respublika.lt
 

Kaip Paulė nukryžiavo Petrą Cvirką - straipsnio komentarai:

 • Bronsonas 2019 liepos mėn. 22 d. 09:30:08

  Visais laikais lietuvių tauta garsėjo padlaižūnais ir karjeristais, kurie norėdami užsitarnauti savo gerovę koloboravo su tais pačiais sovietais, kai vieni kovojo miškuose, stojo į komjaunimo organizacija, kad išgyventu, skundė saugumui savo klasės draugą. O pasikeitus valdžiai, priėmė pirmojo savanorio medalį. Dabar stengiamasi visapusiškai tai ištrinti, ir perrašyti istorija, kad jaunimas nežinotu jos. kitaip sakant. viskas prasidėjo nuo Sajūdžio, o Sajūdis pagimdė Landsbergį...

 • Jo 2019 liepos mėn. 22 d. 09:26:14

  Na kaip ten su butaforiniu sklepu Lukiškių aikštėje???

 • publikaRes 2019 liepos mėn. 22 d. 09:23:53

  kodėl taip įnirtingai su praėjusio laiko paminklais kovoja Vilniaus savivaldybė“. Na ir koks tas „praėjęs laikas“?! Rybentropo ir Molotovo pakto pasekmė – Lietuvos valstybės okupacija, už kurios stovėjo Stalinas ir Hitleris. Toks klausimas yra ne šiaip sau demagogija, o nepagarba Lietuvos valstybei. „Ar lietuvių literatūros klasiko Petro Cvirkos...“ Kas jam suteikė „klasiko“ titulą? Ar būtų tapęs klasikų, jei nebūtų užėmęs LRS pirmininko pareigų? Ar būtų priimtas įstatymas, statyti paminklą, jei nebūtų važiavęs parvežti tų, praėjusių, laikų „saulės“? Ar nors vienam į Sibirą ištremtam poetu ir rašytojui buvo suteiktas lietuvių literatūros klasiko vardas? Nekalbant jau apie įstatymus statyti paminklus? Neradau straipsnyje nei vieno argumento, kodėl Stalino laikų koaborantui turėtų likti, butent likti, paminklas ir būtent toje šalies sostinės erdvėje, nes kodėl jis ten atsirado, jau išsiaiškinome. Tai, kad tą paminklą sukūrė toks pat kolaborantas-dailininkas, o projektavo ne ką mažesnis architektas, ir tai turėtų turėti išliekamąją vertę, yra rašymas šakėmis ant vandens.

 • pranašas 2019 liepos mėn. 22 d. 09:20:35

  Dabar Gimtoje Lietuvoje vyksta ne progresas, o regresas. Valdžios vyrai atsikvošekite, nes galite labai stipriai nudegti.

 • ta Paule 2019 liepos mėn. 22 d. 09:19:18

  yra svietimo ir sporto komiteto pirmininke.Kaip su tokiu mastymu,tokiu mentalitetu zmogus gali eiti tokias pareigas,ka ji ismano apie kultura,jei leidzia sau ramanyti,kad galinti naikinti ir naikinti.Jei tturi sazines ir padorumo,tai atsisakytu tokiu paziuru.O,pasirodo tokios okievaldo ne tik kultura,bet ir Vilniu.Vargu ,ar bus perskaiciusi bent koki Cvirkosar kitu 'griaunamu' veikala.

 • Jeigu būtų gyvi.. 2019 liepos mėn. 22 d. 09:17:56

  Frank Kruko ir Kisos Vorobjaninovo duetas būtų lux ekipažas skrydžiams į Mėnulį; ką ten į Mėnulį - į Marsą !! O Ostapas Benderis rašytų jiems scenarijus ir filmuotų Nevados dykumoje,

 • galima 2019 liepos mėn. 22 d. 09:12:00

  sakyti,kad ir Smetona isdave Lietuva pabeges,bet ji iamzinti visgi norim.Kas tokia ta Paule,pagaliau ir pats Simasius.Siandien yra,ryt nebus eretai tokie patriotai ir su brendzio dezutem papuola,kad jie gali'NORETI' giauti.Ka jus pastatet.Griauna savo istorija tik MANKURTAI.

 • Safyras 2019 liepos mėn. 22 d. 09:10:09

  Pirmiausia šalį išduoda politikai, nesugebėję laiku pasipriešinti , o ne rašytojai, poetai, kurie tik būna pėstininkai politikų žaidimuose. Kuo Kaune užkliuvo "Merkurijaus " prekybos centras, kad taip uoliai puolė jį griauti tie, kurie gyvenime nieko gražaus ir prasmingo nėra sukūrę. "Akropolis " Kaune būtų eilinis didelis prekybos centras, jei neišvaizdžiame pastate nebūtų sukurta pasaka interjero pavidale, kaip ir "Mega" be akvariumo, būtų tik eilinis prekybos centras be traukos taško...

