Š.Jasikevičius įžvelgė katastrofą (1)

2019 gegužės mėn. 14 d. 10:48:56
Arūnas ABROMAITIS

Lietuvos krepšinio lygos reguliarusis sezonas baigėsi favoritų akistata, kurioje čempionas Kauno „Žalgiris“ savo aikštelėje 91:75 nugalėjo vicečempioną Vilniaus „Rytą“. Kauniečių treneris Šarūnas Jasikevičius po mačo pažėrė kritikos lygai. Jis katastrofa pavadino tai, kad reguliariajame sezone rungtynių yra labai daug, o atkrintamųjų varžybų serijas nuspręsta sutrumpinti.

Paskutinės reguliariojo sezono rungtynės nieko negalėjo pakeisti turnyro lentelėje, tačiau žalgiriečiai varžovams vis tiek nenuolaidžiavo. Vilniečiai laikėsi tik pirmąjį kėlinį, per kurį kauniečiai atkovojo 10 kamuolių po svečių krepšiu, bet prastai pataikė. Antrajame kėlinyje pradėjo kristi tritaškiai, dėl jų „Žalgiris“ iki ilgosios pertraukos sukaupė 23 taškų persvarą.

„Aiškiai matėsi, kad pirmąją pusę dominavome, o antrojoje pusėje kažkiek atsipalaidavome. Kai atsipalaiduoji, varžovai priartėja. Paskui situaciją suvaldėme. Esu labai patenkintas pirmąja puse, o iš antrosios reikia pasimokyti, kad šiuolaikiniame krepšinyje viskas greitai apsiverčia“, - mačą komentavo Š.Jasikevičius. Kauniečių atsipalaidavimas leido „Rytui“ trečiajame kėlinyje sumažinti skirtumą iki 13 taškų, bet reali grėsmė pralaimėti čempionams neiškilo.

Kovą dėl kamuolių „Žalgiris“ laimėjo net 44-23. „Manau, viskas yra paprasta. Žaidžiant su „Žalgiriu“, viskas sukasi aplink lengvus taškus. Pirmoje pusėje visiškai nesusitvarkėme kovoje po lenta, varžovai atkovoję kamuolius pelnė 20 taškų. Be galo sunku žaisti, kai varžovai pusę taškų renka iš „antro šanso“. Tai yra per dideli skaičiai ir pagrindinė pralaimėjimo priežastis“, - sakė „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis.

Vilniečiai Kaune žaidė be gynėjo Di Džei Sylio (D.J.Seeley), kuris jau išsigydė traumą, bet D.Adomaitis nenorėjo rizikuoti amerikiečio sveikata. Kauno klubas antrajame kėlinyje prarado Artūrą Milaknį - snaiperis susižeidė koją.

Žalgiriečiai šį sezoną pralaimėjo „Rytui“ Karaliaus Mindaugo taurės finale, bet LKL čempionate jį įveikė visose keturiose akistatose. Dabar laukia įdomiausia sezono dalis - atkrintamosios varžybos. Pirmąją vietą užėmęs „Žalgiris“ (32 pergalės/4 pralaimėjimai) jau šiandien pradės ketvirtfinalio seriją su Alytaus „Dzūkija“. „Rytas“ (26/10) reguliariajame sezone liko tik trečias. Vilniečiai rytoj pradės seriją su Utenos „Juventus“. Kitose ketvirtfinalio serijose Klaipėdos „Neptūnas“ kovos su Prienų „Skycop“, o Panevėžio „Lietkabelis“ - su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Vilniečių užimta trečioji vieta yra blogiausias komandos pasirodymas per du dešimtmečius, bet D.Adomaitis to nesureikšmino: „Negalime to pakeisti. Ateina atkrintamosios varžybos ir mes esame susikaupę kitoms rungtynėms. Turėjome laiko treniruotėms, jos buvo geros. Di Džei Sylis sugrįžo į rikiuotę, nėra problemų dėl sveikatos, todėl, manau, kad būsime pasirengę 100 proc.“

Atkrintamosios varžybos šiemet yra sutrumpintos. Ketvirtfinalyje ir pusfinalyje bus žaidžiama iki dviejų, o finale - iki trijų pergalių. Š.Jasikevičiui ši naujovė visai nepatinka. „Tai yra katastrofa. Visus metus laukiame atkrintamųjų varžybų, jos yra įdomiausias dalykas sirgaliams ir žaidėjams. Reguliariajame sezone žaidžiame 36 rungtynes. Pirmame rate salės būna pilnos, jaučiasi ažiotažas, kad atvažiavo „Žalgiris“. Bet antrame rate to jau nėra. Panevėžyje buvo pustuštė salė. Žmonėms tai neįdomu. Atkrintamųjų krepšinio bet kurioje valstybėse laukiama labiausiai. Nežinau, kodėl reikia jas trumpinti. Lyga turi suprasti, ko laukia žmonės. Man tai atrodo nelogiška“, - pareiškė Šaras.