Belgų šokėjas ir choreografas Kauno šokio teatre „Aura“ rengia premjerąnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 22 d. 10:52:54 Perskaitė 1572

Šokio teatro „Aura“ įkūrėjos bei vadovės Birutės Letukaitės susidomėjimas internete pristatoma belgų kompanijos ,,Peeping Tom“ šokėjo bei choreografo Brandono Lagaerto kūryba materializavosi į spektaklį „Deginanti trintis“. Jo premjera numatyta ateinančią savaitę, lapkričio 29-ają, Kauno kultūros centre.

 

Anot „Auros“ atstovės Editos Grudzinskaitės, galima teigti, kad šis projektas gimė socialiniuose tinkluose. B. Lagaertą, kaip neįprastai, išskirtinai įdomiai judantį šokėją, Kauno šokio teatro vadovė B. Letukaitė atsitiktinai pamatė socialiniuose tinkluose. „Iš karto patraukė akį jo solo. Jis juda taip tartum būtų be kaulų, visiškai nenuspėjamai“, – sakė B. Letukaitė. Pasigilinusi į šokėjo veiklas, teatro vadovė sužinojo, kad jis veda šokio pamokas ir nutarė šį menininką pasikviesti į „Aurą“. Neilgai trukus B. Letukaitė patikėjo jam savo šokėjus kurti naują spektaklį.

„Atidaviau teatro trupę į šio kūrėjo rankas rizikuodama. Žinoma, procesas labai įdomus visiems – šokėjams, choreografui, kompozitoriui. Tačiau to per maža. Tikiuosi, eksperimentas su trupe pasiteisins, bus įdomus ir žiūrovui, kuris pamatys kitokią „Auros“ spalvą“, – sakė teatro vadovė.

Prieš premjerą repeticijų aikštelėje vyksta betarpiškas visų spektaklio kūrėjų bendravimas – „geroji trintis“. Garso takelis spektakliui kuriamas čia ir dabar, repeticijas stebint kompozitoriui, belgų muzikantui Feliksui Machtelinckxui, grupės „Tin Fingers and White Dress“ vadovui. Jo muzika apima nuo 80-ųjų sintetinio popso iki elektronikos.

Pasak choreografo, ,,Deginanti trintis atsiranda iš žmonių santykių su objektais, polinkio juos sureikšminti ar net garbinti, vyksta nuolatinė kova dėl teritorijos. Prasmes kviečiama kurti ir publika, asmeniškai, betarpiškai interpretuodama vaizdus“, – sako spektaklio „Deginanti trintis“ kūrėjas B. Lagaertas.

Dirbdamas su „Auros“ šokėjais, choreografas, kuris už savo kūrybą yra pelnęs aukščiausią apdovanojimą Kopenhagos tarptautiniame choreografijos konkurse, taip pat - „BILL Award“ apdovanojimą vizualiųjų menų kategorijoje, stengiasi atskleisti kiekvieno jo savitumą bei asmenines patirtis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net