respublika.lt
 
VZ LOGO 3

Populiari ir nepriklausoma

2018 lapkričio mėn. 12 d. 17:01:30
Milda KUNSKAITĖ

Olga Kurylenko - ukrainiečių kilmės Holivudo aktorė ir modelis. Gimė Ukrainoje, būdama 16-os sulaukė pasiūlymo iš Paryžiaus modelių agentūros „Madison“, persikėlė į Prancūziją ir ten išgarsėjo. Dirbo su garsiais dizaineriais, vėliau išmėgino jėgas kine. Plačiajai publikai tapo žinoma nusifilmavusi Džeimso Bondo merginos vaidmenyje viename iš bondiados filmų „Paguodos kvantas“. Populiarumo taip pat sulaukė jos filmai „Septyni psichopatai“, „Myliu tave, Paryžiau“, „Oblivion“, „Vandens ieškotojas“ ir kt.

×
nuotr. 1 nuotr.
Olga Kurylenko. EPA-Eltos nuotr.


- Olga, jūsų naujus projektus kine sunku net suskaičiuoti (2018 m. pasirodo 8 filmai, kuriuose vaidina ši aktorė). Vienas iš jų - prancūzų filmas „Kvėpuok migloje“. Jūs kaip reta sumaniai savo karjeroje derinate europietišką kiną su Holivudo.

- Žinote, tam tikra prasme Prancūzijai tai labai neįprastas filmas: filmas apie katastrofą - veikiau Holivudo formatas, tokie filmai Europoje kuriami retai. Bet, be mano meilės Prancūzijai, ši istorija labai sujaudino ir asmeniškai. Žinote, man buvo šešeri, kai 1986 m. įvyko tragedija Černobylyje. Suprantama, nieko nežinojau apie sprogimą atominėje elektrinėje, bet gerai pamenu įtampos ir net baimės kupiną atmosferą. Baigėsi žaidimai lyjant. Mano močiutė Raisa, gydytoja, drausdavo lietingą dieną eiti į lauką. Ji sakydavo: „Tau nuslinks plaukai“, ir mane tai labai baugino, nors mes gyvenome lyg ir toli nuo sprogimo vietos.

Manau, pažiūrėjęs filmą „Kvėpuok migloje“ žiūrovas daugiau susimąstys apie mūsų planetai gresiančius pavojus, negu perskaitęs keletą mokslinių straipsnių. Mes, artistai, tam tikra prasme galime būti gerokai labiau paveikūs negu politikai ir net mokslininkai.

- Sakykite, o kuo skiriasi filmavimas Holivude ir Europoje?


- Darbo atmosferos skirtumas yra didžiulis. Prancūziška aplinka man yra mielesnė. Pirma, kalba - man praktiškai gimtoji. Aš į Paryžių atvykau 16-os ir prancūziškai moku tobulai. Nors aišku, jau įpratau filmuotis ir angliškai. Man dėl kalbų problemų nekyla. Moku penkias ir režisieriai žino, kad, jeigu reikia, galiu per trumpą laiką - tegu ir ne idealiai - išmokti bet kurią. Pavyzdžiui, kalbėjau turkiškai, kai filmavausi Raselo Krou (Russell Crowe) filme „Vandens ieškotojas“. Svarbiausia, aišku, kad filmavimo aikštelėje, kurioje šeimininkauja prancūzas režisierius, susidraugauji su visais ten dirbančiais žmonėmis, o Holivudo projektuose visą laiką jautiesi tik didžiulės mašinos sraigtelis ir, išskyrus partnerį, nieko gerai ir nepažįsti.

- Jūsų herojė Ana šiame trileryje dėl dukters yra pasiryžusi viskam. Jums tai turi būti suprantama - juk esate mažo vaiko mama.


- Filmavimas buvo nervingas ir mane išsekino. Bet kitaip nieko nepadarysi.

- Nejaugi „Paguodos kvante“ buvo lengviau?

- Žinoma, sunkiau. Turiu omeny pasirengimą. Mat aš nevaikštau į sporto salę. Jeigu atvirai, aš jos nekenčiu! Tuo sunkiau būna kiekvieną kartą. Užtat dievinu kovos menus ir treniruotes su kaskadininkais. Reikia dirbti galva, ne tik raumenimis. Aš net išmokau šaudyti iš šautuvo nemirksėdama, tai gana sunku, bet būtent tam buvo skiriamas didelis dėmesys ruošiantis filmuoti „Paguodos kvantą“. Labai mėgstu greitai važinėti ir stengiausi pati atlikti daugelį triukų, kiek tai leido mano draudimas. Kartą vos neužmušiau Bondo, Danielio Kreigo (Daniel Craig) - nesuvaldžiau motociklo ir rėžiausi į jį. Trumpai tariant, „Paguodos kvanto“ mokykla buvo puiki patirtis. Laimė, netapau veiksmo filmų heroje, kad ir kaip buvo stengiamasi mane „įsprausti“ į šį amplua. Filmuojuosi ir dramose.

