respublika.lt

Edukologijos profesorė Vilija TARGAMADZĖ: Kultūrinis genocidas turi būti sustabdytas - straipsnio komentarai:

 • >Bb 2020 birželio mėn. 25 d. 15:08:59

  Logiška, nes rinkimus laimi partijos. Ir, kaip įprasta, vis kitos. Bet švietimo tęstinumas turi būti. O tai prižiūrėti privalo tas, kas tuo metu valdžioje ir kuruoja švietimą. Tik, žinoma, jei švietime ką nors nusimano...

 • Prisitaikeliai 2020 birželio mėn. 25 d. 08:18:02

  Jeigu sita tavarnadze dirbo LRT, tai netikiu jos ne vienu zodziu.

 • Bb 2020 birželio mėn. 24 d. 23:09:33

  Kol švietimo reikalai priklauso nuo partijų tai visada atsiras Steponavičius Pitrėnienė Petrauskienė kurie tik griaus ir eksperimentuose . Ateina išeina ir už nieką neatsako Švietimo reikalus kaip ir krašto gynybą paskirti prezidentui ir kad nuo jokių politinių partijų nepriklausytų

 • vai 2020 birželio mėn. 24 d. 20:58:05

  visiskas genocidas,visur

 • jau 2020 birželio mėn. 24 d. 11:55:25

  30 metu tas vykdoma,prisidengus puvancia demokratija.

 • Na, 2020 birželio mėn. 24 d. 10:22:31

  nzn kaip ten svietimo lygis dabar Šilutėje, bet kulturos genocidas, vadovaujant V. Griškevičienei, vykdomas jau senai. Manau taip bus ir po naujo kulturos ir pramogu centro atidarypersona.Silutes kulturos skyriui ir toliau vadovaus sita persona.

 • Vytas 2020 birželio mėn. 24 d. 10:17:13

  Susidaro tiks įspūdis, kad švietimas nežino kur eina. Lyg mokytojai dėsto dalykus, bet neturi dvasinio idėjinio pamato. Suprantama, kad gal lengviau būtų auklėti katalikiškoje dvasioje, bet juk ne visi yra katalikai, ne visi apskritai tikintys ir tai gali privesti prie pažangos stabdymo, taigi matyt reikia sukurti naują pagrindą dvasiniam ugdymui. Valstybės Pažangos mokykla ar dar kokia, pagal kurią ir būtų dėliojamos vertybės. Gamtos išsaugojimas, pilietiškumas, kritinis mastymas, pagarba senoliams, pagarba istorijai, užuojautos ir empatijos ugdymas ir t.t., čia turėtų pasisakyti moklininkai. kur Lietuva eina ir ko siekia ir kokius nori matyti ateities Lietuvos piliečius, kas ir sudarytų dvasinį stuburą apie kurį ir galima būtų rikiuot ugdymą. Jei nėra dvasinio pagrindo arba pasikeitus valdantiesiems keičiamas ir dvasinis pagrindas yra labai negerai.

 • Taip,taip,taip 2020 birželio mėn. 23 d. 00:10:46

  visos mintys teisingos,nors kai kurios tokios bendros,aptakios,kad butu tike spausdinti pries 10 metu ir neabejoju tiks ir po 10 metu. Skamba tragiskai apie genocida,taciau ejome i tai kelis desimtmecius,dejuojanciu daug,o padaryti reformas ne kiekviena valdzia imasi. Kam patinka,kai mokyklas stambina,kai mokiniu truksta,o mokytojai vyresnio amziaus,o tevai daznai ismano viska geriau nei mokykla,kai daug vaiku leidziami i nepigias privacias,valstybe primoka,o parengti,ismokyti specialistai palieka Lietuva,kai aiskiai matyt ,kad ir aukstuju mokyklu,universitetu dar per daug,juk specialistus ruosiam ir eksportui.o kokios galimybes mokytis,tobuleti mokytojui,vyresniems mokytojams tobulintis kompiuterinio rastingumo srityje,reikia ir konkreciu zingsniu,ar mokytojai,tevai, ,mokiniai tam pasirenge,po to ,kai mokytojai lipo i Svietimo ministerija,labai suabejojau ju pasirengimu darbui su kitokia karta,,abejoju ir ju pagarba kitaip mananciam,kalbanciam iskiliausi pedag i gatves neina

 • Kaip atsibodo 2020 birželio mėn. 22 d. 14:04:43

  Visi valatkos,laurinavičiai, urbonaitės ,targamadzės, krupavičiai, bruveriai, žalimai, armonaitės, kasciunai, kojalos ir visi kt.liberai.