 • 2019 liepos mėn. 22 d. 09:06:20

  pradžių nugriaus rašytojo Cvirkos paminklą, po to šalimais esančią Centro polikliniką, o po kelių metų ir išdyks visokie stiklainiai

 • Senolė 2019 liepos mėn. 22 d. 09:00:04

  Vilniaus tragedija, kad miesto "šeimininkais" tampa atsibastėliai su savo mentalitetu, o ne tikri vilniečiai. Jie nėra prisidėję prie miesto atstatymo pokariu, jo gražinimo, jų grožio supratimas šiukšlynų lygio mene: bačka, surūdijęs vamzdis, konservų dangtelių "kompozicija" ant Žaliojo tilto, žodžiu iš to ką randa savartyne. Vilnius atrodo apleistas, aptriušęs, žalieji plotai ir pakrantės virto ganyklomis. Visas dėmesys nukreiptas į tai kur dar ką nugriauti ir pastatyti "apartamentus". Godumas ir pinigai valdo šituos jaunuosius "bebrus" ir "šeškus"

 • nuomonė 2019 liepos mėn. 22 d. 08:53:51

  avinų gauja prieš cukrinius avinėlius.Jaltos konferencijoje Ruzveltas ir Čerčilis Pabaltįjį ir Rytų Europą padovanojo Stalinui.Taip,kad nei nuo Cvirkos,nei nuo S.Nėries Lietuvos likimas nepriklausė.Mažųjų valstybių likimas didžiųjų rankose.Mėgstama švaistytis žodžiu"kolaborantas",ir kitais.Didžiausi kolaborantai užsislapstino save 75 metams ir iš pasalų dabar griaužia kitus,griauna paminklus,neįsileidžia į Vilnių Vyčio,tuo naikindami tautos istoriją,kiršina tautą.Nenurims,kol nesunaikins.

 • Rita Belazariene komentstoriui www 2019 liepos mėn. 22 d. 08:41:25

  Pone www, apsidairykite - Lietuva vėl kitų okupuota, kitoje sąjungoje ir kituose junginiuose, kur paklusniai kerta miškus ir leidžia steigti karinius poligonus, statyti slaptus kalėjimus svetimiems kaliniams teroristams, moka šimtatūkstantines baudas už savo interesų gynymą geležinkelio ir uosto transporto rinkose, vykdo visus kolonijines šalelės statuso nurodymus.

 • Jeronimas 2019 liepos mėn. 22 d. 08:32:32

  Okas neleis mums galvoti: Landsbergių šutvelė nusižiūrėjo teritoriją miesto širdyje ir sieks "įkurti" edukacinį centriuką edukologei Austejai, gal dar paprasčiau: Mortos mokyklą. Nieko asmeniško. tik versliukas? O Paulė Kuzmickienė yra būtent iš tos šutvelės, Gabrio partijos veikėja. Kas juos sustabdys? Juk elgiasi kaip fašistuojantys elementai: anieji buvo alergiški žydams, o šitie: rašytojams, poetams ir skulptoriams? Čia vadinama Lietuvos ateities kūrimu? Naikina kultūrinius dalykus ir talentų atminimą, bet vadina "koalicijos sutartimi".O ar jie teiravosi mūsų visų koalicinio susitarimo dėl jų "koalicijos"? Juk jie - mažuma, jei koalicija. Tegul susirenka savo vaikus ir anūkus su popieriaus lapiukais ir siunčia tuos pienburnius mokytis rašyti knygas,kurti eilėraščius ir skulptūras, geriau nei tai dare P.Cvirka, S.Nėris ir J.Mikėnas? Kur juos galima siųsti įsidėti į galvas išminties, jei talentų nerasta? Paulė tremia mūsų atmintį, nes į Sibirą negali?

 • Edmundas 2019 liepos mėn. 22 d. 08:31:51

  Paulės norėčiau paklausti,kada pradėsite deginti knygas?Naciai po paminklų griovimo,knygų deginimo nesustojo.O kaip jūs?

 • Rita Belazariene 2019 liepos mėn. 22 d. 08:29:33

  Lietuvoje valdžios uzurpatoriai ir kerštingi menkystos jau nugriovė Kryžkalnio motiną - nuostabų puikaus skulptoriaus darbą - ką pasiekėte, ką tuo sukūrėte???!!! Tai griaukite ir tarybinių laikų statytas autostradas Vilnius-Klaipėda, Vilnius-Panevėžys, galingas įmones: Mažeikių naftą, Jonavos Azotą, Kauno hidroelektrinę, Operis ir baleto rūmus Vilniuje ir t.t.

