respublika.lt

Istorija - mokslas ar viešpataujančio politinio elito ideologinė tarnaitė? - straipsnio komentarai:

 • D
  Dr. Vengras 2021 birželio 21 09:38:24

  Vytautas didysis seniai galimybių pasą būtų išsiėmęs

  0 0
  Atsakyti
 • G
  Gegužės šalna 2021 gegužės 11 11:44:13

  Tikrąją istoriją rašys tik blaivūs istorikai, be promilių

  0 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 gegužės 10 17:44:13

  kieti vyrukai. Istorija zino ir raso Vatikanas. Mums Vatikanas kuria pasakas, nesamones. Ka mes zinome apie branduolini kara vykusi apie 1 700 metus? Kaip po to pssikeite klimatas? Kas ivyko, kad daugybeje Europos miestu pirmieji aukstai atsidure po zeme? Net ir Vilniuje yra pastatu, kuriu rusiuose yra langai i gatve, o i dabartini pirma auksta durys padarytos lango vietoje. Kaip nagineti rusai atitempe akmeni sverianti apie 2 000 tonu, nudauze nuo jo viska kas nereikalinga ir gavosi raitelis. Nevos krantines is raudonojo granito pagamintos serijiniu budu. Mano karta turejo galimybe skaityti Rusijos literaturos klasika, dabartine karta greitai degins Distojievskio, Tolstojaus, Bulgakovo, Puskino kurinius, jiems ju nebereikes. Mes neturime politiku, mes turime tik politines prostitutes. Jiems, musu istorija, padiktuos suteneris.

  2 0
  Atsakyti
 • A
  Andrius.A. 2021 gegužės 10 11:47:48

  Tikėjaus iš šių garbaus amžiaus istorikų išgirsti kažką labiau atitinkančio tikrają nepolitizuotą istorijos mokslo analizę, bet išskyrus pačio Jakavonio trumpus pasisakymus nieko rimto neišgirdau. Supratau tik vieną, kad Lietuva turi ne savo interesus, o vieną amžiną "priešą" Rusiją ir amžiną "draugą" Lenkiją, kuri parodoma kaip pavyzdys savo istorijos vertinime. Man lenkų savo istorijos vertinimas yra pasityčiojimas iš istorijos. Lenkija dabar yra viena iš didžiausių Ukrajinos gynėjų ir palaikytojų nežiūrint į tai, kad Ukrajinos dydvyrio Banderos vadovaujamos gaujos per karą vakarų Ukrajinoj išžūdė daugiau lenkų ištisom šeimom nei vokiečiai su savo pakalikais žydų Lietuvoj.

  6 0
  Atsakyti
 • A
  Andrius.A. 2021 gegužės 10 11:46:42

  Tikėjaus iš šių garbaus amžiaus istorikų išgirsti kažką labiau atitinkančio tikrają nepolitizuotą istorijos mokslo analizę, bet išskyrus pačio Jakavonio trumpus pasisakymus nieko rimto neišgirdau. Supratau tik vieną, kad Lietuva turi ne savo interesus, o vieną amžiną "priešą" Rusiją ir amžiną "draugą" Lenkiją, kuri parodoma kaip pavyzdys savo istorijos vertinime. Man lenkų savo istorijos vertinimas yra pasityčiojimas iš istorijos. Lenkija dabar yra viena iš didžiausių banderlogų Ukrajinos gynėjų ir palaikytojų nežiūrint į tai, kad Ukrajinos dydvyrio Banderos vadovaujamos gaujos per karą vakarų Ukrajinoj išžūdė daugiau lenkų ištisom šeimom nei vokiečiai su savo pakalikais žydų Lietuvoj.

  0 0
  Atsakyti
 • N
  Nuomone 2021 gegužės 10 10:39:02

  Visa ta vadinama mūsų "istorija" net nekvepia jokia istorija. Pradedant Šapokos pasakaitėmis apie kunigaikščių didybę ir baigiant dabartinių "istorikų" paistalais. Kuri kuo toliau, tuo labiau primena pasakas ir tarnauja tik valdančiajai klikai. Todėl daug mieliau priimu Lietuvos istoriją, parašytą kitų šalių istorikų.

  5 0
  Atsakyti
 • t
  tikrai 2021 gegužės 10 09:49:38

  istorija - "mokslas".

  4 1
  Atsakyti
 • P
  Požiūris 2021 gegužės 10 09:17:31

  Per TV Planeta žiūrėjau Pergalės dienos koncertą . Vienas vaizdelis: į sceną išeina ir dainuoja Kalinką kazachų, armėnų, uzbekų, berods moldavų solistai, visų neįsidėmėjau. Tenka apgailestauti, kad jų tarpe nebuvo baltiečių, gruzinų, ukrainiečių. Nejaugi taip nusipolitikavo "elitas"? Kur du pešasi, trečias laimi.

