Parodoje - tekstilės ribas peržengiantys E.G.Bogdanienės darbainuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 31 d. 09:10:16 Perskaitė 1159

Aktyviai šiuolaikinio meno parodose, projektuose Lietuvoje ir užsienyje dalyvaujanti Vilniaus dailės akademijos profesorė, studijų prorektorė, tekstilės menininkė Eglė Ganda Bogdanienė trečiadienio pavakarę Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje – Vytauto Kazimiero Jonyno namuose - galerijoje pristatys autorinę parodą.

 

Jos rengėjai pažymi, kad E. G. Bogdanienės kūryba įtraukia į moters identiteto refleksijas patriarchalinėje kultūroje. Klasikiniai ir krikščionybės mitai, kasdienė rutina, atradimai ir netektys, lyčių stereotipai jos darbuose virsta egzistencinėmis aktualijomis. Menininkė savo kūrybą suvokia kaip socialinių eksperimentų laboratoriją, kurioje tyrimo objektu dažniausiai tampa visuomenė ar net pati autorė. Jos darbuose gausiai naudojamos įvairios medžiagos ir skirtingos technologijos. Nauja raiška prabyla vėlimo ir smaigstymo technikos. Konceptualios idėjos jos kūryboje ir akademiniame darbe yra varomoji jėga, skatinanti nesibaigiančius formų eksperimentus.

E. G. Bogdanienė nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos, o nuo 2012 m. – tarptautinio profesinio tinklo ArcInTex narė. Jos darbai plačiai pripažinti bei apdovanoti ne vienoje parodoje ir konkurse. Jie atspindi artimą kūrybos ir asmeninio gyvenimo ryšį. Menininkė yra surengusi apie 30 personalinių ir dalyvavusi daugiau nei 100 grupinių parodų Lietuvoje, JAV, Taivane, Kinijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Dominikos Respublikoje, Švedijoje, Latvijoje, Estijoje ir kitur.

Tekstilės menininkės E. G. Bogdanienės kūrinių paroda V. K. Jonyno galerijoje veiks iki rugsėjo 26 dienos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net