respublika.lt

Prieš P.Cvirką Vilniuje - ir Maskvos dokumentai - straipsnio komentarai:

 • keidanskas 2020 balandžio mėn. 23 d. 20:58:13

  Ką padarysi,ką padarysi kaip sakydavo vienas toks gerbiamas direktoriaus pavaduotojas.Pasikeitė valdžia ir mes iškart žemėn sutrypiam vakarykščius,kad ant jų pasilypėję imtume liaupsint naujus.Cvirką už ŽEMĘ MAITINTOJĄ,Baltušį už PARDUOTAS VASARAS...Ir kviečiami žavėtis,,legendine ''bandito meile Paryžoj kada tai raukta merga.Aikit,aikit-nusivažiavom ant viečnastės.Menu kaip kadaise atmintinai mokėmės žodžių,,Jums rankos duotos ne tam,kad nuskriaustumėte silpnesnį,mestumėte akmenį ar kreivai prisiektumėte''...Aš jau senas ,70 sukako,bet kai ką iš to teksto atsimenu ir stengiausi gyvent pagal tą dorą pamokymą.Pažiūrėsime kur nueis jaunoji karta tokia niekinimo politika auklėjama.

 • kas ji zino, 2020 balandžio mėn. 18 d. 22:49:43

  bet,mano manymu,galima butu palikti paminkla negadinant skvero aplinkos... bet pakeisti uzrasa,uzrasant kad tai paminklas tautos isdavikui,kolaborantui,vaziavusio parvezti rusiskos ""saules""

 • Katė to "Gal" 2020 balandžio mėn. 15 d. 01:16:37

  Labai teisinga kryptimi mąstote. Bet čia - neberašysiu. Nes ir taip prirašyta gana daug ir gana gerų komentarų, kurių jau niekas tuojau nebegalės perskaityti. Juk kaip įprasta, jie greitai taps nebeaktualūs ...

 • Skaitytoja 2020 balandžio mėn. 13 d. 00:31:31

  KGB bendradarbių sąrašai įslaptinti 75 metams ?? Jeigu P. Cvirka būtų gyvas tai gal ir jis priklausytų įslaptintųjų sąrašui ??? Jūs naikinate puikų lietuvių liaudies rašytoją ?? Istorija ir ateinančios kartos Jums neatleis. Laikas seniai šalinti iš seimo Kasčiūnus , nes jei parazitai ,siekiantys bet kokia kaina išgarsėti.

 • Kalbininkas - "Logikai" 2020 balandžio mėn. 12 d. 22:53:50

  "Sovietų" geriau tinka negu "Tarybų". "Taryba", sakyčiau, turi labiau teigiamą prasmę: piliečiai renkasi į tarybą pasitarti, kažką nuspręsti, o "Sovietuose" niekas nieko neaptarinėdavo, o patvirtindavo komunistų vadų nurodymus, tuo imituojant demokratiją ir teisėtumą.

 • To Logika 2020 balandžio mėn. 12 d. 22:30:05

  Prikibot prie to žodžio sovietų. Labai tinkamas žodis, nors ir netikslus vertimas. Tikslus vertimas ne visada išreiškia minties, žodžio pabrėžtinumą. Nieko čia baisaus, tikrai, kas jau kas, bet lietuvių kalba nuo jo nenukentės. Ji labiau kenčia nuo TV kalbančiųjų, nors šito žodžio beveik nevartoja.

 • zm 2020 balandžio mėn. 12 d. 16:16:36

  Nebepaisykit gėdos jausmo, imkit ir griaukit. Kieno valdžia, to ir galia.

 • Istorikas 2020 balandžio mėn. 12 d. 16:04:46

  Juokas ima, kai rusai painioja fašizmą su nacionalsocializmu... Fašizmas gimė Italijoje, o nacionalsocializmas - Vokietijoje. Šitie socialiniai judėjimai panašūs, bet netapatūs! Rusai Trečiojo Reicho funkcionierius vadino fašistais todėl, kad vadinti juos socialistais (nors ir nacionaliniais), jiems nesivertė liežuvis. Vargas tau, Jeruzale...

