respublika.lt

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“? - straipsnio komentarai:

 • L
  Laurutė Kasčiūnaitė 2022 liepos 27 07:47:49

  Ko čia visi kiša TSRS? Tada mes gyvenom ir žinojom kad rytoj nebrangs elektra , dujos ir šildymas. Žinojom kad atėjęs į darbą jis yra. Virš galvų neskraidė naikintuvai. Ir nei vienas TSRS vadovas nepasakojo kad kažkokia nacija ir jos žmonės mus žada užpulti ir dėl to jų reik neapkęst.

 • M
  Man 64 m 2022 liepos 27 08:05:24

  Todel galiu sakyt kaip buvo, pats tuo laiku gyvenau. Prie sovietmecio lietuvybe buvo puoselejama, vykdavo lietuviu liaudies dainu sventes, kas met vilniaus vingio parke, suvaziuodavo liaudies kolektyvai is visos lietuvos. Net kiekviename rajono centre vykdavo dainu sventes, pats i jas vaziuodavau. Buvo ledziamos knygos lietuviu kalba, mokyklose studijuojami lietuviu literaturos klasikai, reikdavo rasinius apie ju kuryba aprasyt ir t t. Tik buvo skiepijama tarybine ideologija ir kitaminciai, kurie noredavo propaguot kita ideologija, buvo persekiojami. Kas idomiausia, gerai prisimenu, tie, kurie dabar smezuoja lietuvos televizijos ekranuose ir visaip koneveikia sovietmeti ir dedasi dideliais patriotais, sovietmeciu visaip koneveike burzuazine santvarka, kiti propagavo marksistine ideologija, dabar ja deda i suns dienas. Todel jei sovietmeciu atvirai propagavai marksistine ideologija, bent zmogus turetu padorumo ir sazines dabar nelyst i televizijos ekranus, neit i valdzia, neverst kailio

 • /
  / 2022 liepos 27 08:58:07

  Anksčiau sovietiniais laikais buvo krikštynos, buvo vestuvės netgi laidotuvės pagal senas lietuviškas tradicijas. Už stalo susėdę žmonės dainavo lietuviškas dainas. Dabar lygtais laisva Lietuva bet visa tai išnyko kaip dūmas, brukama vakarietiška kultūra, kalba. Firmų ir fabrikų, parduotuvių pavadinimai angliški. Iš laisvos Lietuvos telikę tik vėliava ir himnas daugiau lietuviško nieko nėra,be to tai ir daug kam patogu,. Niekas negalvoja apie lietuviškų tradicijų išlaikymą, galvoja tik apie pinigus ir geresnį gyvenimą šiai dienai. Tai trumparęgiška, ką mūsų protėviai išsaugojo tūkstančius metų mes prašikom per trisdešimt metų.

 • K
  Kaip atpažinti didžiausius išdavikus? 2022 liepos 27 08:02:11

  Ogi visi šitie, kurie kitiems klijuoja "vatniko", "runkelio" ,"Putino draugo" ir pan. etiketes ir yra didžiausi išdavikai. NES vienas iš esminių skitumų nuo tarybmečio yra įvardijimas piliečiams nevaržomai turėti kitokią nuo "rekomenduojamos". O vis šitie yra grynį "komunistai".

 • p
  parmazonas 2022 liepos 27 08:26:41

  Užtat dabar ir gyvename toje kreivų veidrodžių karalystėje ,kurios kadaise nekentėme ir iš jos juokėmės.Valdžioje tie patys , tik dabar jau užslaptinti kagebistai ,uoliai tarnavę vakarykštei komunistinei ideologijai.Tik dabar aršesni nei buvę vakar.Visokias oželytes ir kuprotus ožius šiandie vėl priimame tiesos ir šviesos šaukliais.Mūsų gyvenimas virto keista parodija ,išsirutuliojusia vadinamos demokratijos vystykluose...

