Apdovanoti sėkmingiausi tradiciniai amatininkainuotraukos

2019 gruodžio mėn. 06 d. 18:04:55 Perskaitė 1328

Tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“ apdovanoti sėkmingiausiai šiais metais dirbę tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras, pranešė Žemės ūkio ministerija.

 

Už tradicinio amato puoselėjimą ir skleidimą 2 tūkst. eurų premiją gavo žolininkystę populiarinanti tradicinių amatų meistrė Jadvyga Balvočiūtė, iš savo ekologiniame ūkyje išaugintų ir gamtoje surinktų augalų gamina daug įvairių žolelių arbatų ir vaistažolių mišinių, kuriuos vertina daugybė Lietuvos žmonių.

Sėkmingiausio šių metų tradicinių amatų meistro vardą pelniusiam memorialinių paminklų viršūnes, kryžius gaminančiam kalviui iš Žemaitijos Virgilijui Mikuckiui taip pat skirta 2 tūkst. eurų premija už tradicinio kalvystės amato puoselėjimą savo krašte ir šio amato skleidimą kaimyninėse valstybėse, organizuojant parodas, plenerus, šventes, demonstruojant ir mokant šio amato jaunimą bei suaugusius.

Kelmės kultūros centro Tradicinių amatų centrui už tradicinių amatų puoselėjimą ir garsinimą skirta 4 tūkst. eurų premija. Pasak pranešimo, centras vykdo daug veiklų ir plačiai apima tautinį paveldą – nuo įvairių tradicinių amatų iki etnomuzikavimo. Prie jo yra įkurtos dirbtuvės akmentašystei populiarinti, organizuojami simpoziumai, kūrybinės akmentašių stovyklos. Plėtojami ir kiti amatai: riešinių mezgėjų, pynimo iš šiaudelių, kiaušinių margintojų ir kt. – iš viso bene 27 tautinio paveldo veiklos.

Kaip teigiama pranešime, konferencijoje pranešimus skaitė tautinio paveldo ekspertai, tautinio paveldo produktų kūrėjai. Buvo kalbama apie UNESCO programas Lietuvoje, besibaigiančius Žemaitijos metus bei artėjančius 2020-uosius, kurie bus Tautodailės metai.

Lietuvoje yra daugiau kaip 800 tradicinių amatininkų, pripažintų tautinio paveldo produktų kūrėjais. Sertifikuotų tradicinių gaminių yra beveik 3 tūkst. O tautinio paveldo produktų – per 3200.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net