Ukrainiečių kompozitoriaus M. Lysenko Malda už Ukrainą vainikuos festivalį „muzika PUČIA“nuotraukos

2022 kovo 06 08:04:00

Kartu su muzikuojančiais Kauno vaikais tradicinio festivalio „muzika PUČIA“ organizatoriai ir dalyviai siunčia savo palaikymą ir šviesias mintis Ukrainos vaikams, menininkams, drąsiems kovotojams – visiems, kurių pasirinkimas ir vertybės yra LAISVĖ ir TAIKA.

 

Festivalio koncertas sekmadienio popietę vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje. Renginį organizuoja koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ ir partnerė – Kauno valstybinė filharmonija.

 „Šį kartą muzikuodami palaikysime ryžtingą ukrainiečių tautą. Pastarųjų dienų įvykiai Ukrainoje sukrėtė ne tik mus, bet ir visą pasaulį. Muzika – tarsi malda. Koncerto pabaigoje nuskambės bendrai visų koncerto dalyvių atliekama ukrainiečių kompozitoriaus Mykola Lysenko „Мalda už Ukrainą". Ši Malda dažnai vadinama dvasiniu ukrainiečių himnu.

„muzika PUČIA“ – tai penktus metus plėtojamas Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) muzikinis projektas, kviečiantis kartu muzikuoti Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivius. Šiemet jų gretas papildo Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai bei VDU Muzikos akademijos studentų pajėgos. Jaunuosius muzikus į sceną palydės projekto sumanytojas, maestro Jonas Janulevičius.

Koncerto „muzika PUČIA“ programoje skambės klasikos pavyzdžiai – ne kartą girdėti, tačiau švelniais styginių, fortepijono ir balso tembrais praturtinti, jie daug kam suskambės kitaip ir leis atrasti kitokį žinomos kompozicijos rūbą. „Praskleidžiant programos paslapties kraštelį, pasirodo temperamentingi kino filmo „Adomas nori būti žmogumi“ Eduardo Balsio šokių ritmai, melodingasis J. S. Bacho „Largo“, romantiška Glenno Millerio džiazo kompozicija „Mėnesienos serenada“, energizuojanti Steveno Reinekes partitūra, svajinga Henry Mancini melodija ir kiti kūriniai.

Dar įdomu tai, kad vis dažniau bendrus kūrybinius tiltus su lietuvių kompozitoriais tiesiantis orkestras „Ąžuolynas“ pasinaudojo proga praturtinti pučiamųjų orkestrų repertuarą nauja autorinio kūrinio aranžuote, tad „muzika PUČIA“ popietėje skambės savo kūrybą nuolat regeneruojančio Giedriaus Kuprevičiaus kūrinio „Keturi keisti šokiai“ naujoji versija“, – su koncerto programa supažindina jo dalyviai.

Koncerte „muzika PUČIA“ greta „Ąžuolyno“ orkestro muzikuos ir solistai: Rokas Diržys, Gabrielė Santockytė, Milda Šalučkaitė, Gabija Simutytė, Ieva Liumparaitė, Liepa Razmutė, Ieva Bierontaitė, Smiltė Petrošiūtė, Agnė Čepaitytė bei Povilas Garšanovas, diriguos J. Janulevičius. Į sceną, jaunuosius atlikėjus palydės jų bendraamžiai – koncerto vedėjai Sofija Venckūnaitė bei Ernestas Valionis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net