 • Nr. 1 2019 liepos mėn. 22 d. 08:21:26

  Kokiu būdų astronautai su medvilnės ir sintetikos mišinio skafandrais išgyveno Mėnulyje prie +130 laipsnių pagal C.? Net inžinierius Verneris fon Braunas yra mįslingai pasakęs vienam astronautui: "Jūs turėjote žūti kosmose, o aš sėdėti kalėjime..". Ar ne už šiuos žodžius fon Braunas buvo nušalintas anksčiau laiko nuo gen. konstruktoriaus pareigų?

 • Rita Belazariene 2019 liepos mėn. 22 d. 08:19:12

  Kokią teisę turi šitie buki jaunuoliai chunveibinai, be gyvenimo patirties-išminties, tikrųjų faktų ir duomenų, gebėjimo analizuoti, šiame trumpučiame Lietuvosnistorijis periode GRIAUTI, TEISTI IR VERTINTI tai, ko patys nesugeba suvokti???!!! Krauou, kai dabartinėje Lietuvoje grupelė neaiškaus išsilavinimo ir gebėjimų berniukų ir mergyčių, nesvarbu ar iš "šiuolaikinių menų centrų" ar net nuo mokyklos suolo TURI TEISĘ spręsti ir išrinkti visų Lietuvos žmonių sistinės svarbiausios aikštės paminklų ir paskirties akcentus, likimą. Kaip drįstama neatsižvelgti į kitų žmonių nuomones?! Vadinamieji patriotai-idiotai perlenkė lazdą, išugdydami vienpusiškus, riboto mastymo mankurtus.

 • www 2019 liepos mėn. 22 d. 08:16:18

  Išdavė savo valstybę... Todėl kad buvo kvailas, silpnas, bailys. Koks skirtumas. Niekur niekada niekas nestatė paminklų išdavikams. O mes randame progą papliurpti. Niekuo čia tos kultūrinės erdvės, paminklai nėra dėti, čia ideologjja, politika. Mums brangūs išdavikai. Sveikinu, laukite kito okupanto, jis jums už jūsų "kultūrines“ paslaugas gausiai atsilygins kaip kad P.Cvirkai.

 • Juozas 2019 liepos mėn. 22 d. 08:08:45

  Man 76 metai, aš neprisimenu apie tai, kad S. Nėris vyko į Maskvą parvežti Stalino saulės, . bet aš prisimenu eilėraštį ,,kloja žemę lapų šilkas, į kapus kelelis pilkas. Ten palaidota motulė, ten tėvelis tyliai guli'.........Prisimenu ir P. Cvirkos ,,Frank kruk', ,,Brisiaus galą'ir tt. Nebūtų vykę jie į Maskvą, Maskva būtų privertusi kitus žymius menininkus tai padaryti. Tai ko čia dar ir dabar į aukštumas keliame V. Landzbergį, ar jis nebuvo kolaborantas, jei vienu tarpu net dėstė ,,Mokslinį komunizmą'. Man atrodo, kad čia ne mažiau bjauru, jei toks ,,šventuoliu' besidedantis ir neaiškią biografiją turintis politikas yra keliamas kaip š... ant šakės!!!!!!!

 • manau 2019 liepos mėn. 22 d. 08:05:20

  Nežinau, bet man kartais man rodosi, jog mes savo mentalitetu, mažai kuo skiriamės nuo talibano fundamentalistų, kurie griovė Palmyros paminklus ir kitus žmonių tikėjimo simbolius.

 • laisvas 2019 liepos mėn. 22 d. 08:03:00

  O ką nors nauja sukurti, pastatyti nesugebam. Tik griauti.

 • Dar neišsemta tema. 2019 liepos mėn. 22 d. 07:34:40

  "Mėnulio misijos" metu, raketų konstruktorius Verneris fon Braunas daug valandų praleido konsultuodamas animacinių filmų kūrėją Voltą Disnejų (yra nuotraukų). Nustatyta, kad filmuojant"išsilaipinimą Mėnulyje", buvo naudojama animacija, montažas ir žaisliniai modeliai,..

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar tinkamai Lietuva pasiruošusi galimai koronaviruso grėsmei?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar „trikojai“ keliuose daro įtaką jūsų vairavimui?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 C

+1 C

 

 -1 -2 C

+5 +7 C

+2 +3 C

 

+1 +2 C

3 m/s

2-4 m/s

 

5-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0840 PLN - 4.3012
RUB - 70.7943 CHF - 1.0605
GBP - 0.8363 NOK - 10.1600

Nuorodos