 • < < to Nuomonė 2020 birželio mėn. 22 d. 13:48:14

  Labai nusivyliau puikia žurnaliste D.Šepetyte. Ji visuomet pasirenka kalbinti Lietuvos Šviesuolius? Deja... Kodėl žurnalistė nepaklausė profesorės, ar dabartinis švietimo ministras sugalvojo uždaryti mokyklas ir mokinius, kaip jos pašnekovė sakė, "užkrovė" tėvams? Kodėl nepaklausė, kokį vaidmenį atlieka LRT taryba? Juk visuomeninis transliuotojas turėtų atstovauti ĮVAIRIAS Lietuvos žmonių nuomones, nes išlaikomas iš biudžeto? Kodėl LRT per spaudos apžvalgas ignoruoja "Respubliką" ir "Vakaro žinias"? Ar tai vykdo genocidą šių leidinių atžvilgiu? Juk pašnekovė priklauso, -ė LRT tarybai?

 • Nuomonė 2020 birželio mėn. 22 d. 13:22:19

  Netikiu šios profesorės susirūpinimu švietimo sistema! Kodėl? Profesorei buvo labai svarbu apkaltinti valdančiuosius GENOCIDU.Ji pastoviai dalyvauja LRT įvairiose laidose ,kuriose NUOLAT pritaria konservliberalams (visais požiūriais)! Profesorė tegu atsako sąžiningai nors sau : 1.Kodėl ji tylėjo apie griaunamą tautinės mokyklos koncepciją, kai ŠMM vadovavo liberalas Steponavičius su Putinaite? Ir nevadino genocidu? 2.Kodėl profesorė nė žodeliu neužsiminė apie protestą,kuriame nepilnamečiai laikė anglų kalba parašytus šūkius su keiksmažodžiais, įžeidinėjančiais mūsų policiją? Ir prieš ką ar už ką jie buvo paklupdyti? Matomai,profesorei nesinorėjo apie tai užsiminti,nes tą protestą organizavo sorošiniai liberalai ? O gal todėl, kad tą "alia akciją" laaaabai liaupsino LRT?

 • Irena Stulpinienė 2020 birželio mėn. 22 d. 12:19:01

  Ačiū, profesore. Niekuomet nevėlu kalbėti tiesą. Jei švietimo sistemos vedliai suvoktų, kad auginimas/ugdymas yra dvikomponentis dalykas: susideda iš 1) mokymo ir 2) auklėjimo (tikrai dvasingo, o ne vien religinio), tai viskas palengva susitvarkytų. O kad paliko vien mokymą, išbraukę auklėjimą, tai ir auginame vien materialios gerovės ir pinigų vergus. Pasaulis ir visa, kas jame, grįsta priešybių (juoda-balta, tėvas-motina, diena-naktis, gimimas-mirtis, materija-dvasia ir t.t.) vienove, bet jų priešpastatymas veda į susinaikinimą.

 • Pedagogė 2020 birželio mėn. 22 d. 12:06:51

  Gerb. profesorė puikiai apibūdino esamą situaciją. Pritariu, nes tai praktikoje matyti.

 • pletiarytės mokykla 2020 birželio mėn. 22 d. 09:41:42

  korupcija

 • > Tai gal ponia 2020 birželio mėn. 22 d. 09:25:14

  Pritariu Jusu komentarui. Blogiausia zmogaus dviveidyste. Lietuvoje - tai, kaip epidemija. Viena sako, kita daro. Todel, kaip Sartras sake - "Zodziai, zodziai, zodziai...", ir viskas po senovei.

 • > "Tai gal ponia" komentatoriui 2020 birželio mėn. 22 d. 05:41:20

  Viskas susiję. LRT taip pat. Kasdieninis ruporas : tai ir švietimas ir žinios. O banalios bereikšmės " teisingų" politologų sciologų ..... laidos didžiulę neigimą įtaką duoda tautai Patyčių srautas, taip pat. To, per LRT, sočiai! Tai kad ponia ir taryba labai prie ko

 • SS 2020 birželio mėn. 22 d. 05:28:41

  O dabar pakalbėkime apie lietuvių kultūrinį genocidą žemeičių tautos atžvilgiu. Lietuviai net neužsimena, kad žemaičiai yra tauta, kad jie turi savo istoriją, savo kalbą, architektūrą.... Kodėl nėra žemaičių kalbos ir rašto viešose vietose, kodėl nėra mokyklų žemaičiams? Kodėl Rusijoje leidžiama paskelbti valstybine kalba visoms kompaktiškai gyvenančioms tautoms? O lietuviai istoriškai yra plėšikai, prievartautojai ir žudikai. Kur pvz. dabar sėliai ir kas juos sunaikino? Už savo elgesį LDK buvo sužlugdyta.

 • ... 2020 birželio mėn. 22 d. 00:00:10

  nesiseka konserviniams vandeni drumsti .

