respublika.lt

Ar tikrai „uždarytas dangus“ rusų kultūrai mus išgelbės? - straipsnio komentarai:

 • L
  Lietuvoje 2022 birželio 19 10:19:55

  Uždarytas dangus ne tik rusiškai, bet ir apskritai kultūrai. Lietuvos kultūrą ir kultūrininkus dabar simbolizuoja surūdiję metaliniai nuotėkų vamzdžiai prie Neries ir metaliniai narvai ant Žaliojo tilto, kuriuose įkalinta ujamo, niekinamo, išnaudojamo, įbauginto žmogaus dvasia. Deja, neturime tokio lyderio, kurio vedami galėtume pasipriešinti šiuolaikinei rafinuotai begalinei priespaudai, todėl tylime

 • J
  Joo 2022 birželio 19 10:18:38

  Rusifikaciją atlaikėm praeitam šimtmetį, atlaikysim ir šį. O su vakarų iškrypėlių invazija, manau, bus vargo daug.

 • K
  Ką tie 2022 birželio 19 10:28:00

  Kurie stengiasi uždaryti,išvis išmano apie kultūrą?

 • š
  šiaip 2022 birželio 19 10:38:53

  kai nebeturi savo kultūros ,tai kas belieka -uždarinėti kitų kultūrą ir auginti nuzombintų avinų bandą ...

 • >
  >Niekam 2022 birželio 19 10:39:12

  Na tokiam kaip pats, matyt, nemenkam chamui ir bukagalviui, apskritai ar perskaičiusiam bent vieną knygą, nebūtinai rusų rašytojo, tikrai jokia kultūra nereikalinga, nei rusiška, nei prancūziška, nei angliška... Paties poreikiai tikriausiai apsiriboja: paėst, išsimiegot , vėl paėst...

 • C
  Cia net neta ka diskutuot 2022 birželio 19 11:24:34

  Pilsto is tiscio i kiaura, tas jakavonis turbut demesio nori. Pasaulines klasikos sedevrai-proza, poezija, tapyba ir kt yra nemirtingi ir ne eilinems vidutinybems valdzioje istrint juos is istorijos. Kad ir kaip stengtusi, neiseis to padaryt. Cia net nera apie ka diskutuot, kaip bandymas istrint is istorijos lietuvos klasikus, s. Neri, p. Cvirka ir kt.

 • T
  Tai, 2022 birželio 19 13:07:12

  kad aštuonerius metus buvo apšaudomas Doneckas ir Luganskas - nė mur mur... Vadinamoje, "Vakarų" civilizacijoje tėra tik dvi literatūros : prancūzų ir rusų. Visur kitur- tik malonios išimtys... Kai nuolatos lojama tik ant vienos pusės, savaime kyla įtarimas, kad kažkas ne taip. Šiuo atveju, nuloatos: "Amerika gera, Rusija bloga". Taip elgtis - šuniuko darbas. Šuniukas turi šeimininką. Kas bus, jei šeimininkas, kuriio gerumas abejotinas, nusigręš? Beliks inkšti, o gal net prapulti... Užuojauta rusofobams. Beje, kodėl Klaipėdoje uždarė rusiškų knygų knygyną? Kuo kalti ten dirbantys žmonės? Kuo dėti Tolstojus, Čecovas, Dostojevskis? Tie, kas šitaip nusprenė - neblaivaus proto.

 • L
  Lietuvos meno kūrėjų asociacija paragino mūsų šalies vadovus, kultūros ir meno bendruomenę bent iki agresijos pabaigos „uždaryti dangų" Rusijos kultūrai. 2022 birželio 19 11:55:09

  Va čia tai kultūra! Ir tie beždžionės galvoja, jog jie kultūros elitas, kurie gali bet kokią kitą kultūrą pripažinti ar atmesti. Bet taip jau buvo nacių Vokietijoje. Pagaliau paaiškėjo kas yra lietuviška kultūra. Nuo barbarų laikų niekur toliau nenueita.

 • C
  CIVILIZUOTAS PASAULIS TAI TIE, KURIE: 2022 birželio 19 10:46:11

  1. Vietname JTO uždraustu napalmu degino gyvus vaikus, moteris ir senelius, 2. Japonijoje numetė dvi branduolines bombas ant civilių gyventojų. 3. Nužudė apie pusę milijono Irako gyventojų. 4. Sunaikino Libiją ir sugriovė Siriją. 5. Vakar, po 20 metų okupacijos ir 150 tūkst civilių nužudymo, gėdingai pabėgo iš Afganistano.