  6 0
  Atsakyti
  • K
   Kam ta "pabieda" is viso 2021 gegužės 10 11:46:24

   reikia .tipo, "svesti"??? Kozna meta deti tokias lesas karo texnikos demonstravimui??? Su kuo zada rusas kariauti???? Imperija atkurti??? .Kodel Vakarai nerengia paradu??? Ten kukliai pagerbia karo aukas,zuvusiuosius ir tiek ziniu,o nedaro spektaklio,nesako karingu kalbu,kaip sovietai ir siandieninis putinas,kur jo kalboj paslepti grasinimai. Ka jis nori pasakyti,tas puszydis??? rusijai reikia karo,ar tik toms kremliaus savkoms,kurios,kaip ir buve bolsevikai,negali be revoliucijos gaisro????Suprantu,kad reikia prisiminti baisius laikus,kad is naujo nepasikartotu, bet ne rengti paradus,kurstyti aistras naujam karui,kada narodas alkanas didzia dalimi,o ir ekonomika ne kazka. Taigi stalinas buvo protingesnis,surenges ta "pergales" parada viena vieninteli karta ir tik po dvidesimt metu,ponas- "draugas" breznevas sumane paradais pasipuikuoti ir stai nuo 1965metu ta beprotybe kasmet dideja,vis brangeja,nu,o tie karo vitrinarai jau baige ismirt, dauguma nesulauke geresnes dalios....

   0 5
   Atsakyti
 • m
  manau 2021 gegužės 10 08:28:28

  Istorija be abejo mokslas, bet šitai nedaro šio mokslo apgintu nuo manipuliacijų. Istorija visais laikais ir visos valdžios taikė savo siektinų tikslų priemonę,- įrankiu tiems tikslams pasiekti, štai kur šio mokslo bėda , jis visada lieka tarnaitė valdantiesiams . Rimti istorikai, kurie stengiasi objektyviai atspindėti praeitį , lieka už borto, jų nesimato ir nesigirdi, - kaip visada reikalingi tik "valio patriotai" pritariantys bet kokia valdančiųjų išsakytai nesąmonėi.

  10 0
  Atsakyti
 • j
  jurgis 2021 gegužės 10 03:04:59

  Paziurekit, kaip iskraipoma pokario istorija. Slovinami zmogzudziai.

  13 2
  Atsakyti
  • J
   Joks tu jurgis,rusiskas pideri. 2021 gegužės 10 08:55:03

   Vadink save aliosa,ko nedrysti,"asvabadyteliu" palikuoni???? Istorija,visu pirma, klastojo jusu sovietiniai istorikai.Atsimenu,kaip budavo slovinami knugose sovietiniai cekistai,kaip graziai jie buvo spalvinami,kaip aprasinedavo,kokie geri sovietiniai kareivei,kaip jie ,tipo, atsidave vadavo Europos tautas nuo fasizmo. Istikruju tie visi cakistai ir tie "vaduotojai" tai banditu saika,ypac cekistai(nkvd),nu,o "asvabadyteliai" tai plesiku,vagiu armija. Mano seneles ateme viska,kas buvo valgoma 1944 rudeni .Va uzejo,paprase valgyt.Nu ta ir dave ,juk mate,kad alkani,o sitie,pamate,kad atnese lasiniu geroka gabala,kepala duonos,dar agurku raugintu,tai visai pasiuto:eme reikalaut isvirt sriubos,pradejo reikalauti snapso,o jai pasakius,kad neturi,eme patys ieskot,verst,o tas ju aficieras vadovaut tam "paradui", nurodinet,kad ir stalcius,spintas apziuretu,gal kas gero yra antr ismainymo. Va,jusu "isvaduoitojai" xujovi. jusu ordos,sutelktos i milijonines armijas,nusiaube Europa, baisiau nei

   0 16
   Atsakyti
  • t
   tam Joks tu jurgis 2021 gegužės 10 10:00:51

   Ko čia sklaidotės??? Žmogus parašė teisybę. Bent jau didelę dalį teisybės... Deja... Būkim biedni, bet teisingi....

   10 0
   Atsakyti
 • V
  Vaikūzas 2021 gegužės 09 22:22:07

  Politinis elitas? Norėčiau ir aš jį pamatyti. Realybėje matome tiktai mus žlugdančias nusikalstamas politines gaujas. Kitaip sakant "intelektualines" organizuoto nusikaltimo bandas.

  19 0
  Atsakyti
 • K
  Ką čia ir kalbėti 2021 gegužės 09 21:10:52

  apie istoriją, jeigu jau ir nesenos mano jaunystės laikotarpis perašinėjamas dabartinių chunveibinų iki neatpažįstamo. Greitai beliks vieni landsbergiai ir jų ...inlaižiai, sėdintys prie lovio ir visus apvaginėjantys, o protestuojantys vadinami užsienio agentais ir Lietuvos priešais. Kuo ne Stalino laikų reinkarnacija?

