Popiežius paskelbė tradicinį palaiminimą „Urbi et Orbi“nuotraukos

2014 balandžio mėn. 20 d. 14:49:38 Perskaitė 1090

Popiežius Pranciškus Velykų sekmadienį paskelbė tradicinį apaštališkąjį palaiminimą "Urbi et Orbi" ("Miestui ir pasauliui"). Jis žodžius tarė iš šv. Petro bazilikos balkono.

Prieš tai pontifikas aukojo šv. Mišias, kuriose dalyvavo daugiau kaip 150 000 tikinčiųjų. Mišias savo televizijos ekranuose stebėjo milijonai žmonių visame pasaulyje.

Sakydamas pamokslą Katalikų bažnyčios vadovas atkreipė dėmesį į žmonijos išlaidavimą, meldėsi už ligonius ir reikalavo užbaigti krizes ir konfliktus. Kaip ir pernai, jis ragino solidarizuotis su pilietinio karo Sirijoje aukomis.

Šventasis Tėvas, be kita ko, ragino aktyviau kovoti su badu pasaulyje, padėti vaikams ir senjorams. Jis kvietė pagelbėti pabėgėliams ir migrantams, kad jie galėtų oriai gyventi.

Popiežius taip pat pareiškė savo susirūpinimą dėl padėties Ukrainoje. Jis išreiškė viltį, kad, padedant tarptautinei bendrijai, pastangos smurtui išvengti bus sėkmingos.

Pranciškus buvo susirūpinęs dėl ebolos epidemijos Afrikos šalyse - Siera Leonėje ir Gvinėjoje bei prašė paramos taikos deryboms tarp Izraelio ir palestiniečių. Jis ragino nedelsiant nutraukti smurtą Centrinės Afrikos Respublikoje bei Pietų Sudane. Turi liautis ir teroristiniai išpuoliai Nigerijoje.

Šv. Petro aikštė buvo gausiai išpuošta gėlėmis, daugiausiai - geltonos spalvos. Prieš sakydamas palaiminimą popiežius atviru džipu važiavo per aikštę ir trumpam stabtelėdavo pasveikinti vaikus ir neįgaliuosius.

Kitą sekmadienį Romoje šventaisiais bus paskelbti popiežiai Jonas XXIII ir Jonas Paulius II. Į šią ceremoniją laukiama susirenkant milijonų piligrimų ir turistų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net