- Jūsų herojės yra visiškai bebaimės, o jūs ar bijote ko nors, pavyzdžiui, vorų?

- Ne, nebijau nei vorų, nei kirminų, nei gyvačių, nei šunų. Vaikystėje visus gyvius tempdavausi namo, turiu didelę bendravimo su gyvūnais patirtį. Manau, kad gyvūnai - mūsų mažieji broliai, ir už juos esame atsakingi.

- Kaip Sent Egziuperi „Mažajame prince“?


- Taip. Beje, tai buvo mano pirmoji prancūzų kalba perskaityta knyga. Taigi Prancūzija nuo vaikystės apsigyveno mano širdyje. Mokykloje buvau įsitikinusi, kad prancūzų kalba skamba daug gražiau ir poetiškiau už kitas užsienio kalbas, bet mama šiuo klausimu buvo racionalesnė, ir aš pradėjau mokytis anglų. Beje, nesipriešindama, juk kur Berdianskas, o kur Paryžius, aš apie jį net nesvajojau. Kai man buvo pasiūlyta važiuoti į Prancūziją padirbėti modeliu, mama pasakė: „Važiuok! Net jeigu tau nepavyks, pamatysi šią nuostabią šalį“. Taip ir atvažiavau į Paryžių būdama šešiolikos. Mergaitė iš mažo miestuko, kuri niekada negyveno sostinėje, net lėktuvu skridau pirmą kartą. Buvau naivoka, aišku, patyriau šoką. Pasaulis tarsi atsivėrė prieš mane, bet taip netikėtai ir stipriai - tarsi galingas skersvėjis papūtė. Reikėjo išsilaikyti ant kojų ir labai greitai visko mokytis. Mačiau, kaip daug merginų modelių grįžta namo be nieko arba patenka į labai nemalonias istorijas, kai nepavyksta padaryti karjeros. Todėl nusprendžiau negaišti laiko per begalinių fotosesijų pertraukas. Nesėdėdavau valandų valandas su vyno taure rankoje, nesitrankiau po vakarėlius iki aušros ir nesiskundžiau nesėkmėmis. Užsirašiau į aktorių kursus, vaikščiojau į atrankas, dirbau praktiškai be laisvadienių. Užtat ėmiau pasitikėti savimi ir sulaukiau pasiūlymo filmuotis. Atvirai nežinau, kaip man visa tai susiklostė. Tikriausiai daug kam atrodžiau nuobodi - pernelyg jau buvau atsargi. Bet džiaugiuosi, kad nesielgiau neprotingai. Dabar Paryžiuje jaučiuosi komfortiškai ir tvirtai, nors ir pakeliavau po pasaulį. Gyvenau Amerikoje, dabar gyvenu Anglijoje, bet kas kartą, kai lėktuvas artėja prie Paryžiaus, nekantriai laukiu, kol ratai palies žemę ir galėsiu paskambinti draugams, ir jiems pranešti, kad greitai pasimatysime. Karštligiškai pradedu savo vidinę erdvę pildyti muziejų ir parodų lankymu, iškart einu į Orsė muziejų, kuriame, regis, galėčiau praleisti visą savo gyvenimą.

- Nejaugi? O kaip gi visi kiti pomėgiai ir projektai?

- Taip, jūs teisūs. Tai viso labo svajonė mergaitės, nuo ankstyvos vaikystės užverstos darbais nuo ryto iki nakties. Baleto mokykla, muzikos mokyklos fortepijono klasė ir dar piešimas... Jeigu nebūčiau patyrusi apmaudžios traumos, galbūt būčiau tapusi balerina. Tiesa, visada įsigudrindavau rasti laiko pažaisti su draugėmis. O štai dabar tai yra gerokai sunkiau...

- Interviu esate sakiusi, kad niekada negyventumėte su vyru be meilės, dėl naudos arba patogumo, įpročio...

