respublika.lt

Kelia grėsmę tūkstančiams valdininkų - straipsnio komentarai:

 • Ada 2020 vasario mėn. 07 d. 19:53:11

  Sveikatos ir sekmes siam tvirtam,drasiam zmogui,puikiam pedagogui,kuris nebijo kalbeti skaudzia tiesa.Deja,menkystoms karjeristams tikru savo srities specialistu nereikia..Stai tokie zmones turetu ir galetu sutvarkyti svietimo sistema.Deja,bukagalviai, susireiksmine savanaudziai bijo kaip velnias kryziaus

 • Safyras 2020 vasario mėn. 05 d. 07:40:54

  Švietimas nesusideda tik iš pamokų. Jis susideda ir iš laisvalaikio. Tačiau vaikai domisi skirtingais dalykais, kaip ir jų talentus gali atskleisti tik geri mokytojai ar atsitiktiniai žmonės. Daugelis tėvų nori, kad jų vaikai būtų išskirtiniai, todėl tampo po įvairius būrelius, moka didelius pinigus už papildomas pamokas, bet priversti vaiką mokytis, šokti, dainuoti, tapyti ar groti, kai jis to nenori, tai yra neįmanoma. Tačiau taip žeminti mokytojo autoritetą, kai matome prastas muilo operas ar šou per TV , tai gali tik tie, kurie neturi jokio talento, bet labai nori puikuotis žiniasklaidos priemonėse. Kiek atsirado "rašytojų", "kompozitorių", kurie svajoja apie garbę, bet gaunasi nei muzika, nei romanas, tik gaidų ar žodžių kratinys...

 • To Žodžio laisvė 2020 vasario mėn. 04 d. 23:36:57

  Apsaugok Viešpatie, tik Burgio ir trūko ministerijoj ar Seime. Tegul jis pasiima eilinę Lietuvos mokyklą ar gimnaziją, padirektoriauja, padaro ją prestižine, tada - gal. O dabar - atrinkti vaikai ir stebuklingas direktorius. Sėdėtų ir tylėtų. Kai stebuklingam direktoriui iškilo problema su nepaklusnia mokine (tokių problemų eilinės mokyklos turi kasdien) ir subliuško direktoriaus didybė, negebėjo tinkamai, išmintingai susitvarkyt. Tai ką jis darytų eilinėj mokykloj?

 • mokytojas pensininkas 2020 vasario mėn. 04 d. 16:11:23

  Pilnai pritariu straipsnio autoriui.Labai panašiai ir aš kalbėjau savo kolegoms. Nežinau direktoriaus nuomonės ar normalu, kad vienodai apmokama dailės, darbų, fizinio lavinimo, pradinių klasių mokytojų darbas kaip ir matematiko, chemiko, fiziko. Šių specialybių mokytojų jau dabar trūksta, o ir esantieji laukia pensijos. Labai mažai mažai vyrų dirba mokyklose, anksčiau fizikais dirbo pagrinde vyrai. Man atrodo švietimo ateitis liūdnoka.

 • senis 2020 vasario mėn. 04 d. 15:29:50

  kiekvienas ismincius turi kvailumo. Arba, baimes. Burgis irgi ciulba apie kazkokia nepriklausomybe, lietuviska mokykla ir nuosava kapitalizma. Deja, jau 30 metu, Lietuva, kaip ir likusios 14 tarybiniu socialistiniu respubliku, yra 4 Reicho kolonijos. Burgis, turbut, nepastebejo kad TSRS sausai prapyle saltaji 1946-1990 metu kara, pasrase besalygine kapituliacja ir Sorosas, savo prisipirktu 1985-1990 m.klapciuku Lansbergio, Kubiliaus, Juknevicienes, Adamkaus, Grybauskaites, Nausedos pagalba vykdo dar Hitlerio sukurta programa Ost. Pagal ja naikinamos mokyklos, statomi kalejimai, daromi vaikuciai, auginama, apmokoma pigi darbo jega ir sudaromos salygos, kad ta darbo jega begtu dirbti i Muterlanda. Lietuva nebeturi savo rysiu sistemos, savopinigu, savo CB, Lietuvoje nebeveikia LR Konstitucija nes ES istatymai virsesni. Nera Konstitucijos, nera valstybes. Jeigu Burgis sito nesupranta, jis kvailas pleptologas. Ne mokytojas.

 • mama 2020 vasario mėn. 04 d. 13:52:06

  Labai teisingas straipsnis. Į dešimtuką. Pritariu kiekvienam parašytam žodžiui. Linkiu didžiausios sėkmės Mokytojui iš didžiosios raidės.