 • n
  nnn 2022 liepos 27 08:06:35

  Mokykloje mokiniams kaišiodami tik testus apie kolūkius su banaliai klausimais ar tai buvo gerai,niekada mokiniai nežinos istorijos apie 50m okupacijoje,kaip ir pasakymais gūdus sovietmetis,O dabartiniai globalistai,aiškindami ,kad nesvarbu kur gyvena lietuviai,nesvarbu teritorija naikina Lietuvos likučius,Įdomu kas atkovojo Lietuvos neprikalusomybę,jei ne tie tarybiniai žmonės gyvenę ,vargę Lietuvoje,jei lietuviai būtų visi išsilakstę iš okupuotos Lietuvos or rusai būtų sukėlę savo ruskius barbarus ,kur dabar ta nepriklausomybį būtų?Iš Amerikos lietuviai atlėkė po kovo11,kai prasidėjo turtų,žemės gražinimai o turtingi tuoj puolė peie valstybinių įmonių privatizavimo,Gal reikia rašyti ne apie blogus tarybinius žmones ,bet apie okupanyus ir jų nomeklatūra Lietuvoje,nes jie patys ir jų vaikai puikiai papuolė į valdžią vėl,O tardytojai,kgbistai sėkmingai įsitvirtino muitinėse,teisėtvarkoje kaip aštuonkojis.

 • Z
  Zvelk placiau 2022 liepos 27 08:18:33

  Tarybiniais laikais nurodymai ateidavo is centro Maskvoje, dabar nurodymai atekna is Briuselio (ir washingtono) stai ir visa nepriklausomybe...ai tiesa, tarybineis laikais valdzia privalejo rupintis zmonemis, dabar ... ai dabar gi "rinka", nei duju valdzia nei elektros valdzia neperka nepraleiduz pro savo barygines strukturas

 • P
  Pagarba Čekams!ukralitvinai laikysis iki galo... 2022 liepos 27 08:41:29

  Daugelio Čekijos miestų valdžia nusprendė pašalinti Ukrainos vėliavas nuo vietos administracijų pastatų, rašo portalas iDNES . Priežastys, kaip pažymėta leidinyje, yra skirtingos. Daugeliu atvejų to reikalavo vietiniai gyventojai, o kai kur priežastis buvo remontas. „Piliečiai prašė, kad ant rotušės pastato būtų pakabinta Čekijos vėliava“, – leidinį citavo Nachodo miesto administracijos spaudos sekretorė Nina Adolf. Ar Ukrainos vėliava grįš į rotušę, nežinia. „Neplanuojame, bet ir neatmetame“, – pridūrė Adolfas.Savo ruožtu Červeny-Kostelets miesto meras Tomaszas Prouza pabrėžė, kad valstybės vėliavas ar kitus valstybės simbolius būtina iškabinti sąmoningai, nesijaudinant. "Gyvename Čekijoje, o ne Ukrainoje. Nematome priežasčių grąžinti vėliavas", – sakė jis. Pasibaigus mokslo metams ir nuo Kolino miesto rotušės pašalinta Ukrainos vėliava. „Mes neplanuojame grąžinti vėliavos“, – sakė miesto valdžios atstovė Dagmar Soukupova.

 • N
  Nokua 2022 liepos 27 07:46:42

  Soroso fondo raktai pas lansbergus todel jie visada laimes kol fondas bus pilnas milijonu

 • H
  Hmm 2022 liepos 27 09:26:25

  Visada sakiau, kad Burokevičius ir Jarmalavičius verti didesnės pagarbos, negu visa eilė dabartinių šiknalaižių, ar šiknalaižių atžalų valdžioje. Anie kovojo už savo įsitikinimų ir jų neišdavė net kalėjime. O va koks nors aptukęs liberastas nenori sėsti į kalėjimą už savo kyšiniškus įsitikinimus, nors tu ką.

