Cikle „Vasarok–vakarok su muziejumi!" – Holokausto temanuotraukos (2)

2019 birželio mėn. 27 d. 12:41:28 Perskaitė 798

Ketvirtadienio vakarą Kauno IX forto muziejuje įvyks antrasis ciklo „ Vasarok–vakarok su muziejumi!“ edukacinis renginys, kurio metu bus pristatoma Holokausto tema. Vakaro svečias – Vytauto Didžiojo universiteto istorijos katedros doktorantas Simonas Jazavita.

 

Muziejus skelbia, kad pirmoje renginio dalyje teminės ekskursijos „Mirties keliu: Holokaustas IX forte“ dalyviai sužinos, kaip buvo organizuojamas žmonių žudymas, kodėl į IX fortą mirčiai buvo atvežami ir užsienio šalių piliečiai - žydai iš Lenkijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos. Po ekskursijos muziejaus kino salėje vyks lenkų vaidybinio filmo „Pileckis“ peržiūra.

Pasak pranešimo, į nemokamų edukacinių renginių ciklą „Vasarok-vakarok su muziejumi!“ Kauno IX forto muziejus lankytojus kviečia jau trečiąjį sezoną. Per tris mėnesius numatyti šeši ketvirtadienio vakarai, kurių dalyvių lauks išskirtinės teminės ekskursijos, dokumentinių ir vaidybinių filmų peržiūros, diskusijos su kino kritikais, istorikais, sociologais, menotyrininkais.

Ciklas prasidėjo birželio viduryje ekskursija „Pirmoji sovietinė okupacija. IX fortas 1940-1941 m.“. Ciklas pasibaigs rugpjūčio 22-osios vakarą ekskursija „Muziejus epochų sandūroje. 1989 m. “ bei vaidybinio filmo „Sudie, Leninai“ (rež. W. Becker, 2003 m.) demonstravimu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net