 • Bočelis 2020 vasario mėn. 04 d. 11:14:39

  Esu pokario vaikas, augau be tėvo...motina dirbo nuo ryto iki vakaro, todėl dauguma vaikų buvo palikti likimo valiai. Aš labai gerai prisimenu visus savo mokytojus nuo pradinės mokyklos iki mokslų pabaigos. Nebuvau klasės versmė, bet jai galėčiau žemai nusilenkčiau ir nuplaučiau kojas pradinių klasių mokytojai, vyresnių klasių auklėtojai...Jos jau išėjusios anapilin. Jas atsimenu, kaip savo vaikus mylinčias motinas, kurios ne tik mokė, bet ir auklėjo, suprato ir matė, kad daugelis vaikų ateina alkani ir apipliše, bet mokėjo moraliai palaikyti ir užjausti. Jai mokytojas ir užsukdavo ausį ar patampydavo už čiuprinos, tai jai pasiskusčiau motinai tai gaučiau dar priedo...Dabar pučia dūmus mokytojui į veidą, siunčia, kur karaliai pėsti vaikšto, o tėveliai pasipūte kaltina mokytoją, tai ko mes norime iš to vaiko. Jam viskas galima, neduok dieve paliesite ji piršteliu...Reikia bausti ne mokytojus ,o tėvus.

 • TO>žodžio laisvė... 2020 vasario mėn. 04 d. 10:37:46

  Gerbiamas komentatoriau, Jūs uoliai visus kviečiate eiti į rinkimus, gal ir esate teisus, bet Markas Tvenas yra sakęs, kad jai rinkimai kažką lemtu jie seniai būtu uždrausti...

 • JUOZAS 2020 vasario mėn. 04 d. 10:35:02

  Man nesuprantama mokylu direktoriu rotacija,pedagogu dugkartines atestacijos,bet kodel savivaldybiu kontrolieriai sedi kaip meskos ausyje ir atliekantys patikrinimus tik pavirsutiniskai ir paregos

 • MILA 2020 vasario mėn. 04 d. 10:29:09

  Stiprybes ,sveikatos ir sekmes siam doram zmogui,puikam matematikui,ismintingam pedagogui,kurio is tolo bijo visos menkystos,vaidinancios visazinius pedagogus ir,deja ,prisibrovusios prie lovio,toliau galutinai zlugdo svietima .

 • Apie komentarus 2020 vasario mėn. 04 d. 10:24:29

  kai kurie iš jų tiesiog įrodo graudžią tiesą - kas būna, kai žmogus pasirodo visa galva aukštesnis

 • xxxx 2020 vasario mėn. 04 d. 02:00:05

  straipsnio autorius - narcizas (o gal pradėjęs vaikėti senukas). Tokio prie vaikų prileisti negalima.

 • TIKRIAUSIAI 2020 vasario mėn. 03 d. 18:22:02

  jau bebitstengsite mokytojų per langus varyti į ministeriją, tokį jovalą buvote sukėlę, tikriausiai, tūnojote po šluota, o dabar, pamatęs kad viskas nutilo, vėl išlindote?, o gal kas paramą suteikė, kam tai naudinga būtų?

 • Atjauskim 2020 vasario mėn. 03 d. 16:31:38

  juk žmogus nabagas- visiškas dvasios ubagiukas.Mokinius galima mokyti tik savo gražiu, kilniu, tauriu įkvepiančiu pavyzdžiu. Bet kad tokiu tapti reikia labai labai daug dar su pačiu savimi padirbėti ir tik tada gal ir bus galima gal ką prasmingesnio daryti ir kalbėti.

 • Suvalkiotas 2020 vasario mėn. 03 d. 12:52:42

  Šviesus, auksinio proto pedagogas, bet šiandieninėj gobšumo aptemdytiems valdžiagyviams, toks ŽMOGUS /tikrai iš didžiosios raidės/ ne tik nereikalingas, bet jiems ir pavojingas, todėl visur ir visais įmanomais būdais ignoruojamas.

 • Mokytoja 2020 vasario mėn. 03 d. 10:26:01

  Gerb. Burgi ,esu susipažínusi su Jūsų istorija . Nenoriu kartoti moksleivei pasakytų Jūsų žodžių ,bet Jūs buvote neteisus . Kad sistema serga , tai tiesa , bet Jūs esate per silpnas gydytojas ,kad ją pagydytumėte.

