Baltijos šalys siekia dar glaudesnio kultūrinio bendradarbiavimonuotraukos

2022 rugsėjo 19 11:19:00

Savaitgalį Liepojoje vykusiame Baltijos kultūros komiteto posėdyje pasirašyta Baltijos šalių kultūros ministerijų bendradarbiavimo programa naujam 2023–2026 metų laikotarpiui, skelbiama pirmadienį Kultūros ministerijos išplatintame pranešime.

 

Atnaujinta programa siekiama toliau stiprinti šalių kultūrinius ryšius, keistis  informacija ir gerosiomis praktikomis, tęsti anksčiau pradėtus bei inicijuoti naujus bendradarbiavimo formatus.      

Komiteto posėdyje daug dėmesio buvo skirta Baltijos valstybių taikomoms pagalbos priemonėms karo niokojamos Ukrainos menininkams ir kultūros institucijoms bei būtinybei ieškoti naujų galimybių padėti šiai šaliai ir jos kūrėjams. Taip pat susitikime pasidalinta informacija apie Lietuvos, Estijos ir Latvijos kultūros politikos kryptis bei svarbiausias naujas iniciatyvas. 

Latvijos atstovai pristatė naujausią informaciją apie bendrai finansuojamo Baltijos kultūros fondo veiklą, kurį šiuo metu administruoja Latvijos valstybinis kultūros rėmimo fondas. Buvo aptartas ir 2020 metais pasirašyto susitarimo memorandumo dėl literatūros kūrinių, apdovanotų Baltijos Asamblėjos literatūrine premija, vertimo, leidybos ir sklaidos įgyvendinimas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net