  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2022 liepos 27 09:35:33

  ... gyvenimas taip surėdytas, kad visada reikia rinktis - kas tu ir su kuo, nes visada vyksta kova tarp gėrio ir blogio ... jeigu to kas nors nesuvokia, tai skaudu ... ir nereikia dangstytis ideologijomis ... žmonės norėjo savos valstybės ... norėjo tapti pavyzdžiu kitiems, kaip kurti, kaip dirbti, kaip gyventi ... o kas gavosi ? - tapom įrankiu globalistų rankose ir bekeikdami sovietmetį ( ak koks mandras žodis, o kodėl ne tarybinis, nuo žodžio tarybos), net nematome kad esame satanistų tarnai ... juk globalistai šiandien puola ir mus, ir Rusijos žmones, kurie neišpažįsta jų tikėjimo - pasaulio be nacionalinių valstybių, be motinos ir tėvo, pasaulio be atsakomybės ... nenorite, kad atimtų jūsų vaikus ir kalbą ??? tai kodėl dalyvaujate kovoje blogio pusėje ??? kodėl žadėję tapti Šiaurės Atėnais tampate Sodoma ir Gomora ??? išsiblaivykite ...

  Atsakyti
 • n
  na 2022 liepos 27 10:15:08

  Yra žmonių, kurie priešinasi, pavyzdžiui gerai žinoma filosofė Nida Vasiliauskaitė. Labai atvirai ta miniatiūrinė moteris stojo prieš sistemą. Net augaloti vyrai to nepadarė. Štai klausiausi Marijono Mikutavičiaus interviu valdžios žiaskaliadai delfiui. Jis kažkaip apgailėtinai bando išsilaikyti Švabo valtyje, kurią vis labiau siūbuoja pats gyvenimas. Atrodo, kad jis pasisakytų už ką nori, privalomą, vakcinaciją, privalomą kastraciją, kad tik išlikti toje apgailėtinoje valtelėje.

  Atsakyti
 • P
  Parašysiu ir trečia komentarą šią temą.Gimiau LTSR, 2022 liepos 27 14:34:31

  mokiausi,tarnavau,studijavau.Buvau auklėjamas tėvų gerbti vyresnius,laikytis tradicijų,prisiminti išėjusius anapilin,nedaryti gėdos savo šaliai,kur bebūčiau,elgtis tinkamai,užstoti silpnenyjį,gelbėti/padėti pateikusiam į bėdą.Ir tai tik dalis to,ko buvome mokomi mokyklose,tarnaujant kariuomenėje,dirbant...Asmenys,nusikaltę visuomenei,buvo vertinami atitinkamai,o nusikaltę sunkiai,kaip taisyklė,palikdavo šią žemę,liaudies teismo sprendimu.Teisingumo ir tiesos,tikrai buvo daugiau,kaip ir kas nebandytų tai paneigti.Nebuvo skurdžių,landžiojančiu po konteinerius,darbo buvoi,tik dirbk ir netingėk.Apmokamas jis buvo,ne per blogiausiai,galėjai pragyventi iš atlyginimo.Elektra kainavo kapeikas,šildymas nieko,medicina,mokslas,tame tarpe ir aukštasis,nemokamas Būrelių kokių dūšė geidė ir visi jie nemokami.Augo pramonė,buvo statomos mokyklos,vaikų darželiai ,ligoninės,kino teatrai,tiltai,tiesiami keliai,autostrada...Ir visą tai,tik neseniai praūžus karui ! TSRS ,lietuviai buvo lab.gerbiami.Va tep.

  Atsakyti
 • 1
  1:1 2022 liepos 27 08:15:01

  Dėl to matydamas konservatorių diktatūrą - nekaltinu rusų liaudies, nes Lietuvoje tokia pati landzbergio politika kaip ir putino... Kaip ne kaip - tie patys mokytojai (ne veltui ir su grybauskaite geriausiai sutaria).

  Atsakyti
 • H
  Hm, 2022 liepos 27 17:03:07

  Supuvusiai sistemai Tauta senai įrodė, kad, Landsbergių bendruomenė nieko verta, todėl, V, Landsbergis net į antrą turą nepateko per rinkimus į Prezidento postą, nuo tada jie ir suprato, kad reikia meluoti ir vogti ir Tauta "apsiramino" bet ne apsiramino, atsikvošejo!!!!