 • šviesus Žmogus 2020 vasario mėn. 03 d. 09:10:01

  tamsuolių nualintoje švietimo karalystėjė

 • to Jonas 19:02:41 2020 vasario mėn. 03 d. 02:27:03

  Puikus ir taiklus jūsų komentaras, pritariu. Mokykla, į kurią priimami tik gabiausi - toks direktorius turėtų susilaikyti nuo komentarų apie tai, kaip "siekti tobulumo", nes jie jau gavo "mokslui tobulus mokinius", tad bepigu tokiai mokyklai siekti rezultatų.

 • smalsu pasidarė 2020 vasario mėn. 03 d. 02:18:22

  Gal ne į temą, bet - ponui tinka teistas Paluckas ar broileris milijonierius, tokiu "galimai" tapęs iš biudžeto lėšų, Džiugelis - kuris po savo intrigų dingo kaip į vandenį ar bukiausių ....oi .... brangiausių pasaulyje paskolų mėgėjas Kubilius, o gal Williams aferos krikštamotė "rassska pulemiotė" ir kiti tokie?

 • Hm 2020 vasario mėn. 03 d. 01:26:18

  Tipo čia mokytojas? Tai kodėl politikuoja, užuot mokės vaikus, o ne respublika?

 • T0mas J. 2020 vasario mėn. 03 d. 00:23:14

  Netinkamas elgesys su rūkančia moksleive išvertė Burgį iš posto. Ar maža kokių eibių prikrečia mokiniai – nesusiformavusios asmenybės, tie – kuriuos reikia AUKLĖTI. O auklėti reikia kantrybės, talento, gero psichologijos išmanymo, bet viso to frazėje “Aš sugriausiu tavo gyvenimą, padarysiu tave nepakaltinamą“ – nėra nė truputėlio. Atvirkščiai – šitaip nepilnametei pasakyti gali tik žmogus, kuris neturi jokio pedagoginio talento, niekinantis psichologiją ir nesivaldantis žmogus. Mokyklos vadovo požiūrį į vaikų auklėjimą labai gerai atskleidžia tas faktas, jog JO mokykloje TAISYKLĖSE AUKLĖJIMAS NEBUVO NUMATYTAS, taisyklėse buvo nuostata PAŽEIDEI VIENĄ TAISYKLĘ – EINI LAUK. Ką reiškia tokia nuostata? Ši mokykla auklėjimo atsisako, į ją ateiti gali tik auklėjimo procesą užbaigę vaikai. Tokių vaikų nebūna. Pedagogas, kuris nenori užsiimti vaikų auklėjimu – ne pedagogas. Tai burgis iš mažosios raidės.

 • Bevardis 2020 vasario mėn. 02 d. 21:47:59

  Dėkoju komentatoriams , liekite išmintį , labai įdomu , tą šlykštų laiką gerai prisimenu , gyvenome tautų kalėjime tik nesakykite , kad kalėjimo viršininkas leido kvėpuoti ir mums to užteko. Palyginęs prie šiukšlių konteinerio besikapstantį žmogų , galiu vadinti ponu. Primenu visiems , geriau negali būti , nes vienas milijonas protingiausių , geriausių sunaikinti per paskutinius šimtmečius.

 • Žodžio laisvė... 2020 vasario mėn. 02 d. 21:26:29

  Nedalinkite, p.B.Burgi, čia mums gražių šypsenų,o imkitės nuo sekančių rinkimų gelbėti mokyklų ir mokinių reikalus.Suteikite dar vieną viltį Lietuvai.Dalyvaukite Seimo rinkimuose ir pirmyn į barikadas Švietimo Ministerijoje.

 • Burgiui 2020 vasario mėn. 02 d. 21:21:38

  Padirbėkite eilinėje mokykloje, o tada bus galima kalbėti apie jūsų talentą.

 • Gaila 2020 vasario mėn. 02 d. 21:16:47

  Kas vyksta auklėjant jaunimą.Gal dėl to kad atimtos mokytojo teises,?kaip mokiniai pradeda vadovauti ... Po antrųjų pasaulio skerdynių kaimo mokyklos buvo skurdas.Neturejome kur nusiplauti rankų,o atvykę iš medicinos su švietimo darbuotojais tikrino rankų švarą.Su seilėmis trindavome pirštus. Daugelis mokytojų buvo jauni ,baigė tik vidurines,mažai studijavo.Žinios jų buvo prastos. Po pamokų alkani nes bufeto ne buvo eidavome dirbti į Mičiurino daržą,tampeme sunkius smelio prikrautus neštuvus tiesdami bėgimo takus,krepšinio ,tinklinio aikšteles. Pionierių vadove vis mus “džiugino”kad greitai bus komunizmas,nors jos tevas nesenai buvo grįžęs iš Sibiro kaleimų.Taip sunkiai dirbdavo me nuo rugsėjo m. pradžios iki šalčių Turėjome protingą ,darbščią mama,Ji mus sugebejo į kurdinti į darbo jaunimo vid,.mokyklą miestelyje.Ten dirbo gabūs smetoniniai mokytojai,ten mums buvo dangus.Jokių pašalinių darbų gabus pedagogai buvo įdomus,darbštus,autoritingi.Nors naktimis turejo grįžti 3 km miškais..