 • marksizmo -leninizmo destytojas cyngeris="agasfer" 2020 balandžio mėn. 12 d. 15:12:34

  ir yra savo TKROJE PIRMYKSTEJE BUSENOJE rusu ambasadoje ,butent bolshevikinio/kremlinio- ideologo-vadinancio-visus-fashistais-busenoje(nuo 1933 metu TAI nepasikeite!).!!IKI SIOL jam kremlius moka UZ TAI ,kad jis ir toliau sau skleistu pseudo-lenines -ideologijos EREZIJAS ir kremliaus -PROPAGANDINIUS BRIEDUS LIETUVOS MEDIJOJE!l sito eninizmo destytojo,su vogta vokiska pavarde, LIETUVIU KALBA buvo VISADA SILPNA- "AO+" LYGIO.teisinga,kad jis rasineja,savo gimtaja rusu kalba.jam bus kaip SHARIKOVUI:"on govorit vsio menshe i menshe,poka SOVSEM PERESTANET..NAUKA NEZNAJETPREVRASCENIJA ZVEREJ v LIUDEJ..!"

 • › "nesuvokiu" 2020 balandžio mėn. 12 d. 14:41:48

  Grąžino Lietuvai tai, kas jai priklausė amžiais - istorinę Lietuvos sostinę, kurią Lenkija buvo okupavusi imituodama vietinių gyventojų sukilimą... Būkim biedni, bet teisingi ir neužsiiminėkime pigia demagogija!

 • senis 2020 balandžio mėn. 12 d. 12:12:37

  istorija visada raso nugaletojai. Po pralaimeto saltojo 1946-1990 metu karo, visa buvusi TSRS teritorija tapo kolonija. Vakarai neskirsto buvusiu TSRS respubliku i geras pabaltijo, ir bloga Rusija. Kolonija yra kolonija. Vakaru kapitalo nurodymu, Lietuva loja ant Rusijos, Rusija loja ant Lietuvos. Kolonijos privalo duoti pelna ir piautis tarpusavyje, kad nesustipretu. Rusija moka reparacijas nafta, dujomis, kitomis iskasenomis, Lietuva moka reparacijas milijonu darbininku. Putinas, Porosenko, Grybauskaite, visi jie vieno lizdo pauksciai, vakaru kapitalo paskirti saugoti, kad neatgimtu tarybinis socializmas. Rusija smerkia pokario banditizma Lietuvoje, dabartine banderovscina Ukrainoje, bet garbina Gorbaciova ir Jelcina, pardavusius Rusija.

 • nesuvokiu 2020 balandžio mėn. 12 d. 11:14:21

  Klausimas,kaip jūs galite gyventi Vilniuje,juk jį TSRS grąžino Lietuvai iš geriausių draugų Lenkų?Klausimas,kas bus teisiami už Lietuvos perdavimą europos sąjungai?Klausimas aktualus?

 • "Durnių laivas" 2020 balandžio mėn. 12 d. 00:30:41

  tik pinigo kalbą supranta. XXI a. Frank Kruk tie, kuriems "Žemė maitintoja" tapo kolaborante, neverta kultūrinio paveldo, nes nėra "Silva rerum", kuris nekolaborantas.__Vingių Jonas

 • Nuomonė 2020 balandžio mėn. 11 d. 15:32:17

  Negi Lietuvoje šiuo koronoviruso pandemijos metu jau daugiau nebėra problemų apart Cvirkos paminklo?Ne dabar laikas užsiimti tokiomis tuštybėmis kaip istorijos revizija ir buvusių paminklų šlavimas iš sostinės aikščių.Cvirka niekur nepabėgs-būkite ramūs ir laikykitės karantino.

 • Nj. 2020 balandžio mėn. 11 d. 13:05:16

  Vakarų Europa rusofobija serga jau šimtmečius, Briuselis tai melo, neapykantos ir rusofobijos būstinė, todėl nieko keisto, kad Lietuvoje esantys funkcionieriai griaudami paminklus nori įtikti savo šeimininkams ir darytis karjerą. Lietuvoje demokratijos nėra, Lietuvos žiniasklaida atstovauja ES ir JAV ideologiją, todėl tai tik pradžia, eilėje dar begalės tarybiniais laikais statytų skulptūrų ir Raudonosios armijos karių kapų, kuriuos Briuselio nurodymu taip pat reikės sunaikinti.

