(0)
Publikuota: 2017 balandžio 22 08:24:12, Arūnas ABROMAITIS, sportas@vakarozinios.lt
×
Jono Valančiūno komanda mače su „Bucks“ neturėjo jokių šansų. EPA-Eltos nuotr.

Jonas Valančiūnas ir „Toronto Raptors“ komanda trečiosiose NBA atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo rungtynėse atsidūrė bokso kriaušės vietoje. „Milwaukee Bucks“ krepšininkams išvykoje pralaimėta 77:104, bet net ir šis rezultatas ne visai atspindi tai, kaip Milvokyje buvo sutryptas Toronto kolektyvas.

Antrojo kėlinio viduryje „Raptors“ (3-ioji vieta Rytų konferencijoje) ekipa jau buvo patyrusi ne nokdauną, o nokautą, ji buvo atsilikusi 31 tšk. skirtumu. Po trečiojo kėlinio „Bucks“ (6) persvara siekė 32 tšk. Dabar Toronto krepšininkai serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1-2, o ketvirtosios rungtynės ateinančią naktį vyks vėl Milvokyje.

Palyginti su dauguma komandų draugų, J.Valančiūno statistika buvo nebloga. Per 20 min. jis spėjo pelnyti 11 tšk. (dvitaškiai 3/9, baudos 5/7) ir atkovoti 7 kamuolius. Rezultatyviau už lietuvį „Raptors“ gretose žaidė trys krepšininkai. Po 13 tšk. surinko Kailas Lauris (Kyle Lowry) ir Delonas Raitas (Delon Wright), 12 - Normanas Pauelas (Norman Powell). O štai komandos lyderis Demaras Derouzenas (DeMar DeRozan) buvo penktoji kolona. Jis pelnė 8 tšk. baudų metimais, bet žaidimo metu nepataikė visų aštuonių metimų.

Pataikyti nesisekė niekam. Dvitaškius svečiai metė 33,8 proc., tritaškius - 27,3 proc. taiklumu. „Nebuvo nė vieno žaidimo elemento, kurį būtume atlikę normaliai“, - sakė „Raptors“ treneris Dveinas Keisis (Dwane Casey). Nugalėtojams 20 tšk. surinko Krisas Midltonas (Khris Middleton), 19 - Janis Adetokumbas, 16 - Gregas Monro (Greg Monroe). Milvokio ekipa atkrintamųjų varžybų serijos nėra laimėjusi nuo 2001 m.

Per žingsnį nuo antrojo etapo Rytų konferencijoje atsidūrė čempiono titulą ginantis klubas „Cleveland Cavaliers“ (2), kuris išvykoje 119:114 palaužė „Indiana Pacers“ (7) ir serijoje pirmauja 3-0. Beje, čempionams, kaip ir „Raptors“, buvo iškilęs sutriuškinimo pavojus. Po dviejų kėlinių jie pralaiminėjo 25 tšk. skirtumu. Išplėšę pergalę, „Cavaliers“ įėjo į NBA istoriją. Iki šiol atkrintamosiose varžybose niekam nepavyko laimėti mačo, po pusės rungtynių turint tokį deficitą.

Nugalėtojų gretose siautėjo trigubą dublį atlikęs Lebronas Džeimsas (LeBron James), kurio sąskaitoje - 41 tšk., 13 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų. „Cavaliers“ lyderis pakilo į trečiąją vietą daugiausiai taškų atkrintamosiose varžybose pelniusių NBA žaidėjų sąraše. Jis yra surinkęs 5669 tšk. Į ketvirtąją vietą L.Džeimsas nustūmė Kobę Brajantą (Kobe Bryant, 5640 tšk.). Indianos komandoje buvo krepšininkas, bandęs prilygti Lebronui. Polas Džordžas (Paul George) pelnė 36 tšk., atkovojo 15 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Vakarų konferencijoje atsitiesti po nesėkmingos serijos pradžios pavyko „Memphis Grizzlies“ (7) krepšininkams. Jie namie 105:94 nugalėjo „San Antonio Spurs“ (2) ir dabar atsilieka 1-2. Ketvirtajame kėlinyje persvara buvo išaugusi iki 22 tšk. „Grizliams“ 24 tšk. surinko Maikas Konlis (Mike Conley), po 21 - ispanas Markas Gasolis (Marc Gasol) ir Zakas Rendolfas (Zach Randolph). Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Kevajus Leonardas (Kawhi Leonard) - 18 tšk. „Spurs“ latvis Davis Bertanis pelnė 6 tšk.