 • Kis 2020 vasario mėn. 02 d. 20:25:10

  gerbiamasis,atrodo laipsniu pakanka kodel neinate i seima,ziurek koks nors "nenaudelis "Skvernelis ,kuris zlugdo valstybes biudzeta,nes mat Vilniaus savivaldybe isasfaltavo 1.5 km kur tame paciame kaime gyvena ir premjeras(jeigu butu padori valstybe,uztai,kad nesinaudoja Durniskemis galetu del saugumo ir visa ta atkarpa isasfaltuoti?Beje tuo metu ministru pirmininkui ne keliukas galvoje,kai iskylusi gresme gyvybei.Cia ne itema)paimtu ir paskirtu i ministrus(nezinau sutrumpintai kaip,nes ir sportas cia pat)O mokslas nukeckintas ne is dyko buvimo,juk alkasa valdyti kur kas patogiau,kai esi nusipirkes 10% "bendrazygiu",juk kaip nesuk,o tremtinys Nr 1,lauksime gak suspes tapti ir partizanu,kai pasiziuriu kaip jis sukasi apie siaulius,na tipinis geseftininkas.Laukiu sventes,nes tauta tikrai nusipelne nors ramiau gyventi,juk rusu lyg ir nebeliko?

 • JONAS 2020 vasario mėn. 02 d. 19:34:09

  ALGIMANTA ŽUKAUSKIENĖ iš TV , samdo žudikus ir pati aktyvi į žudymą D.Butėnaitės yra apvogusi ne kartą. Priklauso mafijai ir yra mafijos narė ALGIMANTA ŽUKAUSKIENĖ TV, vykdanti nusikaltimą, paskui nusikaltimą, jos namuose, galima rasti, vogtų daiktų dėl to yra žmogžudiška.

 • dagys 2020 vasario mėn. 02 d. 19:03:08

  gydytoju klaidos kapuose o mokytoju seime

 • Jonas 2020 vasario mėn. 02 d. 19:02:41

  Pritardamas iš esmės daugumai p.Burgio nuomonės punktų, negaliu neįmesti akmenėlio jo daržan. Žvejojimas talentų po visą respubliką-valstybę savo mokyklon, dividendų pasiėmimas už tokius talentų išugdymą , nėra pats garbingiausias būdas . Tai daugiau verslo požymis., panašus į sporto talentų medžioklę ir pirkimą. bet ten nors irsumokama tiems , kurie jau įdėjo, atskleidė tuos talentus. Kadangi nežinau visų detalių, gali būti , kad klystu , kad viskas garbingai ir teisigai tokių talentų surinkimas savon mokyklon, kuri dar buvo ir technologijos univesiteto remiama. Kaip piliečiui man svarbu, kad sistema būtų tokia , kuri leidžia subujoti visokiems talentams , ne tik matematiniams genijams , bet ir tiems , kurių reikia pramonei, ekonomikai,medicinai, fizikai chemijai irt.t. visoms valstybėje veikiančioms veiklos rūšims.

 • jonas 2020 vasario mėn. 02 d. 18:36:24

  Ačiū už puikų straipsnį.Sėkmės...

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SUMAŽĖJO: „Luminor“ grynasis pelnas pernai siekė 54 mln. eurų – 69,5 mln. eurų mažiau, palyginti su 2018 metais.
 • KORONAVIRUSAS: Jungtinė Karalystė (JK) trečiadienį pranešė apie dar 563 mirtis nuo naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19); iš viso šalyje mirė 2 352 susirgę asmenys.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Kiek ekstremalios situacijos metu reikėtų kelti atlyginimus medicinos darbuotojams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūksta?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +2 C

+2 +3 C

 

+1 +2 C

 +5 +6 C

+5 +7 C

 

+7 +8 C

1-7 m/s

2-7 m/s

 

1-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0936 PLN - 4.5815
RUB - 86.4750 CHF - 1.0564
GBP - 0.8846 NOK - 11.2685

Nuorodos