- Ir dabar taip manau. Esu įsitikinusi, kad vienintelis dalykas, dėl kurio vyrai ir moterys yra reikalingi vieni kitiems - tai meilė. Aš niekada nebandžiau susirasti turtingo, labai sėkmingo, įtakingo vyro, kad galėčiau tikėtis jo pagalbos. Tai ne man. Pažįstu save. Negaliu priklausyti nuo ko nors arba priprasti prie svetimo ir nepriimtino gyvenimo būdo dėl pinigų, prabangos ir kokių nors privilegijų. Neduok Dieve, atsidurti tokioje padėtyje, kai negali rinktis. Geriau mirsiu, negu prarasiu savo nepriklausomybę ir virsiu kieno nors „daiktu“.

- Tačiau, nepaisant meilės Paryžiui, persikėlėte į Londoną, kur gyvena jūsų vaiko tėvas Maksas Benitcas (Max Benitz), britų žurnalistas, rašytojas, prodiuseris ir aktorius...

- Na ką jūs! Persikėliau į Londoną ir nusipirkau ten namą pati, susitaupiusi pinigų, dar iki pažinties su Maksu. Gyvenau Prancūzijoje beveik 13 metų. Daugelis mano artimiausių draugų, emigrantų, kaip ir aš, ten gyvena iki šiol. Būtent prancūzų režisierius surizikavo man pasiūlyti pirmąjį vaidmenį kine. Bet tikros aktoriaus karjeros nepadarysi, nesifilmuodamas filmuose anglų kalba. Gyventi Niujorke ar Los Andžele aš negalėjau. Dėl įvairių priežasčių. Man liko vienintelis būdas patekti į Holivudą - per Europą. Bet amerikiečių atrankos agentai retai ieško aktorių Prancūzijoje, jau vien dėl to, kad nedaugelis prancūzų aktorių nekalba angliškai. Užtat Londone nuolatos vyksta atrankos ir susitikimai, tai tarsi Holivudo filialas. Aš be pabaigos ten važinėdavau, kol pasiryžau nusipirkti būstą.

- Jūs jau dirbote su daugeliu legendinių režisierių, aktorių. Įdomu, o kaip jūs vertinate kovą už lygius honorarus aktoriams ir aktorėms?

- Žinoma, pritariu tam, bet kai pagalvoji, apie kokius skaičius kalbama, tampa šiek tiek juokinga. Arba veikiau keista. Jai sumokėjo penkiolika milijonų, o jam dvidešimt! Dieve. Ir tai vyksta pasaulyje, kuriame tiek žmonių badauja. Asmeniškai aš nesistebėčiau, jeigu man sumokėtų mažiau negu, sakykime, Tomui Kruzui (Tom Cruise) arba Benui Aflekui (Ben Affleck). Su kuriais kartu filmavausi. Neturiu laiko jaustis nuskriausta ir pasimetusi. Aš - užsienietė ir Amerikoje, ir Europoje. Tai jau pakankamai pažeidžiama padėtis. Tik suabejok savimi, ir tau galas...

Vis dėlto gyvenime aš - kaip mano mama - savarankiška ir nepriklausoma. Visatos centras man dabar - mylimas sūnelis Aleksandras. Jam greitai reikės eiti į mokyklą, nes Anglijoje vaikai pradedami mokyti nuo trejų metų. Planuoju rinktis filmus, kurie bus filmuojami Londone. Labai noriu matyti, kaip auga mano mažylis. Iš naujo atrandu pasaulį drauge su sūnumi. Gaila, kad vaikai taip greitai auga. Kai kada man labai norisi pristabdyti laiko tėkmę.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SPROGIMAS: keturi žmonės žuvo, o dar trys buvo sužeisti antradienį per sprogimą chemijos įmonėje Guangsi džuangų autonominiame rajone Kinijos pietuose.
  • APYVARTA: kelionių organizatoriaus „Novaturo“ apyvarta rugsėjį sudarė 22,3 mln. eurų ir buvo 4 proc. didesnė nei tą patį mėnesį pernai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar į Seimą išrinktiems politikams turėtų būti leista apsispręsti dėl iki išrinkimo turėto mandato?

balsuoti rezultatai

Ar mėgstate atostogauti vėsiuoju sezonu?

balsuoti rezultatai
reklama
VZ LOGO 2
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +11 C

 +10 +13 C

 

+10 +12 C

+14 +16 C

+17 +19 C

 

 +13 +14 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

 

USD - 1.1031 PLN - 4.2931
RUB - 70.8543 CHF - 1.0983
GBP - 0.8798 NOK - 10.0463