Joniškio kraštą puošia prakalbintas medisnuotraukos

2012 birželio mėn. 26 d. 14:42:24 Perskaitė 1663

Vakar Joniškio žemės ūkio mokykloje darbus baigė tarptautinio plenero „Gamta - gėrio versmė 2012“ dalyviai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Jau penktąkart rengiamo plenero dalyviai Joniškio kraštui per savaitę sukūrė 10 skulptūrų.

Per penkerius metus Joniškio miestui ir rajonui šio plenero dalyviai iš viso jau sukūrė 37 skulptūras. Pleneras organizuojamas rėmėjų lėšomis - Joniškio rajono savivaldybė prisidėti prie miesto ir rajono puošimo medžio skulptūromis galimybių buvo radusi tik pernai.

Iš užsienio atvyko du meistrai

Plenero iniciatorius Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis „Respublikai“ sakė, kad penkerius metus iš eilės rengiamas pleneras jau antrąkart turi tarptautinį atspalvį.

Kartu su 8 mūsų šalies skulptoriais prie rąstų Joniškio žemės ūkio mokyklos kieme šiemet palinko 2 svečiai iš užsienio - Edvinas Krūminis (Edvins Krūminš) iš Latvijos ir estas Lauris Tamas (Lauri Tamm).

Pagal pasakų motyvus ir asmeninę fantaziją Latvijos menininko sukurta skulptūra „Miško karalius“ vakar papuošė Joniškio miesto parką.

Meistras iš Estijos Joniškiui sukūrė skulptūrą „Lietuvos krepšiniui“. Ši skulptūra vakar pastatyta prie jau kelerius metus Joniškyje veikiančio krepšinio muziejaus, kurį įsteigė krepšinio entuziastas Leonas Karaliūnas.

Menininkus paspartino sinoptikai

Dalis skulptūrų buvo užbaigtos jau praėjusį penktadienį. Darbus paspartino orų prognozės, mat sinoptikai buvo pranešę, kad šeštadienį ir sekmadienį orai bus lietingi.

Meistrai skubėjo, dirbo neskaičiuodami valandų, atsisakė net kelių išvykų, kurios buvo numatytos kultūrinėje plenero programoje. Savaitgalį Joniškyje neiškrito nė lašo, užtat penktadienį 4 skulptūros jau buvo baigtos drožti ir pastatytos.

3 iš 4 penktadienį baigtų skulptūrų papuošė Joniškio žemės ūkio mokyklos parką. Čia įkurdinta plenero vadovo pasvaliečio Kęstučio Krasausko skulptūra „Švelnumas kitaip“, šiauliečio Rimanto Bagdono skulptūra „Žemyna“ ir garliaviškio Adolfo Teresiaus skulptūra „Iš mokytojo rankų“.

A.Teresiaus skulptūra skirta Joniškio žemės ūkio mokyklos 25-mečiui. Jubiliejų mokyklos bendruomenė švęs šį rudenį.

Panevėžiečio Daliaus Dirsės išskobta skulptūra „Mokytojui“ penktadienį iškilo prie Joniškio „Aušros“ gimnazijos.
Joniškio miesto parke vakar pastatytos 2 skulptūros: šiauliečio Jono Vaicekausko „Vilties angelas“ ir žagariškio Daliaus Udrakio „Literatūrinis suolelis“, kurio vienoje pusėje sėdi medinė mergaitė, o kiek tolėliau, tarp įsmeigtų dviejų plunksnų, išskobta atversta knyga.

Alytiškio skulptoriaus Sauliaus Lampicko sukurta medžioklės ir miškų deivės Medeinos skulptūra nuo šiol puoš Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Joniškio skyriaus teritoriją.

Vakar dar buvo baigiama radviliškiečio skulptoriaus Eduardo Tito kuriama didžiulė ąžuolinė skulptūra, vaizduojanti angelą. Pasak plenero organizatorių, E.Tito kuriama skulptūra šią savaitę turėtų būti pastatyta Joniškio rajono Kalnelio kaime.

Joniškyje - aistros, vedančios iš proto

Skulptoriai visą savaitę gyveno Joniškio žemės ūkio mokyklos bendrabutyje, buvo maitinami šios mokyklos valgykloje. Medžio meistrai rado laiko apsilankyti Jakiškių dvare ir Jurdaičių socialinės globos namuose, kur socialinio darbuotojo padėjėju dirba vienas plenero dalyvių D.Udrakis.

Plenero iniciatorius L.Jonaitis „Respublikai“ pasakojo, kad idėja rengti tokius plenerus ir puošti Joniškio kraštą plenerų dalyvių darbais kilo važinėjant po įvairias Lietuvos savivaldybes, kuriose panašūs plenerai pradėti organizuoti dar anksčiau.

„Norisi, kad ir Joniškis turėtų gražų parką su skulptūromis, kad čia apsilankę žmonės galėtų ne tik pailsėti, bet ir pasigėrėti menininkų kūriniais, - sakė „Respublikai“ L.Jonaitis. - Joniškyje kalbama, kad L.Karaliūnas eina iš proto kurdamas krepšinio muziejų, o L.Jonaitis - rūpindamasis skulptūromis. Kažkiek tiesos čia yra, nes protingi žmonės tikrai neužsiimtų šia daug jėgų bei laiko reikalaujančia veikla ir sau ramiai gyventų (Juokiasi.)“.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net