respublika.lt
LRDT LYRAS

Naujokų medžioklė LKL klubuose įsibėgėjo

2018 rugpjūčio mėn. 18 d. 11:30:11
Arūnas ABROMAITIS

Iki naujojo Lietuvos krepšinio lygos sezono liko kiek daugiau nei mėnuo. Kai kurios komandos jau pradėjo pasirengimą, bet tai nereiškia, kad jų sudėtys yra visiškai sukomplektuotos. Tuo gali pasigirti retas klubas. „Sporto gyvenimas“ pasidomėjo, kokia padėtis LKL komandose yra šiuo metu, kiek žaidėjų jos jau surado, ir kokias spragas dar reikia užkamšyti.

 

Kauno „Žalgiris”

Lietuvos čempionas „Žalgiris“ pastaraisiais metais sudėtį renka labai greitai, jis lenkia kitus LKL klubus. Juk padėtis įpareigoja. Didžiausias Lietuvoje biudžetas ir galimybė vilioti žaidėjus Eurolygos masalu yra solidūs koziriai. Šansas padirbėti su tokiu treneriu kaip Šarūnas Jasikevičius - taip pat rimtas argumentas.

Šiemet dar vienas pranašumas buvo tas, kad aukštaūgių grandies komplektuoti nereikėjo. Komandoje liko Paulius Jankūnas, Aronas Vaitas (Aaron White), Brendonas Deivisas (Brandon Davies) ir Antanas Kavaliauskas. Jiems padės „Žalgiriui“ ir anksčiau priklausęs, bet „Šiauliams“ skolintas Laurynas Birutis. Sutartį su Kauno klubu turi dar vienas vidurio puolėjas, iš JAV studentų lygos grįžęs Martinas Gebenas, tačiau jis turbūt bus išsiųstas tobulėti kitur. Sklando gandai, kad M.Gebenu labai domisi Utenos „Juventus“.

Gynėjų ir lengvųjų krašto puolėjų grandyse padėtis po sezono buvo visai kitokia, nes liko tik Artūras Milaknis bei Edgaras Ulanovas. Prie jų klubo vadovai sugebėjo pridėti Marių Grigonį, Tomasą Volkapą (Thomas Walkup) ir Neitą Voltersą (Nate Wolters). Rugpjūčio pradžioje dar vienu naujoku tapo Donatas Sabeckis, žaidęs „Šiauliuose“ ir pirmavęs LKL pagal rezultatyvių perdavimų skaičių.

Gynėjų grandyje gali trūkti patirties, nes M.Grigonis ir T.Volkapas bus Eurolygos debiutantai, N.Voltersas joje rungtyniavo vos vieną sezoną. Be to, nors dauguma komplektacijos darbų atlikti greitai, vieno akcento dar trūksta. Su N.Voltersu ir D.Sabeckiu įžaidėjų grandyje „Žalgiris“ turbūt laimėtų LKL, bet Eurolygoje nieko nenustebintų. Reikia dar vieno atakų organizatoriaus.

Vilniaus „Rytas”

Prie komandos vairo stovi naujas treneris Dainius Adomaitis, naujokais bus ir maždaug pusė žaidėjų. Komandoje liko gynėjai Krisas Kreimeris (Chris Kramer) ir Mindaugas Girdžiūnas, puolėjas Arnas Butkevičius bei vidurio puolėjas Martynas Echodas. Pridėkime du klubui priklausiusius, bet iki šiol nedaug „Ryte“ žaidusius Margirį Normantą ir Deividą Sirvydį.