 • >
  >Niekam 2022 birželio 19 10:32:42

  Ar išvis galvoji,ką kalbi? Kalba žmogelis iš kaimo Lietuvos už visą pasaulį.

 • R
  Radikalas 2022 birželio 19 10:45:35

  Paliginus taribini laikotarpi su dabartiniu europiderizmo tarpu taribinis buvo geresnis nors ir nebuvo ten viskas gerai bet giventi galejo nes buvo uztikrintas ritojus o dabar nezinomibe vien tik(laisvos)salies kulturos vaisiai rusofobija piderastija vienalites santuokos narkotiku legalizavimas ukrafasistu garbinimas degradacija viksta pilnu tempu

 • O
  O tai kodėl džiaugiatės, kai lietuviai girdė arklius Juodojoje jūroje? 2022 birželio 19 10:55:41

  Kokią "kultūrą" ten nunešė beraščiai? Ir ko jie ten nusidangino, su kokia humanitarine pagalba?

 • I
  Idomu 2022 birželio 19 11:45:32

  Manau, pakrapščius tų draudėjų ar jų aplinkos biografijas, dar gali didesnių sąsajų su pjautuvu ir kūju raudoname fone išlįstu, na duok dieve man klysti, bet metodai labai panašūs.

 • O
  Oliukui 2022 birželio 19 11:32:45

  Eik pasivaikščioti, vaikeli. Gana čia rašinėti durnus komentarus.

 • D
  Del isgelbejimo 2022 birželio 19 10:41:13

  Pagalvokim, kai ateis laikas. Dabar reikia naikint Lansberg-Soros rezima.

 • D
  Dzūkija 2022 birželio 19 12:44:15

  ... protingi mokosi ir stengiasi pasinaudoti viskuo , ką geriausio sukūrė žmonija ... ir nesikrato geriausių mokslo ir kultūros pasiekimų, nesvarbu tai sukūrė rusai, ar arabai, ar kinai ... todėl daugiau nei keistai atrodo kai kurių pasisakymai ... beje, nereikia savų klaidų kabinti V.Putinui ... jis vienas iš tų vadovų, kurie žino, kas yra atsakomybė ... parodykite Lietuvos politikus, kuriems moralė ir atsakomybė yra šio pasaulio dimensija ... nėra ... tai va ... patarimas ( nors abejoju, ar supras) - atsibuskit, neskandinkit Lietuvos neapykantos liūne ... skęskite vieni, be Lietuvos ...

 • Z
  Zyzla 2022 birželio 19 11:05:49

  Šitie ponai kažką vis suka aplink,bet nereikia vadinti nacikų tautininkais,negi nematėte tatuiruočių ant ,, tautininkų,, kūnų,kur vietomis atvirai garbinamas fiureris,kur vokiečių nacistų šūkiai,be to Rusija liko beveik vienintelė šalis, kuri nepasiduoda matrasinei kontorai ir užpakaliniai ten dar tyli,o jei jau draudžiam viską rusišką,tai ir vėją iš rytų uždrauskim

 • w
  wow 2022 birželio 19 10:35:20

  nu ka galiu pasakyti, prancuzisku zodziu lietuvius pavadinti - de'bilai

 • M
  Mes privalom pasitikėti prezidentu liansbergiu 2022 birželio 19 13:12:10

  susimildami, vardan Amerikos, pakentėkim truputi. O kultūros per akis, žiūrėkit kokie šaunūs paradai, vėliavėlės įvairiaspalvės ir geltmėl...

 • L
  Lt 2022 birželio 19 11:22:27

  Jūs visi Čepai stočkai jakavoniai ką jums davė JAV ką atneše į Lietuvą tokio gero kažkada žuvo 20 tūkstančių jaunų vaikų kai JAV kurstė prieš Rusiją ką dabar geri davė padare perversma Ukrainoje kiek žuvo žus jaunu vyru dabar kokie jūs esat patriotai kad džiaugiates išdavikais o jei lietuviai sako gėda kad lietuvis kodėl reikia versti ir norėti kad Rusų tauta gedintųsi savo valstybės kas tie jankiai jums dievai kažkokie

 • O
  Oliuk 2022 birželio 19 11:59:27

  Ką sukūrei tu?Kad drįsti spręsti apie rusų kultūrą.

 • M
  Mums 2022 birželio 19 11:36:02

  Kultūros dar mokytis ir mokytis.

