Kauno lėlininkai pavasarį sveikina premjera apie Žalgirio mūšyje "dalyvavusį" žiogą

2014 kovo mėn. 01 d. 11:12:45 Perskaitė 792

Pirmąją pavasario dieną Kauno valstybiniame lėlių teatre įvyks premjera - mažiesiems žiūrovams bus parodytas spektaklis - "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje", sukurtas pagal Liudviko Jakimavičiaus pasaką.

Kaip premjeros išvakarėse Eltai pasakojo teatro direktorius Sigitas Klibavičius, šiuo spektakliu lėlių žanre debiutuoja "Keistuolių teatro" aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė.

"Spektaklis į mūsų teatrą atėjusiems vaikams nuo ketverių iki septynerių metų, žinoma, ir jų tėveliams ar seneliams, paseks pasaką apie tai, kaip milijonai žiogų mūšio lauke įlindo kryžiuočiams į ausis ir juos išbalansavo. Tokiu būdu ir buvo pagelbėta didžiajam kunigaikščiui Vytautui su kariais laimėti Žalgirio mūšį. O ką, gal taip negalėjo būti?

Bet jei rimčiau - tai inscenizacija pagal L. Jakimavičiaus literatūrinę pasaką turi ir edukacinę misiją. Istoriškai pagrįsti faktai čia perpinti vaikiškos fantazijos motyvais. Jie iš esmės neiškraipo istorinės tiesos, bet svarbų Lietuvos istorinį įvykį pateikia vaikams labiau suprantamu būdu - žaismingai, pasitelkiant pasakos motyvus ir įtaigią muziką", - sakė Eltai teatro vadovas.

Spektaklio "Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje" vaidmenis kuria aktoriai Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Taločkaitė, Andrius Žiurauskas. Scenografiją sukūrė dailininkė Giedrė Brazytė, muziką - kompozitorius Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius - Džiugas Katinas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net