Dauguma ekipą papildžiusių žaidėjų yra sukaupę nemažai patirties. Puolėjas Eimantas Bendžius atvyko iš Ispanijos, vidurio puolėjas Evaldas Kairys - iš Turkijos. Jie abu yra apšilę kojas Lietuvos rinktinėje. Gynėjas Di Džei Sylis (D.J.Seeley) yra rungtyniavęs Eurolygoje, o praėjusį sezoną praleido stiprioje Las Palmo ekipoje „Gran Canaria“ (Ispanija). Universalus puolėjas Dominikas Satonas (Dominique Sutton) rinko po 15,5 taško Europos taurės turnyre, atstovaudamas Trento komandai „Aquila Basket“ (Italija). Mažiau žinomas yra įžaidėjas Metas Ferelas (Matt Farrell), atvykęs iš JAV studentų lygos.

Su tokiu gynėjų ir lengvųjų puolėjų pasirinkimu vilniečiai jau dabar galėtų pradėti sezoną, bet po krepšiu dar reikia jėgos. Kol kas jos nėra tiek, kad būtų galima tikėtis sustabdyti P.Jankūną ir B.Deivisą.

Klaipėdos „Neptūnas”

Uostamiesčio komandoje liko treneris Kazys Maksvytis, gynėjas Tomas Delininkaitis, puolėjas Laimonas Kisielius, „centras“ Simas Galdikas ir būrelis jaunų, praėjusį sezoną nedaug žaidusių krepšininkų. Naujoku neverta vadinti ir vidurio puolėjo Džerajaus Granto (Jerai Grant) į Klaipėdą sugrįžusio po metų pertraukos.

Pastebima figūra LKL čempionate gali tapti 32 metų puolėjas Kailas Vyveris (Kyle Weaver) epizodiškai žaidęs NBA, rungtyniavęs Vokietijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos ir Graikijos klubuose. Rimta paspirtis turbūt bus dar du puolėjai - Osvaldas Olisevičius bei „Žalgirio“ paskolintas Gytis Masiulis. Šioje grandyje viskas atrodo gerai, bet gynėjų linijoje „Neptūnas“ kol kas surado tik vieną naujoką - įžaidėją Paulių Dambrauską. Taigi Klaipėdos klubas dar turi ką veikti rinkoje.

Panevėžio „Lietkabelis”


Panevėžyje komandos komplektacija jau praktiškai baigta. Prie ekipos gali prisijungti pora jaunų krepšininkų, bet pagrindas yra. Iš praėjusio sezono sudėties liko tik gynėjas Dominikas Mavra, puolėjai Simas Jasaitis bei Donatas Tarolis ir retai „Lietkabelio“ marškinėlius rungtynėse apsivelkantis „centras“ Tomas Rimša. Niekur nedingo Gintaras Kadžiulis, bet jis pakeitė amplua, iš asistento tapo vyriausiuoju treneriu.

Pastaruosius porą sezonų „Lietkabelis“ buvo veteranų komanda. Šįkart klubas rinkosi naujokus, kurie yra pačiame jėgų žydėjime. Vyresniu amžiumi tarp naujokų išsiskiria tik 34 metų Suomijos rinktinės įžaidėjas Džamaras Vilsonas (Jamar Wilson). Kita vertus, gynėjų grandyje yra 22 metų Paulius Valinskas, kurį paskolino „Žalgiris“. Šalia šių krepšininkų svarbų vaidmenį turėtų atlikti snaiperis iš Kroatijos Franas Pilepičius.

Lengvojo puolėjo pozicijoje laiką dalinsis S.Jasaitis ir buvęs žalgirietis Vytenis Lipkevičius, sunkiojo puolėjo - D.Tarolis ir iš Ispanijos aukščiausios lygos į Lietuvą sugrįžęs Saulius Kulvietis. Grėsmingai atrodo vidurio puolėjų tandemas. 217 cm ūgio Mindaugui Kupšui joje talkins atletiškas 206 cm ūgio Maiklas Morisonas (Michael Morrison), praėjusį sezoną žaidęs Vokietijoje.

