respublika.lt

Turėjome tapti europiečiais nebūdami lietuviais - straipsnio komentarai:

 • Furistas 2019 lapkričio mėn. 19 d. 13:16:23

  na Lietuva ko gero labjausiai pažengusi vakarų kultūros link: Latvijoje,Estijoje,Suomijoje yra tokio pačio formato radijo stotys kaip mūsuose "Radiocentras",tik pavadinimai kiti,užtat muzika leidžiama vienas prie vieno,bet greta yra nacionalinės muzikos stotys,kurios leidžia išskirtinai tik to krašto kalba dainas,tik tų stočių mažas diapazonas .Lietuvoje pilnut pilna bet kokia pasaulio kalba atliekamų dainų transliuotojų,kurie dėl vaizdo kartais įterpia vieną kitą lietuviška kalba dainušką,kur tas apšišikusio seime pono Pūko radijas,kuris kažkada skelbėsi grojęs išskirtinai lietuvišką muziką?nūnai liko tik radijo turgelis 9 eur/min ir reklamos,tarpe jų vokiškomis dainelėmis arba su anksti ryte pagrabinėmis lietuvių giemėmis,Lietus panašiai,tik vietoj radijo turgelio (9eur/min) turi kelis idiotus,kurie mala bele ką non stop ir tik pačiame vakare nuo 22 val(kada normalūs žmonės ruošiasi poguliui) porą valandų leidžia kartais tikrai geras liet.dainas.Štai tokia kultūra" ant Lietuvos ":)

 • Pensininkė (buv.mokytoja) 2019 lapkričio mėn. 18 d. 14:12:08

  Kodėl dabar žlugdoma lietuvių kalba? Todėl,kad ji yra Tarybinis palikimas,labiausiai buvo išpuoselėta ir ištobulinta Tarybmečiu,kai turėjome tikrų kalbininkų,kai kiekvienam sąmoningam žmogui Tėvynė buvo šimtus kartų svarbesnė ir brangesnė nei Vakarų ar Užatlantės kapitalistinis mėšlas.Dabar iš visų purvasklaidos priemonių tik ir girdisi - 'sovietai','kolchozai','kgbistai','komsomolcai' ir t.t.,tesigirdi vien afroamerikietiškos,lietuviui nepriimtinos dainos bei pusiau laukinė muzika.O tai tiesiogei veda prie Lietuvos sunaikinimo kaip savistovios valstybės,turinčios savo kalbą,raštą,papročius,tradicijas.Belieka tik išsiaiškinti kas esančius valdžioje,'dirbančius'provakarietiškame LRT (Lietuvos radijo ir tetevizijos jau senokai nebėra) už jų juodus darbus finansuoja ir deramai įvertinti.

 • kurklys 2019 lapkričio mėn. 18 d. 13:06:43

  Skaitau ir sirdyje labai liudna.Ziniasklaida, ypac TV, nesugeba net reklamos sukurti lietuviskai.Siuo metu reklamuojamos Sv.Kaledos.Nesuprastum, kad cia reklamuojama lietuviskos Kaledos, jeigu tas traukinukas "neatvaziuotu" iki Santariskiu, neparodytu Gedimino pilies...Niekas jau nereklamuoja "Tele vienas", o reklamuoja "Tele (nemoku parasyti angliskai)...O kas baisiausia, tai pasirodo negalima naudoti zodzio LIETUVYBE!!!Ir tam pritaria Svietimo ministerija.I MUILA reikia tuos visus "svietimo" ministrus.Tie paskutiniai tai is viso kazkoks nesusipratimas.Galvojau, kad Petrauskiene buvo globaliste, bet is Monkeviciaus tai sito tikrai nesitikejau.Man baisu.

 • laisvas 2019 lapkričio mėn. 18 d. 12:55:14

  Tarybiniais laikais lietuvių kalbą puoselėjome labiau nei dabar. Tarybinė valdžia tam netrukdė. Šiandieną visur chaosas. Atsibusk, profesoriau, apsižvalgyk ir teisingai įvertink.

 • bite 2019 lapkričio mėn. 18 d. 12:21:30

  KATAI-rasai ,betik rasyti.Gal pirmiau pasiskaityk apie autoriu.O gal tamsta visiskai neskaitai,isskyrus pletkus?