 • P
  Patriotui 2022 birželio 19 10:13:13

  Kam jūs pydarai žydasnukiai patriotais prisimetat?

 • O
  Oliuk 2022 birželio 19 11:22:32

  O mūsų kultūra,kur ir kokia? 'Elitas'juk keikiasi tik rusiškai...

 • P
  PAGRINDINIS GLOBALINIS ANGLOSAKSŲ 2022 birželio 19 10:43:39

  TIKSLAS – NAIKINTI SLAVŲ TAUTAS JŲ PAČIŲ RANKOMIS – KARAS UKRAINOJE BUS TĘSIAMAS KUO ILGIAU, KIŠANT TEN KUO DAUGIAU GINKLŲ – BŪTENT TAM SKIRTAS JAV PREZIDENTO PASIRAŠYTAS LENDLIZO ĮSTATYMAS.

 • L
  LIETUVIŠKOS DEMOKRATIJOS IR LAISVĖS ESMĖ 2022 birželio 19 10:44:35

  JAV AMBASADORIUS IŠKRYPĖLIŲ PARADE – SOROŠO FONDŲ DOLERIAI IŠKRYPĖLIŲ KIŠENĖSE.

 • N
  Niekam? 2022 birželio 19 10:46:58

  Už save atsakyk ne už visus. Ar esi skaitęs klasikus ar esi buvęs baletu ode , operetese. Jai nesi buvęs tai kalbėti apie rusų kultūra tai tas pats kas ant asfalto žirnius sėti.

 • M
  Mano supratimu 2022 birželio 19 12:17:52

  ŠITIE 'uždarytojai' jau lenda į vieną vietelę kai kam,tikėdamiesi dar šiltesnio lovio.

 • KELEIVIAI: Šių metų liepos mėnesį Lietuvos oro uostai beveik pasiekė iki pandemijos fiksuotus bendrus mėnesinius keleivių srautų rezultatus – praėjusį mėnesį pavyko atstatyti net 97% 2019 metais tuo pačiu metu buvusio keleivių srauto, liepą per šalies oro vartus keliavo daugiau nei 577 tūkst. keleivių.
 • TERMINALAS: Pirmąjį šių metų pusmetį „Klaipėdos konteinerių terminalas“ perkrovė 2,8 mln. tonų įvairių krovinių - tai 4% mažesnė krova nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.
 • RĖMĖJAS: Lietuvos krepšinio federacijos pasiruošimą artėjančiam Europos čempionatui stiprina naujas šalies komandos rėmėjas - juo tapo baldų salonas „Gintaro baldai“.
 • SANDORIAI: Liepą įregistruota 11.000 nekilnojamojo turto sandorių, arba 26% mažiau nei 2021 m. tuo pačiu metu, skelbia Registrų centras.
 • DELEGACIJA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako bandysianti sutelkti didesnę Europos Sąjungos parlamentų vadovų delegaciją vizitui į Taivaną.
 • SUKČIAI: Trims panevėžiečiams, registruotiems Užimtumo tarnyboje, gresia atsakomybė už nelegalią automobilių be savininko deklaravimo kodų prekybą bei sukčiavimą, trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.
 • VIZITAI: Kinijos laikinasis reikalų patikėtinis Vilniuje Čiu Baihua sako, kad bet koks Lietuvos ar kitų valstybių pareigūnų apsilankymas Taivane „pažeidžia vienos Kinijos politiką“, ir paragino ateityje susilaikyti nuo tokių vizitų.
 • KROVINIAI: Taivane viešintis Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas sako, kad per trejus pastaruosius metus krovinių srautas iš Taivano į Klaipėdą sumenko maždaug perpus, tačiau tikimasi, kad jų vėl padaugės.
 • KLIENTAI: Energetikos ministrui prabilus apie tai, kad trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą gali tekti atidėti dėl internetu sutarčių sudaryti negebančių vyresnių gyventojų, nepriklausomi tiekėjai sako, kad gali užtikrinti fizinį jų aptarnavimą.
 • MAISTAS: Trečiadienį Vilniaus Tymo turguje (Maironio/Aukštaičių g.) prasidės gurmaniško maisto šventė „Vilnius Burger Fest" - aštuntą kartą rengiamame festivalyje dalyvaus 16 dalyvių, kurie stengiasi naudoti išskirtinius, vietoje užaugintus produktus.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar reikėtų klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo spręsti referendumu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s