  Atsakyti
 • n
  nieks neisdris 2022 liepos 27 07:42:59

  nieks neisdris, nes sistema gerai moka. O tie kas negauna is sistemos pinigu - yra nesvarbus.

  Atsakyti
 • N
  Na*ui 2022 liepos 27 08:18:50

  daug apglušintų lietuvių su "nuomonės formuotojų" nuomone ( net mąstyti savo galva nesugeba) ir jie komentuoja apie gyvenimą TSRS.

  Atsakyti
 • Š
  Šošokas 2022 liepos 27 08:38:00

  Sovietiniais laikais buvo galima laisvai kvėpuoti pilna krūtine. Visiškai nejaučiau jokio spaudimo. Sovietų Sąjungoje visų pirma buvo svarbiausia sistemos ir šalies, o ne asmeniniai interesai, kaip šiandien.

  Atsakyti
 • K
  Klaipėdietis 2022 liepos 27 09:03:21

  Mano nuomone sovietiniais laikais lietuviai buvo draugiškesni.

  Atsakyti
 • B
  Berastis stalius 2022 liepos 27 09:00:45

  Siandien VZ I. Šimonytė: mazuto deginimas leistų šildymo kainas laikyti praėjusio sezono lygyje.Lietuvos sistemos atstove Viesai pripazino Kad duju barza tapo nebereikalinga ir Lietuvos neisgelbes ! Ir visi pinigai uz ja sumoketi buvo sukisti I Bala ! Tiesa,mazutas bus rusiskas itariu tik pirktas is tarpininku.Belieka tiketis Kad isaugus mazuto paklausai Lietuvoje ir Europoje Jo kaina nekils kaip duju :)

  Atsakyti
 • B
  Berastis stalius 2022 liepos 27 09:36:06

  Naujienos is Telegram,apoe Ka neraso ir bijo Lietuvos sistemos spauda.Dujos birzose jau po 2250 o Gazpromas dar nesumazino spaudimo Nord Streame :) Dieve saugok Vokietijos ekonomika ,ES garveziuka ! Ir Lietuvos transporto imones :) Uz dujas dabar pjausis visa Europa panasiai kaip uz medicines kaukes COVID pradzioje:) Nors Lietuva zada kurentis mazutu :) Belieka tiketis Kad Jo neprittuks Vokietijoje :) Tiesa,Achema pereis ant trasu gamybos is mazuto ,girdejote ? O Lietuvos stiklo gamintojai kurensis duju pecius mazutu irgi :) Tiesa,kuo ir po kiek kurensis kepyklos ir vartuotojai kuriu namuose irengti duju boileriai nutylima :) Kaip ir po kiek kainuos elektra :)

  Atsakyti
 • J
  JAV VASALŲ KOLONIJOJE 2022 liepos 27 09:26:46

  Iš 3,7 mln. 1990 m. Lietuvos piliečių 2022 m. liko 2,5 mln. – sveikinu – tikrai nereikės jokios Rusijos okupacijos mirštančiai jankių vasalų kolonijai. Tiesa, nepamirškite reguliariai organizuoti iškrypėlių paradus - labai padeda Lietuvių Tautos išlikimui.

  Atsakyti
 • K
  KAIMIETIS 2022 liepos 27 18:56:44

  VISI SITAI PRAKEIKTAI SISTEMAI SAKO TAIP ,DEL TO SEDIME GILIOJ SIKNOJ

  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2022 liepos 27 09:55:12

  ... nėra šiandien kultūros žmonių - juos sulaužė, privertę juos pardavinėti bandeles ... šiandien valstybės prioritetas nuomonės formuotojai, kurie vis bando mums įrodyti, kad blogis yra gėris ...

