„Žalgirio“ krepšininkai išplėšė pergalę Tel Avive

(0)
Publikuota: 2019 kovo 21 07:52:53, Dominykas Genevičius, Elta
×
Leo Westermannas. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 27-ojo turo rungtynėse trečiadienį Kauno „Žalgiris“ svečiuose po atkaklios kovos 85:83 (19:23, 17:22, 21:14, 28:24) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi Fox“ (Izraelis) komandą ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 11:6. Tuomet iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie ne tik išlygino rezultatą, bet ir įgijo 6 taškų pranašumą (23:17). Antrajame kėlinyje po Edgaro Ulanovo baudų metimų svečiai išsiveržė į priekį 25:23, bet tuomet „Maccabi Fox“ laimėjo atkarpą 11:0 ir pirmavo 34:25. Tokį patį pranašumą šeimininkai išsaugojo iki didžiosios pertraukos (45:36).

Trečiajame kėlinyje Tel Avivo ekipa nutolo 13 taškų (52:39), tačiau tuomet Leo Westermanno vedamas „Žalgiris“ surengė įspūdingą „spurtą“ 16:1 ir išsiveržį į priekį 55:53. Deja, persvara kauniečiai džiaugėsi neilgai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Maccabi Fox“ vėl įgijo 6 taškų pranašumą (63:57). Paskutinio ketvirčio viduryje šeimininkai padidino persvarą iki 9 taškų (76:67).

Rankų nenuleidę žalgiriečiai tuomet laimėjo atkarpą 9:1 ir grįžo į kovą dėl pergalės (76:77). Likus žaisti 2 min., L. Westermannas perėmė kamuolį ir išvedė svečius į priekį 80:79. Po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 83:81. Paskutinėmis sekundėmis „Žalgiris“ sėkmingai gynėsi ir išplėšė svarbią pergalę.

Kauno klubui 16 taškų pelnė Leo Westermannas, 14 - Thomas Walkupas, po 12 - Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas, 11 - Aaronas White'as, 8 - Artūras Milaknis, 6 - Edgaras Ulanovas, 4 - Deonas Thompsonas, 2 - po traumos į rikiuotę sugrįžęs Antanas Kavaliauskas.

Tel Avivo ekipoje po 18 taškų surinko Scottie'is Wilbekinas ir Tarikas Blackas, 10 - Yovelis Zoosmanas.

„Maccabi Fox“ krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 31-21, bet padarė net 21 klaidą („Žalgiris“ - 12).

„Žalgiris“ (12 pergalių/15 pralaimėjimų) turnyre užima 10-ąją vietą, o „Maccabi Fox“ (12/15) ekipa - 11-ąją.

Pirmajame rate žalgiriečiai namuose Tel Avivo klubą nugalėjo 80:73.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais penktadienį namuose su autsaidere Stambulo „Darussafaka Tekfen“ (Turkija) ekipa.

L. Lekavičiaus komanda Eurolygoje šventė svarbią pergalę

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 27-ojo turo rungtynėse trečiadienį Atėnų „Panathinaikos Opap“ (Graikija) komanda, kuriai atstovauja Lukas Lekavičius, savo žiūrovų akivaizdoje 72:70 (26:10, 22:17, 8:21, 16:22) nugalėjo Vitorijos „Kirolbet Baskonia“ (Ispanija) ekipą.

Pirmajame kėlinyje Atėnų ekipa pirmavo net 21:2, tačiau vėliau svečiai sugebėjo sugrąžinti intrigą. Visgi mačo pabaigoje sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie ir šventė svarbią pergalę.

L. Lekavičius per 11 min. pelnė 2 taškus (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 0/1, baudos 0/2), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

16 taškų nugalėtojams pelnė Deshaunas Thomasas, 14 - Seanas Kilpatrickas, 11 - Nickas Calathesas (12 rez. perd.), 10 - Georgios Papagiannis.

Vitorijos ekipoje po 13 taškų surinko Shavonas Shieldsas ir Marcelinho Huertas, 12 - Darrunas Hilliardas, 11 - Luca Vildoza, 10 - Vincentas Poirier, 9 - Johannesas Voigtmannas (11 atk. kam.).

„Kirolbet Baskonia“ ekipai atstovaujantis Tadas Sedekerskis nežaidė.

„Panathinaikos Opap“ (14 pergalių/13 pralaimėjimų) Eurolygoje užima devintąją vietą, o Vitorijos komanda (14/13) yra septinta.

R. Kurtinaičio auklėtiniai pralaimėjo Eurolygos autsaideriams

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos 27-ojo turo rungtynėse trečiadienį Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) ekipa išvykoje 85:91 (23:17, 23:31, 19:15, 20:28) nusileido autsaiderei Stambulo „Darussafaka Tekfen“ (Turkija) komandai.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Michaelas Ericas (15 atk. kam.), po 20 - Toney Douglasas ir Jeremy Evansas.

Penktąją nesėkmę iš eilės patyrusioje Rusijos komandoje 31 tašką surinko Aleksejus Švedas, 22 - Jordanas Mickey'is.

„Chimki“ (9 pergalės/18 pralaimėjimų) turnyro lentelėje užima 13-ąją vietą, o „Darussafaka“ (4/23) lieka paskutinė - 16-a.

Milano ekipa su M. Kuzminsku pralaimėjo „Real“ klubui

Vyrų krepšinio klubų 27-ojo turo rungtynėse trečiadienį Milano „AX Armani Exchange“ (Italija) ekipa su Mindaugu Kuzminsku svečiuose 89:92 (33:19, 23:31, 19:24, 14:18) pralaimėjo čempionės titulą ginančiai Madrido „Real“ (Ispanija) komandai.

Paskutinę minutę svečiai turėjo tris galimybes išlyginti rezultatą, bet visi tolimi metimai skriejo pro šalį.

M. Kuzminskas per 16 min. pelnė 7 taškus (tritaškiai 0/2, baudos 7/8), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 kartą prasižengė. Kitas lietuvis Artūras Gudaitis dėl traumos negali padėti savo ekipai.

Net 35 taškus Milano klubui pelnė Mike'as Jamesas, po 16 - Nemanja Nedovičius bei Jamesas Nunnally'is.

„Real“ komandoje 14 taškų surinko Sergio Llullas, 13 - Anthony Randolphas, 11 - Gustavo Ayonas (10 atk. kam.).

„Real“ (21 pergalė/6 pralaimėjimai) Eurolygoje užima trečiąją vietą, o Milano ekipa (14/13) yra septinta.