Įkvepia ir daiktainuotraukos

2012 gegužės mėn. 09 d. 12:07:46 Perskaitė 1134

Šiaulietis menininkas Sigitas Prancuitis penktadienį Šiaulių dailės galerijoje atidarė parodą „Prezumpcijos“. Parodoje pateikė ne tik tapybos darbų, bet ir asambliažų, kuriuos sukuria iš daiktų, netyčia pasipainiojusių po meniška ranka.

Trečius metus iš eilės tapytojas S. Prancuitis surengia autorinę parodą. Šį kartą be tapybos jis atsiskleidė ir kaip savotiškas skulptorius. Jo asambliažai sudėlioti iš įvairiausių namų apyvokos daiktų.

„Padariau darbų, kitokių nei buvusiose parodose. Asambliažai – iš įvairiausių daiktelių sukurta kompozicija. Pavyzdžiui, neaišku iš kur namuose radau nenaudojamų švirkštų. Sukūriau kompoziciją, kurią pavadinau „Dozė“. Daugumai patiko darbas ir mintis. Patys daiktai užveda ant minties“, – teigė menininkas.

S. Prancuitis pastebi, kad asambliažų kūrimas ne ką lengvesnis nei tapyba. Gal tik lengviau sukurti, tačiau suteikti darbui prasmę ir mintį – vienodai sudėtinga.

„Kuria ne tik menininkas bet ir žiūrovas. Bežiūrint jo vaizduotė verda. Jei fantazijos nežadina – kažkas blogai su kūriniu. Žinote, kaip vadinasi meno kryptis, kurioje viskas aišku ir nėra vietos fantazijai? Socialistinis realizmas“, – svarstė tapytojas.

Parengta pagal dienraštį "Šiaulių kraštas"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net