Lietuvos kino geriausiejinuotraukos

2020 sausio mėn. 05 d. 12:25:35 Perskaitė 2073

Lietuvos kinematografininkų sąjungos šventiniame vakare įteikti apdovanojimai už geriausius 2019 metų kūrybinius darbus.

 

Įvertintas Algimantas Mikutėnas

Teatro, muzikos ir kino muziejuje susirinkę kolegos sveikino operatorių Algimantą Mikutėną - jam įteiktas pagrindinis Kinematografininkų sąjungos apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą režisieriaus Algimanto Puipos filme „Kita tylos pusė“.

Per daugiau kaip keturis dešimtmečius darbo kine A.Mikutėnas nufilmavo apie keturiasdešimt vaidybinių, dokumentinių trumpametražių filmų. Šįmet operatorius atšventė 70-metį.

Naujausias jo nufilmuotas filmas „Kita tylos pusė“ sukurtas pagal švedų rašytojo Torgni Lindgreno (Torgny Lindgren) romaną „Kamanių medus“. Tai rūstus pasakojimas apie du brolius Einarą ir Kasparą, kurių tarpusavio neapykanta tokia stipri, kad bijodami vienas kitam nusileisti jie negali numirti. 4-ajame tarptautiniame Skandinavijos kino festivalyje Helsinkyje filmas pelnė du pagrindinius apdovanojimus - tarptautinė žiuri jį pripažino geriausiu ilgametražio vaidybinio filmo kategorijoje, o pagrindinio vaidmens atlikėjas aktorius Juozas Budraitis pelnė prizą už geriausią vyro vaidmenį.

Geriausias debiutas


Diplomas už geriausią debiutą įteiktas režisierei Aistei Žegulytei. Daugybę festivalių apkeliavęs debiutinis dokumentinis A.Žegulytės filmas „Animus animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ - tai savita filosofinė sakmė, kurioje žvėrių iškamšos rungiasi dėl gyviausios pozos bei tikriausio žvilgsnio, o žmogus vis bando sustabdyti laiką ir sugrąžinti gyvybę daiktams, kuriuose jos seniai nebėra. Filmo premjera įvyko 2018 m. garsiajame tarptautiniame Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. Vilniaus tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ filmas apdovanotas vieno didžiausių Europoje kino industrijos naujienų portalo „Cineurope“ prizu, tarptautiniame Briuselio kino festivalyje pelnė „Grand Prix“, o Lietuvos kinematografininkų sąjungos rengiamame festivalyje „Baltijos banga“ Neringoje - vieną iš trijų žiūrovų simpatijų prizą.

Aktualios ir jautrios temos


Diplomas įteiktas ir dokumentinio filmo „Pavyzdingas elgesys“ kūrėjams - už jautriai atskleistą nusikaltimo, bausmės ir atleidimo temą. Filmo režisierius Audrius Mickevičius premjeros nesulaukė, šis talentingas kino ir įvairių tarpdisciplininio meno projektų autorius mirė 2017 metais, todėl jo darbą, paties režisieriaus valia, baigė filosofas Nerijus Milerius. Bendro Lietuvos, Bulgarijos, Slovėnijos ir Italijos kinematografininkų filmo centre - nuteistieji iki gyvos galvos Rimas ir Rolandas. Jie nepraranda vilties pasikeisti ir išeiti į laisvę. Rudenį Leipcigo dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje „Pavyzdingas elgesys“ apdovanotas pagrindiniu festivalio prizu „Auksiniu balandžiu“ („Goldene Taube“), Tarpreliginės žiuri ir tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI prizais.

Trečią diplomą už įtaigų šiuolaikinių emigrantų portretą filme „Second Hand“ pelnė kino režisierius Arturas Jevdokimovas. Filmo autorius seka „labdaros“ keliu iš Londono į Lietuvą ir fiksuoja nematomų, tuo užsiimančių lietuvių emigrantų kasdienybę.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai buvo įteikti 20-ąjį kartą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net