  22 0
  Atsakyti
 • A
  ATRADO dviratį. 2021 gegužės 09 18:31:35

  Tik kvailiai nežino, kad istoriją rašo viešpataujanti politinė jėga. O vaidina protingus...

  15 0
  Atsakyti
 • t
  tyrineti istorija kad numatytum ateiti 2021 gegužės 09 17:50:29

  Marti Armstrong blogo obalsis.

  2 0
  Atsakyti
  • n
   neblogas 2021 gegužės 09 22:41:28

   išvadas iš istorijos žmonija darė ilgokai iki "blogų" atsiradimo.

   1 0
   Atsakyti
 • k
  kas nesimoko istorijos, kartoja tas pačias klaidas 2021 gegužės 09 17:49:26

  kas mokosi istorijos, stebi, kaip tas pačias klaidas kartoja kiti.

  15 0
  Atsakyti
 • i
  istorija yra sutartas melų rinkinys 2021 gegužės 09 17:48:11

  Tai pasake Napoleonas.

  11 2
  Atsakyti
 • V
  Vilhelmas 2021 gegužės 09 17:07:14

  Tenka apgailestauti,kad istorija dabar taip pat priklausoma,klastojama pagal atitinkamo gyvio poreikius,galimai.

  21 0
  Atsakyti
 • n
  na siaip tai ISTORIJA --MOKSLAS [ir rimtas mokslas] 2021 gegužės 09 17:05:08

  daje siandieniniu ,,,istoriku,,, a lia mokslininku prapisoru --tai visiskai neliecia .. jiems istorija yra tai uz ka mokama -jie ja nupiesia visiems pagal poreikius, uzsakyma ir kysio sumos dydy...

  23 0
  Atsakyti
 • V
  Vilnius 2021 gegužės 09 16:45:00

  buvo gražus kalnas , tai naujieji marksistėlei nugramdį kaip šuo kaulą . Kaip Baranausko eilėraštyje . Nusispjaut .

  23 0
  Atsakyti
  • W
   W 2021 gegužės 10 09:53:50

   O kaip kitaip babkes isisavinsi. Tas kalnas dabar pinigu saltinis vagims!

   5 0
   Atsakyti
 • j
  janina 2021 gegužės 09 16:34:56

  Istorija?Taigi kol vieni apraudojo žuvusius sutraiškitus tankų,kulkų kiti tuo metu vilko visus svarbiausius arhyvus kurie būtų atskleidę daug paslapčių ir desovietizacijos nebuvimas prileido prie pačių aukščiausių postų degradus.Bet vienas niuansas , kad ir kaip tyliai buvo nugvelbti arhyvai ,tam tikros užsienio žinybos turi jų turinį ir tuo pačiu manipuliuoja,bet tie kurie neišviešinti pačioje valstybėje tai priveda prie savotiško visko neigimo kas buvo tsrs ir dabartiniais įvikais rusijoje vien tik blogis ir priešas,gal tai norėdami išskalbti praeities mundurus.Todėl ir istorija turi būti aiškinimą tik pagal jų dirigavimą be jokios tiesos ir nusikaltimų prieš savo piliečius.Kur tai prives , melas valstybės griovimo pamatas ir gal tikrai tie visi užslaptinimai prives prie to kad mūsų kraštas taps atsvara Kaliningradui ,ir laikui bėgant Lietuvis bus įrašytas į raudonąją knygą kaip retas egzepliorius.

  24 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
 • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos.
 • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
 • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

 • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
 • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
 • RADINYS: Indijos policija ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą, kai medinėje dėžėje, plūduriuojančioje Gangos upėje, surado gyvą ir sveiką naujagimį - dėžės vidus buvo išklotas raudonu audiniu, jame buvo paveikslėliai su indų dievų atvaizdais, taip pat horoskopas, nurodantis mergaitės gimimo datą, laiką ir vardą Ganga – tai vienos iš indų dievybių vardas, kuriuo vadinama ir upė.
 • AFRIKOJE: Botsvanoje rastas trečias didžiausias pasaulio deimantas - kiaušinio dydžio brangakmenis yra 1 098 karatų „retas ir ypatingas“, teigė „Debswana“ įmonės vadovė Lynette Armstrong.
 • PINIGAI: nuo liepos mėnesio vieniši šalpos pensijų gavėjai ir mažų pensijų priemokų gavėjai galės kreiptis į „Sodrą“ dėl vienišo asmens išmokos.

 • APKLAUSA: remiantis naujausia „Deposit Solutions“ apklausa, europiečiai koronaviruso pandemijos metu ėmė mažiau leisti pinigų ir labiau taupyti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate švęsti Jonines?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+21 +28 C

+19 +26 C

 

+18 +25 C

+27 +34 C

+20 +33 C

 

+22 +26 C

0-4 m/s

0-8 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos