Klaipėdos dramos teatro premjeroje - juokinga laidotuvių tragedija

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 08:45:35 Perskaitė 882

Klaipėdos Žvejų rūmuose penktadienį ir šeštadienį pristatoma pirmoji Klaipėdos dramos teatro sezono premjera - režisieriaus Alvydo Vizgirdos spektaklis "Po atsisveikinimo" pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Jasminos Rezos (Yasmina Reza) pjesę.

Rusų kilmės Irano inžinieriaus ir vengrės smuikininkės šeimoje gimusi dramaturgė pažintį su teatru pradėjo Paryžiaus konservatorijoje, kur studijavo aktorinį meistriškumą. Baigusi konservatoriją su pagyrimu, ėmėsi pjesių rašymo - ir jau pati pirmoji, parašyta 1987 m., pelnė jai prestižinę Prancūzijos Moljero premiją.

Populiarumo susilaukė kita jos pjesė - "Menas" (1994). Ji buvo išversta į daugiau nei 30 pasaulio kalbų ir buvo apdovanota visomis trimis svarbiausiomis pasaulyje teatrinėmis premijomis. Dar labiau pasisekė J. Rezos pjesė "Karo dievas", pagal kurią filmą pastatė Romanas Polanskis.

"Po atsisveikinimo" - debiutinė rašytojos pjesė. Po tėvo laidotuvių, pagal jo paties pageidavimą - šeimos žemėje, susirenka giminės. Broliai ir seserys, meilužiai, vyrai ir žmonos susitinka gedulingoje lapkričio ryto pilkumoje. Gedulas suteikia jiems ypatingą statusą - keletui valandų jie tampa visiškai izoliuotais nuo viso likusio pasaulio. Tai ypatinga akimirka - kai velionis dar beveik fiziškai jaučiamas šalia, o gyvieji lieka keistame plyšyje tarp nebūties ir kasdienybės, tarp netekties ir gyvenimo. Kaip apie savo pjeses sako pati dramaturgė, - vyksta tikrų tikriausia juokinga tragedija.

Spektaklyje vaidina Darius Meškauskas, Igoris Reklaitis, Eglė Barauskaitė, Rimantas Pelakauskas, Regina Šaltenytė ir Toma Gailiutė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net