 • Prosenelis 2019 lapkričio mėn. 18 d. 12:02:34

  Seimūnų tikslas prisipylditi savo kiesenes ir prisikrauti seimo sandėlį šveicarišką iš laikrodžiais ir kitokiomis dovanomis skaitykite l rytą internete Lietuva mūsų valdžios vireusybes stūmė a i isnikima jaigu tik bleusime taip ir bus Galvokite????????.

 • Tiesa 2019 lapkričio mėn. 18 d. 12:00:05

  "Gėda pasakyti, kiek dabar profesoriai uždirba." Gėda pasakyti, kad tik 10-15% profesoriu yra elitas... Dauguma - daktarėliai ir profesorėliai... Atsirado net kaulų ieškotojų specialistų... rektorius plagijatas... ir kiek ne rektorių ... Atsiprašau už graudžią tiesą.

 • KATA 2019 lapkričio mėn. 18 d. 11:50:26

  Lietuva ritasi zemyn pagal daug sriciu,o ypac pagal TAUTISKUMA ir DOROVE.Dabar tokie inteligentai:sio straipsnio autorius L. Klimka ar pries tai buvusio straipsnio autorius-aktorius R.Ramanauskas, atrodo surasti ,kaip EKSPONATAI,kaip didziausios VERTYBES siandienoje. O,juk dauguma turetume buti tokie-zodziais,darbais ir mintimis! Reiskia,kad dorovei,moralei,patriotizmui,tautiskumui ugdyti nebeturime tinkamos aplinkos ir tinkamu instituciju.Mokyklos "apkurto" ir "apako" - tokie tie ju PROJEKTAI.Pasirode pavieniai sviesuliai ,nepajegus isgelbeti Lietuvos. Pinigai taip pat!

 • senis 2019 lapkričio mėn. 18 d. 11:41:39

  skelbiasi Klimka mokslininku, bet nesupranta akivaizdziu dalyku. Jau nuo Liublino Unijos Lietuva nebe valstybe. Mes visa laika buvome kitu valstybiu dalis. Prie lenku mes buvome bydlo. Prie ruso Lietuva igavo kazkiek savarankiskumo, aciu socializmui, per 50 metu Lietuva tapo viena turtingiausiu respubliku Europoje. Nera dabar jokios ES, nuo 2004 metu, ta buvusi ES, prisijungusi buvusias TSRS respublikas kaip kolonijas, tapo pilnaverciu 4 Reichu. Vykdoma, vykdo Sorosas, dar Hitlerio programa Ost. Vokietijai nereikia konkurentu, Reichui reikalinga pigi darbo jega, derlingos kaimynu zemes, rinka savo treciarusems prekems.

 • kai girdžiu šį profesoriu 2019 lapkričio mėn. 18 d. 11:06:30

  kai tik prabila šis žmogus, pasijaučiu lyg nebūčiau augęs be senelių, be tėvų, giminės. tos terados apie kažkokią praeitį lyg kalbėjimai per pilnatį. kažkokia mistifikacija su sunkiai suvokiama vaizduotę. lyg tiesiog menininkas tapytų laisvai kaip neša fantazija. žmogus fantazuotojas, taip ji vadinčiau.

 • tiek 2019 lapkričio mėn. 18 d. 10:45:44

  Aplinka formuoja žmogaus samonę,jos esminį turinį. O skurdas (ir dar mažoj , nykstančioj valstybėj) natūraliai sukelia problemas nacionaliniam šalies saugumui : degraduoja ir kultūra, pilietiškumas ,tautiškumo suvokimas - kur visa tai nuves ?

