. Garsusis JAV lengvaatletis triumfavo Berlyno olimpiadoje. Panevėžio „Maisto“ sporto klubas nuveikė didelį darbą propaguodamas fizinę kultūrą ir sportą Panevėžio mieste.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net