  Atsakyti
 • D
  Dzūkija 2022 liepos 27 09:52:55

  ... tikėjausi daugiau iš autoriaus ... mes seniai gyvename nebe salelėje, o globalistų kuriamame pasaulyje ir šitiems satanistams pirštinę mesti ir pasakyti ne sugebėjo tik Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ... bijot tai pripažinti ??? o juk tai akivaizdu, nors jūs ir stengiastės tuo netikėti ... va ir viskas ...

  Atsakyti
 • L
  Leonardas 2022 liepos 27 07:49:27

  Lambibiniu, Geiciniu, Tumberginiu gaujos pasirode zimei blogiasni uz sovietu sistema ir dabar gaujos daro bespredela ir naikina ES. Tai mafija istatyme, bet ir istatymo nera.

  Atsakyti
 • L
  LIETUVOJE DIDELĖ ŠVENTĖ 2022 liepos 27 09:15:34

  JAV ambasadorius dalyvavo iškrypėlių parade - AKIVAIZDU - KAS VALDO PROJEKTĄ LIETUVA BE LIETUVIŲ.

  Atsakyti
 • m
  mano kuklia nuomone 2022 liepos 28 13:04:20

  Kažkodėl nė viena žiniasklaidos priemonė nepasakė, kodėl įvyko Šri Lankoje toks akibrokštas ir prezidentas buvo priverstas bėgti. Ogi jų prezidentas buvo žaliosios ekonomikos entuziastas ir uždraudė trąšas, todėl neužderėjo ryžiai ir domino principu griuvo visa maisto grandinė bei visa ekonomika. Mūsiškiai ES irgi jaučia, kad gali būti tokie dalykai, jei perlenks lazdą. Tas mūsų ministro pasakymas, kad išsodinsime jus iš automobilių tik iš pirmo žvilgsnio atrodo nekaltas, bet vos tik tai įvyko Prancūzijoje, tuojau atsirado geltonosios liemenės. Taip kad "NE" mes galime kartais pasakyti, pernai net butaforines kartuves atsinešėme, ko pasekoje kai kurie parlamentarai nakvojo seimo pastate, o gudresni išvyko šarvuotu automobiliu (kiek ten tilpo). Tik taip jie supranta mūsų "ne".

  Atsakyti
 • V
  VIENAS ESMINIS KLAUSIMAS 2022 liepos 27 08:54:17

  AR BUVO NORS MENKIAUSIAS REFERENDUMAS LIETUVAI STOJANT Į NATO - NE - REIŠKIA LIETUVA YRA PO OKUPANTO PADU. Užtenka duoti paiešką GOOGLE „REFERENDUMAI LIETUVOJE“ ir tampa aišku, kad Lietuvoje 2003 m.buvo referendumas dėl stojimo į ES (su LR KONSTITUCIJOS PAŽEIDIMAIS – nutempiant balsavimą į antrą dieną ir papirkinėjant rinkėjus alumi bei skalbimo milteliais), kuri yra laisvo prekių judėjimo, laisvo darbo jėgos judėjimo bei muitų sąjunga. NIEKO BENDRO SU STOJIMU Į JAV VALDOMĄ NATO KARINĮ ALJANSĄ TAI NETURI.

  Atsakyti
 • B
  Be lietuvių liaudies dainų 2022 liepos 27 10:33:12

  “Nepriklausomoje” Lietuvoje vaikai, lankę darželius ir mokyklas, neišmoksta nei vienos lietuvių liaudies dainos! Tarybiniais laikais eiliniame darželyje kiekvieną dieną būdavo muzikiniai užsiėmimai , kur muzikos mokytoja grodavo pianinu, o vaikai darydavo mankštą, šokdavo ( bitutė pilkoji, Jurgelį meistrelį, ant skiedryno gaidys kapstė.. ir pan.) dainuodavo liaudies daineles.

  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
 • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
 • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
 • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
 • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
 • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
 • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
 • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
 • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
 • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+3 +9 C

 

+7 +10 C

+12 +15 C

+12 +16 C

 

+13 +15 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s