 • Dainius 2019 lapkričio mėn. 18 d. 10:37:33

  " gimtoji kalba, istorinė atmintis ir Tautos tradicijos bei papročiai" Tai ir yra trys atramos,ant kurių laikosi lietuvių tauta,nacija.Tačiau pirmąją atramą iš peties kerta anglicizmas pačioje Lietuvoje,o didesnės dalies emigrantų vaikai lietuviškai beveik negali kalbėti.Antroji atrama dar rusų okupacijos laikais buvo trinama,tačiau jos užmiršti neleido šeimos,bendruomenės,netgi bažnyčia.Dabar dėka visiems žinomų veikėjų istorinė LT atmintis yra ne tik nutrinta,bet ir storai užtepta melo ir išgalvotų faktų koše,kuri grūste grūdama lietuviams į galvas iš visų propogandos ruporų.Na, o trečioji atrama,kas net sunkiausiais laikais išsaugo tautos branduolį yra visiškai sunaikinta : Vėlinės tai helouvynas,o Kūčios tai "smagus apsipirkimas" tarp helouvyno ir Naujų metų šventimo.Velykų laukimas ir džiaugsmas paskęsta tarp "valentinovkės" ir Joninių ir vėlgi virsta eiliniu baliumi,kai suvažiuoja giminės,artimieji.Reikia savęs paklausti: O KĄ AŠ PADARIAU,KAD TOS TRYS ATRAMOS,STULPAI NEGRIŪTŲ ?!

 • Putinaitės viską išpatrašys 2019 lapkričio mėn. 18 d. 10:17:12

  Neliks neišskrostas nei Putinas Mykolaitis, dasikas ir iki Donelaičio

 • AR TOKIA BUS GEROVĖS VALSTYBĖ: 2019 lapkričio mėn. 18 d. 09:31:29

  1. Vis didėjanti ekonominė stagnacija ir atsilikimas nuo Latvijos ir Estijos. 2. Lotynų Amerikos lygio socialinė nelygybė ir ubagizmas. 3. Beprotiškos karo mafijos išlaidos su „RUSAI PUOLA“ isterija. 4. Dirbtinių didvyrių garbinimas ir priešų ieškojimas KGB metodais. 5. Vienintelė užsienio politika – būti JAV politine prostitute. 6. Vidaus politika – TOTALITARINĖ, nacių cenzūros lygio, pseudopatriotinių menkystų diktatūra.

 • Lietuve 2019 lapkričio mėn. 18 d. 09:21:47

  Ačiū,jus visiškai teisus

 • A 2019 lapkričio mėn. 18 d. 09:19:51

  Žmogus visiškai nesigaudo dabartyje arba apsimeta kad nesigaudo, nes jeigu gaudytusi tai kalbėtų visiškai kitaip.Procesai valdomi ir labai kietai reikia tai suvokti.Reikia suvokti gilumines priežastis ir jas įvardinti, bet nedrasu,nes prarasi ir tas turimas menkas pajamas(užuomina į profesorisus algą) .Gaunasi tik verkšlenimas, o čia reikia stuburo. Čia kaip su Salomeja Nerim ,važiavo parvežti saulės, o psrvežė tamsą ,taip ir su dabartine mūsų intiligentija, galvojo vienaip,o realybė gavosi visai kitokia

 • pleptologas 2019 lapkričio mėn. 18 d. 09:04:38

  nereikes ir rusam pult lietuva mes patys susinaikinsim

 • KOKS TIKSLAS - TOKS IR REZULTATAS 2019 lapkričio mėn. 18 d. 08:38:30

  1. Jei tikslas - LIETUVIŲ TAUTOS GEROVĖ - tai šiandien nesedėtume ES dugne su didžiausia ES socialine nelygybe ir ubagizmu. 2. Jei tikslas - išsaugoti Lietuvos teritoriją kaip JAV REGIONINIO BRANDUOLINIO KARO SU RUSIJA POLIGONĄ - TADA SPJAUT KIEK TŲ LIETUVIŲ ČIA LIKS – TEGU NORS VISI IŠSILAKSTO AR DVĘSIA BADMIRIAUDAMI.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APTARĖ: Lenkijoje su vizitu viešintis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos Vyriausybės vadovu Mateuszu Morawieckiu ir aptarė abiejų vyriausybių indėlį stiprinant dvišalį bendradarbiavimą ir strateginę partnerystę.
 • AVARIJA: Šalčininkų rajone antradienį susidūrė du automobiliai, žuvo vieno jų vairuotojas, sužalotos keleivės.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar reikia gilinti šalies upes, kad per jas plaukiotų krovininiai laivai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar daržoves perkate, ar auginate patys?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +14 C

+12 +13 C

 

+13 +14 C

 +23 +24 C

+25 +26 C

 

+22 +23 C

0-2 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1375 PLN - 4.4781
RUB - 80.8370 CHF - 1.0691
GBP - 0.9078 NOK - 10.7110

Nuorodos