 • > "Tai gal ponia" 2020 birželio mėn. 21 d. 21:41:01

  Tai kad tamsta kalbi apie ratus (elektros skydinėje besislapsčiusios personos, atlikusios savo mauro darbą ir niekam nebereikalingos, šmėklą), kai kalba eina apie batus (Sorosinių "neosionistinių išminčių" veikiausių pakalikų vykdomą dvasinį Marijos žemės jaunuomenės genocidą). Pagal tų išminčių priesakų šablonus tamstos rašinėjamų komentarų dvasia leidžia teigti, jog tamsta veikiausiai esmi prisidėjęs prie mūsų jaunuomenės dvasinio genocido. Kas galėtų tai paneigti?

 • Tai gal ponia 2020 birželio mėn. 21 d. 20:22:22

  galėjo tą pasakyti prieš 5-7 metus?Arba bent pirštą pajudint kai sėdėjo užgrobtoje sukčių ir konservliberalų LRT ?Kodėl nenorėjote prisijungti prie Karbauskio, kuris nieko nepaisydamas kėlė visus Siauro&Ko'dokumentus ir rodė kaip ten vagiamos valstybinės lėšos?Nesiliauju stebėtis tokiais šiaudadūšiais stebėtojais turinčiais gerus išsilavinimus ir neprastus diplomus bet visai neturinčius drasos bei meilės žmonėms bei teisingumui. Teisingai sako kad žinių kiekis neapsprendžia asmenybės

 • nuomonė 2020 birželio mėn. 21 d. 20:19:08

  Jūs teisi. Taip ir yra.

 • Reikalinga 2020 birželio mėn. 21 d. 20:16:37

  Ačiū, profesorei, kad kelia pačias opiausias nūdienos problemas. Atsigręžti į vaikų švietimą ir , kad nebenaikintų tautos vaikų visokios armonaitės ir kt. prisiplakėliai. Švietimas yra svarbiausia grandis-čia mūs jauni tautiečiai ir su jais Lietuvos ateitis!

 • O kam 2020 birželio mėn. 21 d. 18:55:53

  vergui kultura,rastas,svietimas!? Cia jums ne socializmas,kur zmogaus erudicija budavo vertinama ir puoselejama.

 • Balalaika 2020 birželio mėn. 21 d. 17:14:13

  Daug kartų kartoju ir kartoju , nemokančių Lietuvių kalbos nepriimti į valstybines įstaigas , reikalas savaime bus baigtas. Būdamas Lietuviu , pavardė "evič" ko dar reikia ? Gal Stalino metodo? Kodėl turime prašyti pavardės keitimo , pasas turi būti gaunamas su teisinga pavarde visiems be jokios išimties , nenorintiems lauk už Lietuvos ribų.

 • Pakirtus augalo saknis jis zuva 2020 birželio mėn. 21 d. 16:29:00

  Teisingai pasakyta. Nukirtus krikscioniskas vertybes, kas dabar daroma, jokios technologijos neisgelbes. Svietimo lygis ir nuostatos pavirte zodziu exvilibristika, kur tikrai galima pavadinti tai genocidu. Taciau, ponios noreciau paklausti, ka ji dare LRT taryboje? Ir i gauta laiska, del neetisku pono a. ramanausko issireiskimu, neskaicius, persiunte atgal. Todel, netikiu jusu susirupinimu bei nuosirdumu, svarstant svietimo problemas.

 • vėl 2020 birželio mėn. 21 d. 16:13:42

  tuščios kalbos...

 • SP.QR 2020 birželio mėn. 21 d. 16:06:49

  Gaila, kad šios profesorês nuomonês nevertina ir ją ignoruoja sistemos valdininkai. Siekis atitikti PISA standartus tik dar labiau smukdo raštingumą, neskatina įvairialypio kritinio mąstymo, nebeugdo tautinių ir tikrų pilietinių vertybių. Mokyklos paverstos savivaldos partijų javais, direktoriai prilyginami savininkams, mokytojai paversti beteisiais prieš mokinius darbininkais. Vyrauja feisbukinė mokymosi sistema, daug vaizdo be turinio. Taip vadinamas partijų susitarimas ir ekonomikos DNR projektas, galutinai sužlugdys lietuviškos mokyklos likučius.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APŠAUDĖ: Čado kariškiai šalies sostinėje Ndžamenoje apšaudė Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų automobilį.
 • MAŽIAUSIA: Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos paskelbtais duomenimis, šių metų liepą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Kaune išliko mažiausia Lietuvoje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar reikia gilinti šalies upes, kad per jas plaukiotų krovininiai laivai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar daržoves perkate, ar auginate patys?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+11 +12 C

+11 +13 C

 

+12 +13 C

 +21 +23 C

+22 +23 C

 

+22 +23 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1329 PLN - 4.4758
RUB - 80.1470 CHF - 1.0685
GBP - 0.8994 NOK - 10.6650

Nuorodos