Stebuklingos “Kristupo Kalėdos”

2010 lapkričio 29 11:43:14 Perskaitė 899

Kad artėja gražiausios metų šventės, jaučiame ne tik mes, atrodo, net pati gamta tam ruošiasi - padabina žvilgančiu šerkšnu medžių šakas, pasipurena sniego pusnis ir apsagsto dangų žvaigždėmis, tad tamsūs vakarai atrodo ne bauginantys, o romantiškai svajingi... Žiemos šventėms ruošiasi ir Kristupo festivalis, kviečiantis į stilingą, jaukų koncertų ciklą “Kristupo Kalėdos”, šurmuliuosiantį Šv.Kotrynos bažnyčioje gruodžio 2-31 d.

Pirmasis šventinį deglą gruodžio 2 d. užkurs koncertas “Italijos turtai: tikrasis bel canto”. Dainininkė Ona Kolobovaitė ir Šv.Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas prof. Donato Katkaus, kviečia paviešėti tų laikų Italijoje, kai karaliavo prima donna ir bel canto (it. gražus dainavimas).

Gruodžio 7 d. skiriama lenkų genijui - kompozitoriui Friderikui Šopenui (Fryderyk Chopinui), kurio 200-ąsias gimimo metines šiemet švenčia visas pasaulis. Koncerte susitinka gyva džiazo legenda pianistas Adamas Makovičius (Adam Makowicz) ir jaunoji klasikinio fortepijono žvaigždė Kšištofas Čakovskis (Krzysztof Trzakowski).

Gruodžio 11 d. - pasaulinė tango diena, Lietuvoje neįsivaizduojama be tango propaguotojo Eduardo Chimeneso (Eduardo Gimenez). Jo programą “Vien tik tango sūkury” tą pačią dieną matęs “Fischer/Pedersen duo”  - geriausio instrumentininko titulą 2009 m. JPF Music Awards Nashville, TN USA apdovanojimų metu pelnęs danų kontrabosininkas Džimis Rodžeris Pedersenas (Jimmy Roger Pedersen) ir garsiausias Skandinavijos džiazo gitaristas Jakobas Fišeris (Jakob Fischer).

Gruodžio 16 d. šventė laukia Egidijaus Sipavičiaus gerbėjų.

Gruodžio 23 d., į Šv.Kotrynos bažnyčią pakvies Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis ir Neda Malūnavičiūtė.

Gruodžio 26 d. “Kristupo Kalėdos” persikels į Širvintų rajone stūksantį Šešuolėlių dvarą, kur dainuos romansų karaliene vadinama Liuba Nazarenko.

Gruodžio 27 d. programoje “Spindintys Brodvėjaus miuziklai” skambės įsimintiniausi kūriniai iš amerikiečių ir lietuvių miuziklų, žymių operečių, roko operų. Juos atliks auksiniais Lietuvos balsais tituluojami jaunieji operos solistai - Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas.

Na, o gruodžio 28 d. laukia kelionė į saulėtąją Braziliją - šalį, kur gimė bossa nova. Skambės paslaptingas, lankstus Giedrės Kilčiauskienės balsas, palydimas subtilaus puikių lietuvių džiazo muzikantų pritarimo.

Gruodžio 29-oji, ko gero, linksmiausia diena visose “Kristupo Kalėdose”. Jei manote, kad laikas smagiai pasibūti su mielais žmonėmis, būtinai ateikite pažiūrėti amerikiečių nebyliojo kino šedevro “Generolas”. 1989 m. šis filmas oficialiai pripažintas JAV kultūriniu palikimu dėl savo išskirtinės vertės. Tačiau tai dar ne viskas: jį savo instrumentais “komentuos” perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Žinant tai, kad ir vis trys muzikantai turi puikų humoro jausmą... pasiimkite nosinaičių - jų gali prireikti juoko ašarai nubraukti. Galiausiai paskutinį gruodžio vakarą vainikuos Šv.Kristoforo kamerinio orkestro, diriguojamo maestro Donato Katkaus, tradiciniai naujametiniai koncertai (17 ir 20 val.). Programa? Kol kas tai paslaptis, tačiau, pasak nuolatinių lankytojų, joje nepritrūksta geros nuotaikos, smagių loterijų ir net ateinančių metų horoskopų!

Parengta pagal "Respublikos" priedą "Gyvenimas"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net