e3

Treneriui trūko kraujo (1)

2018 gruodžio mėn. 07 d. 09:11:11
Arūnas ABROMAITIS

Po Lietuvos krepšinio lygos rungtynių Vilniaus „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis stebėjosi, kad jo auklėtiniai kovoje po krepšiais neguldė varžovų ant žemės, nenuleido jiems kraujo, neišmušė dantų. Kovingumu Panevėžio „Lietkabeliui“ nusileidę vilniečiai savo aikštelėje pralaimėjo 83:94.

Rinktinių varžyboms skirta pertrauka „Lietkabeliui“ buvo labai naudinga, nes per trumpą laiką prie komandos prisijungė keturi žaidėjai. Du iš jų - puolėjas Markas Čakarevičius ir „centras“ Žiga Dimecas - mače su vilniečiais debiutavo LKL čempionate. „Ryto“ padėtis kitokia, jis į Lietuvos rinktinę degelavo D.Adomaitį ir keturis krepšininkus, todėl ne visa ekipa treniravosi kartu. Visgi D.Adomaitis nenorėjo tuo teisintis. „Treniruotės buvo tikrai geros. Nebuvo jokių ženklų, kad rungtynėse gali būti taip“, - teigė „Ryto“ treneris.

O buvo taip, kad antrojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ pirmavo 21, trečiojo kėlinio pradžioje - net 24 taškų skirtumu. Šeimininkai surengė spurtą 20:4 ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų, bet tai buvo tik trumpas suspurdėjimas. „Šiandien mes labai solidžiai žaidėme gynyboje. Trečiajame kėlinyje priėmėme daug prastų sprendimų, ypač kai „Rytas“ naudojo zoninį spaudimą. Tačiau, manau, kad mes nusipelnėme šios pergalės. 17 puolime atkovotų kamuolių parodo, kad mes to labiau norėjome laimėti“, - sakė nugalėtojų treneris Nenadas Čanakas.

17 po vilniečių krepšiu atkovotų kamuolių, kuriuos akcentavo N.Čanakas, nepraslydo pro akis ir D.Adomaičiui. „Kartais nebuvo net pastangų atitverti varžovus. Net kontakto nebuvo. Ar matėte, kad po mūsų atitvėrimų nors vienas „Lietkabelio“ žaidėjas gulėtų ant žemės, jam bėgtų kraujas, jis prarastų dantį? Jie atkovojo 17 kamuolių po mūsų krepšiu ir taip pelnė virš 20 taškų. Tai yra milžiniškas skirtumas, negalime laimėti rungtynių su tokiais skaičiais“, - pripažino vilniečių treneris.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas ir kitose užvakar vykusiose rungtynėse. Paskutinę vietą užimantys „Šiauliai“ namie 98:94 įveikė lentelės vidutinioką Utenos klubą „Juventus“. Panašu, kad Šiaulių komanda yra rimtai nusiteikusi nusiplėšti autsaiderės etiketę. Po 11 nesėkmių ji pasiekė antrąją pergalę iš eilės.

Vilniuje, per „Ryto“ ir „Lietkabelio“ rungtynių pertrauką, buvo ištraukti Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio burtai. Po jų paaiškėjo, kad titulą ginsiantis Kauno „Žalgiris“ susitiks su „Šiauliais“, „Rytas“ - su „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“ - su Prienų „Skycop“, o „Lietkabelis“ - su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Pirmosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos sausį, antrosios - vasarį. Finalo ketverto turnyras Vilniuje vyks vasario 16-17 d.

Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
  Skaityti komentarus (1)
  • PERGALĖ: Lietuvos vyrų krepšinio lygoje (LKL) šeštadienį Klaipėdos „Neptūno“ komanda išvykoje 83:72 (17:16, 22:21, 25:17, 19:18) nugalėjo Prienų „Skycop“ ekipą ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.
  • PAGERINO REKORDĄ: Simonas Bilis pagerino Lietuvos rekordą ir pateko į Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finalą.