Rinktinei pritrūko energijosnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 08:49:14 Perskaitė 246

Pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos kovoms besirengianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Vilniuje turėjo pripažinti Latvijos komandos pranašumą. Dainiaus Adomaičio vadovaujama kariauna „braliukams“ nusileido 80:97. Pasak vyriausiojo mūsų šalies komandos trenerio D.Adomaičio, negalima sakyti, kad lietuviai buvo nenusiteikę. Jiems tiesiog stigo energijos.

 

Pirmąjį ketvirtį lietuviai pralaimėjo 19:23, o prieš ilgąją pertrauką atsiliko 37:45. Per pirmąją susitikimo pusę lietuviai pataikė tik 3 tritaškius iš 16, o latviai - 8 iš 16. Po ilgosios pertraukos svečiai dar labiau nutolo. Po 30 žaidimo minučių Lietuvos rinktinė turėjo 12 taškų deficitą 56:68, o 36-ąją min. skirtumas perkopė 20 taškų ribą 61:82. Per likusį laiką mūsiškiams pavyko tik šiek tiek sumažinti atsilikimą.

„Atrodė, kad susitiko visiškai skirtingo pasiruošimo komandos. Iš dalies tai buvo teisinga. Matėsi, kad latviai buvo daug greitesni kiekvienoje situacijoje - tiek gynyboje, tiek puolime. O mes visur vėlavome. Darėme daug taktinių klaidų, kur turėjome stovėti, ten mūsų nebuvo. Turime dar tris treniruotes, per kurias reikia tas visas klaidas, susijusias su taktika, ir individualias klaidas eliminuoti“, - kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas.

Paklaustas, kokius dalykus labiausiai išryškino šios rungtynės, D.Adomaitis sakė, kad Latvijos krepšininkams buvo duota per daug laisvų metimų, buvo blogai išnaudotos situacijos vienas prieš vieną: „Tokiose situacijose, kurios aiškios, žinome, kaip jose elgtis, pasielgiame ne taip, kaip turime. Gynyboje latviai sužaisdavo agresyviau ir mus „išmušdavo“ iš derinių. Atrodė, kad turime persvarą, bet nesugebame jos išnaudoti. Prieš rungtynes kalbėjome, kad tai yra metikų komanda, kuri meta daugiau tritaškių nei dvitaškių ir ta mūsų gynyba perimetre bus svarbiausias dalykas. Deja, to nepadarėme.“

Ar Lietuvos rinktinei pritrūko tinkamo nusiteikimo? „Kai kalbame apie rinktinę, nekalbėkime apie nenusiteikimą. Tokio net žodžio negali būti. Esmė buvo energijos stoka“, - įsitikinęs D.Adomaitis.

2019 m. pasaulio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynes Lietuvos krepšininkai žais rugsėjo 14 d. išvykoje su Kroatijos komanda bei rugsėjo 17 d. Vilniuje su Olandijos krepšininkais.

„Faktas, kad kiekvienas atrankos „langas“ yra nauja istorija. Kiekvieną kartą komanda vis būna kita. Taigi kiekviena treniruotė yra labai brangi, reikia laiko susižaidimui. Paskutinėje treniruotėje matėme, kad mums labiausiai trūksta susikalbėjimo ir susižaidimo. Taigi tiesiog turime gerinti žaidimo kokybę“, - pridūrė treneris.

Prieš dvikovą su Latvijos komanda už nuopelnus Lietuvos krepšiniui buvo pagerbtas ilgametis rinktinės strategas Jonas Kazlauskas. O rungtynių ilgosios pertraukos metu buvo apdovanoti ir dar keli šalies krepšiniui nusipelnę asmenys: Audrai Ginelevičienei buvo įteiktas Lietuvos krepšinio federacijos garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“, Remigijus Štaras ir Kęstutis Vagneris gavo LFK padėkos ženklus „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“, Vytas Nėnius gavo LFK padėką „Už indėlį vystant Lietuvos krepšinį“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net