Vilnius įžiebė pagrindinę šalies Kalėdų eglęnuotraukos (11)

2019 gruodžio mėn. 01 d. 11:02:20 Perskaitė 1893

Šeštadienio vakarą pagrindinės Vilniaus miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu paskelbtas 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis - atgijo Kalėdų miesteliai, sukosi Kalėdų traukinukas, čiuožėjams Lukiškių aikštėje paruošta ledo čiuožykla, šventinę nuotaiką kuria miesto ir jo tiltų papuošimas.

 

Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių.

„Šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos", -sakė meras.

Eglių madas diktuojanti Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Kuo nustebins šių metų eglė, tradiciškai nebuvo atskleidžiama iki paskutinės renginio minutės.

Kalėdų eglutė yra 27 metrų aukščio, aplink ją įsikūrė miestelis. Projektui panaudota daugiau kaip 7 km girliandų ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų.

Šeštadienio vakarą susirinkusiems Katedros aikštėje koncertavo Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, Saulius Prūsaitis ir kiti.

Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje šiais metais buvo įžiebta dviem valandom anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje.

Taip pat šeštadienį Vilniaus rotušėje vyko Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-ojoje mugėje tradiciškai buvo galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net