 • Principas 2020 balandžio mėn. 11 d. 12:47:41

  P. Cvirkos paminklui užriškit virusinę kaukę .

 • Neklausau 2020 balandžio mėn. 11 d. 12:41:02

  Nekreipiu dėmesio, ką sako ir rašo nesantaikos apologetai. Lietuviai su rusų žmonėmis visada gražiai sugyveno. Santykius gadino bjaurios valdžios. Tai mūsų abiejų tautų tragedija.. Sibire buvau ir grįžau.

 • Toks 2020 balandžio mėn. 11 d. 11:34:21

  Vaizdas, kad skaitau "geltonos literatūros" t. y. Smetonos laiku romaną-jei buvo gražu, tai ir kaspinelis, ir garbanele, ir, netyčia, iš po suknelės pasirodanti kojyte, o jei negražu-tai, net vardą tariant, ima šiurpuliukai, kodėl taip poetas baudžiamas? Kad jau miręs? O gyvi koloborantai-nelieciamybe? Nevardinsiu, patys žinot, jei vardint visus-tai visus, ir kas po užsienį varinejo, ir kas Maskvoj, Leningrade mokėsi, jų-negalima, jie-Indijos karvė, tada kraukim visus velnius ant mirusio iškilaus rašytojo peciu-atlaikys

 • XXXL > Агасфер 2020 balandžio mėn. 11 d. 11:25:37

  А как ты определил, что Литва - "фашистская республика"? Разного рода ублюдков хватает везде и в этом смысле ни Литва, ни Россия не являются исключением. Если имеешь ввиду, что определенная часть русско-язычного населения чувствует себя второсортными людьми, так это ни что иное, как ихнее великодержавное высокомерие. Представь себе, как должны были чувствовать себя мы, когда 50 лет тебя называли "тупорылым лабусом", хотя ты тут небыл пришлым и тут лежат кости твоих предков.

 • to Agasfer 2020 balandžio mėn. 11 d. 09:45:43

  Durak, da?!

 • Агасфер 2020 balandžio mėn. 11 d. 09:35:53

  Спасибо "Республике" , что подтверждает моё мнение о том , что литовцы , подобные Цвирке , Венцлове , Снечкусу были всего лишь " белыми воронами" , исключениями среди народа - убийцы . Сегодня часто приходится слышать , что литвой управляют некие забугорные силы , что литва - марионетка . Возможно в какой то степени это и так , но уверен , что душегубская внутренняя политика , геноцид жителей литвы , " виновных" лишь в том , что не пожелали взять гражданство фашистской республики - проявление душегубской , садистской сущности многих литовцев

 • Leidimas 2020 balandžio mėn. 11 d. 08:32:15

  Пустите Дуньку в Европу.

 • "rutai" 2020 balandžio mėn. 11 d. 08:13:38

  Gerb. "ruta", saugumas dabar baisiai užsiėmęs - dažo kiaušinius. Tik nepagalvokite, kad savo - vištų!

 • ruta 2020 balandžio mėn. 11 d. 08:05:59

  Perziurejau komentarus , ohoho , kiek moraliniu issigimeliu , kuriems matai kolaboranto Cvirkos kuryba labai parupo , o kad sitas menkysta prisidejo prie raudonu okupantu , naikinusiu Lietuva , tai jiems tai smulkmena ..p.s. saugumas galetu pasidometi is kur tiek potencialiu kolaborantu atsirado ..

 • ruta 2020 balandžio mėn. 11 d. 07:53:08

  Keista , Stribasius su parankiniais / Veisbrodas /per viena nakti nukabino Lietuvos didvyrio Generolo Vetros atminimo lenta , kaip ir K. Skirpos alejos pavadinima ..o stai kolaboranto Cvirkos paminkla ir kolaboranto Venclovos muzeju / islaikomo is biudzeto / demontuoti , uzdaryti noro nekyla , tai persasi isvada , kad jie yra Lietuvos kenkejai ..

