B.Dvariono konkurse varžysis šimtas jaunųjų talentųnuotraukos

2016 balandžio 19 08:52:25

Balandžio 23-30 dienomis Vilniuje vyks X tarptautinis Balio Dvariono jaunųjų pianistų ir smuikininkų konkursas. Tai bene svarbiausias Lietuvoje vykstantis renginys, skirtas pianistams ir stygininkams iki 20 metų, kas ketverius metus sutraukiantis jaunuosius muzikus iš viso pasaulio.

 

Kompozitoriaus, dirigento, pianisto ir pedagogo, išugdžiusio gausybę žymių Lietuvos muzikantų, B. Dvariono pavardę puikiai žino net ir tie, kurie nesidomi profesionaliąja kultūra. Šis muzikas buvo vienas ryškiausių XX a. lietuvių kūrėjų bei aktyvus lietuvių muzikos skleidėjas. Konkurso idėja 1974 m. subrendo būtent Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Pagrindiniais jo iniciatoriais tapo pianistė, B. Dvariono žmona Aldona Smilgaitė-Dvarionienė, kompozitorius, pianistas bei pedagogas Julius Andrejevas ir pianistas bei pedagogas Aleksandras Jurgelionis.

Sulaukus ypatingo susidomėjimo iš daugelio šalių, 1989 m. B. Dvariono konkursas tapo tarptautiniu.

Lietuvių jaunieji atlikėjai į tarptautinį B. Dvariono konkursą atrenkami Nacionalinio konkurso metu. Šiemet į tarptautinį konkursą pakviesti dalyviai nacionaliniame konkurse varžėsi tarp daugiau nei 250 atlikėjų.

Šiais metais į tarptautinį konkursą suvažiuos šimtas dalyvių iš 23 šalių: Jungtinės Karalystės, JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Izraelio, Ispanijos, Kinijos ir kitų. Konkursantai varžysis dviejuose turuose Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o finalininkai bus kviečiami pasirodyti Nacionalinėje filharmonijoje.

Tarptautinis B. Dvariono konkursas priklauso Jaunimo muzikos konkursų sąjungai, todėl organizaciniame, kūrybiniame ir vertinimo komisijos darbe pritaikoma geriausia Europos muzikinių tradicijų patirtis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net