J.Ivanauskaitės premijos laureatas R.Stankevičius apdovanojimą skyrė V.Daujotyteinuotraukos

2011 vasario 20 16:20:25

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną įteikta trečioji Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką". Šiemet jos laureatu tapo poetas, dienraščio "Respublika" žurnalistas Rimvydas Stankevičius už naujausią poezijos knygą "Patys paprasčiausi burtažodžiai".

Penktojoje poezijos rinktinėje 38-erių metų poetas Rimvydas Stankevičius realizuoja drąsią kūrybinę užduotį - šiuolaikinėmis sąlygomis vėl suteikti poetiniam žodžiui burtažodžio, užkalbėjimo galią.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, rašytojos Jurgos Ivanauskaitės literatūros premija skiriama už lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką", išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus. Į premiją gali pretenduoti ne vyresnis negu 45-erių metų autorius, toks amžius pasirinktas paminint, jog J. Ivanauskaitė mirė 45-erių.

J. Ivanauskaitės vardo premiją įsteigė J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla "Tyto alba". J. Ivanauskaitės premijos laureatą išrinko komisija, jos pirmininkas - Jurgos Ivanauskaitės kūrybos paveldo centro narys, kultūrologas, rašytojas Vytautas Rubavičius.

"R. Stankevičiaus knygos įspūdingos, veriasi nauji poetinio kalbėjimo klodai. Manau, kad šią knygą ir visą Stankevičiaus poeziją reikėtų vertinti ir už drąsų kalbėjimą, ir už marmurinės poetinės erekcijos įtvirtinimą lietuvių poezijoje", - kalbėjo V. Rubavičius.

Atsiimdamas premiją R. Stankevičius prisiminė savo pirmuosius susitikimus su J. Ivanauskaitės kūryba ir pažintį su pačia rašytoja, savo interviu su ja. Perskaitęs laureato "Odę Jurgai", R. Stankevičius J. Ivanauskaitės premiją dedikavo literatūrologei Viktorijai Daujotytei už drąsą ir narsą būti sąžininga, turėdamas omenyje pastaruoju metu puolimo sulaukusią profesorės atvirą knygą apie poetą Sigitą Gedą.

Pirmoji J. Ivanauskaitės premija paskirta Kristinai Sabaliauskaitei už romaną "Silva Rerum" (2008), antroji - Renatai Šerelytei už romaną "Mėlynbarzdžio vaikai" (2008).

Laureatui įteikiama 3 tūkst. litų premija ir diplomas. Tradicija tapo ir laureatui įteikiamas simbolinis suvenyrinis drambliukas, kurių visą kolekcinę "kaimenę" turėjo surinkusi J. Ivanauskaitė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net