 • Tomui J 2020 balandžio mėn. 11 d. 06:37:30

  "Lietuvos Respublikos pilietis, okupacijos ar aneksijos sąlygomis padėjęs neteisėtos valdžios struktūroms įtvirtinti okupaciją ar aneksiją, slopinti Lietuvos gyventojų pasipriešinimą arba kitaip talkinęs neteisėtai valdžiai veikti prieš Lietuvos Respubliką, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų." arba dviem prezidento kadencijom po 5 metus.

 • Nenukvaišusiam 2020 balandžio mėn. 11 d. 01:34:20

  Rašyta ne apie patį 9 fortą,kuris statytas carinės Rusijos 1901-1913m. o apie MONUMENTĄ, kurį 13 metų kūrė skulptorius Alfonsas Vincentas Ambraziūnas.Baigė kurti 1984 metais /caro laikai?/ Monumentas-vienas iš pirmųjų 20amž. gelžbetonio kūrininių. Jo aukštis 32 metrai. Štai šitas ypač saugomas tarybinis griozdas, kaip paveldas.

 • Logika 2020 balandžio mėn. 11 d. 01:30:57

  Pagal lietuvių kalbos taisykles žodis ,,Советы" verčiamas ,,Tarybos", politikai, iškraipydami lietuvių kalbą, verčia iš anglų kalbos ,,sovietai". Va čia ir pavyzdys, kad Lietuvos likimas niekam nerūpi, kai ,,didžioji" pasaulio politika daroma. Taip ir su P.Cvirka: jo kūriniai-nepakartojami, ale ,,jis buvo raudonas". Lietuvos valdžiai lietuvių kalbos puoselėjimas yra niekas, svarbu ,,kaip ten, Vašingtone, pasakys"...

 • Euras+ 2020 balandžio mėn. 11 d. 01:00:48

  Petras Cvirka buvo didis rašytojas. Jo kūriniai yra lietuvių literatūros neatskiriama dalis, Lietuvos istorija, lietuvių kalbos išraiškos,grožio pavyzdys. Tai mūsų, lietuvių klasika, aukso fondas. Priskirdami šį didį žmogų prie tautos priešų, mes savo-lietuvio vardą žeminame! Koks velnias stengiasi supriešinti lietuvius tarpusavyje? Konservatorių nusikaltėlių organizuota gauja! Neturime pasiduoti jų įtakai, nors ir daug jaunimo yra beraščiai tiek išsimokslinimo, tiek politikos supratime! Socializmas yra pažangesnė visuomenės santvarka nei kapitalizmas, nežiūrint, ką ten rėkia žmonės be sąžinės ir principų, kaip V.Lansbergis ar jo ,,tvartelio partijos" pasekėjai! Tarybiniais metais tokių chaosų ir šoko terapijų, kaip dabar niekad nebuvo: visi turėjo darbą,namus, buvo pavalgę, po užsienius duoneliauti nereikėjo važiuoti, darbo žmogus buvo gerbiamas! Tai ko tas jaunimas už ,,Lansbergio laisvą" Lietuvą? Vagis jums idealas, tautos priešų konservatorių partija jums rodo kelią į ateitį?

 • zm 2020 balandžio mėn. 11 d. 00:40:54

  Gyvenau prie sovieto. Toks jausmas, kad vėl grįžau. Vėl pz dėl pažiūrų išsibarstymų, vienų stabų vertimas, kitų statymas.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KELIUOSE: praėjusią parą, gegužės 26-ąją, pirminiais duomenimis, eismo įvykiuose Lietuvos keliuose žuvo 2 žmonės - motociklo vairuotojas ir lengvojo automobilio keleivė, sužeista 10 žmonių.
 • ĮKOPĖ: Kinijos alpinistų ekspedicija trečiadienio rytą įkopė į aukščiausią pasaulyje Everesto (Džomolungmos) viršukalnę; kaip pranešė Kinijos centrinė televizija, jie ten sumontuos specialią įrangą, kad dar kartą išmatuotų kalno aukštį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar karantino metu naudojatės viešuoju transportu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar lankėtės pas medikus karantino metu?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +9 C

+11 +12 C

 

+10 +12 C

 +19 +21 C

+19 +21 C

 

+17 +19 C

2-4 m/s

2 m/s

 

4-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0975 PLN - 4.4506
RUB - 77.7494 CHF - 1.0600
GBP - 0.8888 NOK - 10.8943

Nuorodos