„Šiauliai”

Treneriui Antanui Sireikai teko sukti galvą, kuo pakeisti D.Sabeckį, L.Birutį ir dar porą labai svarbių žaidėjų. Sunku pasakyti, ar naujokai gali tapti tinkama pamaina, nes du amerikiečiai - įžaidėjas Kristianas Terelas (Christian Terrell) ir „centras“ Ronaldas Delfas (Ronald Delph) - tik šiemet baigė studijas. Šiauliuose jie pradės profesionalią karjerą. Tiesa, dideliu patirties bagažu pasižymi 31 metų snaiperis iš Kanados Diegas Kapelanas (Diego Kapelan).

Sudėtyje liko nemažai krepšininkų, rungtyniavusių Šiauliuose ir praėjusį sezoną. Naujokai yra jauni, dar nežaidę LKL arba žaidę joje mažai. Pavyzdžiui, Antanas Udras ne vienus metus buvo tarp geriausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aukštaūgių, bet stipriausioje lygoje iki šiol šmėstelėjo tik trumpam. Be minėtų krepšininkų, komandos ramsčiais turėtų būti Šiauliuose likę Arminas Urbutis, Evaldas Šaulys, Ignas Vaitkus. Šiuo metu sudėtyje yra net 16 žaidėjų, todėl keliems iš jų patirtį teks kaupti NKL čempionate.

Pasvalio „Pieno žvaigždės”

Iš praėjusio sezono, komandoje liko tik treneris Gediminas Petrauskas, gynėjas Tomas Galeckas bei puolėjas Tomas Lekūnas. Ilgą laiką „Pieno žvaigždės“ buvo bene pasyviausia LKL komanda žaidėjų rinkoje, bet pastaruoju metu pasvaliečiai sukruto. Du iš keturių naujokų yra amerikiečiai - įžaidėjas Erikas Maklelanas (Eric McClellan) ir atakuojantis gynėjas Džastinas Votsas (Justin Watts). Pirmasis į Lietuvą atvyko iš Meksikos, antrasis - iš Lenkijos čempionato.

Rimtas „Pieno žvaigždžių“ laimikis rinkoje yra puolėjas Vytautas Šulskis, į Pasvalį persikėlęs iš „Neptūno“. 35 metų snaiperis Gytis Sirutavičius Pasvalyje bus ir naujokas, ir senbuvis. Iš Prancūzijos antrosios lygos į Lietuvą sugrįžęs gynėjas „Pieno žvaigždžių“ marškinėlius apsivilks jau ketvirtą kartą.

Utenos „Juventus”

Aukštaitijos ekipoje bus nemažai veidų, kuriuos joje esame matę ir anksčiau. Trenerio pareigas ir toliau užims Žydrūnas Urbonas, liko gynėjai Dovis Bičkauskis ir Kenis Geinsas (Kenny Gaines), puolėjai Arvydas Šikšnius ir Karolis Guščikas. Be to, iš „Lietkabelio“ į „Juventus“ sugrįžo vidurio puolėjas Vaidas Čepukaitis, žaidęs Utenoje 2010-2011, 2014-2015 ir 2016-2017 m. sezonuose.

Iš NCAA studentų lygos į Uteną atvyko gynėjas Konoras Berčfildas (Connor Burchfield), iš Kėdainių „Nevėžio“ - puolėjas Aleksandras Zacharovas, o iš NKL klubų - gynėjas Arnas Beručka ir puolėjas Gytis Radzevičius. „Juventus“ ypač aktyviai dirbo rinkoje liepos pabaigoje, bet po to stabtelėjo. Pauzė kiek užsitęsė, o komandai dar reikia įžaidėjo ir vidurio puolėjo.

Kėdainių „Nevėžis”

Kėdainiuose liko treneris Ramūnas Cvirka, bet dar prieš mėnesį sudėtyje nebuvo nė vieno žaidėjo. Po to „Nevėžis“ aktyviai ėmėsi darbo. Priekinę liniją, jis, galima sakyti, jau suformavo. „Nevėžis“ pratęsė sutartį su vidurio puolėju Gabrieliumi Maldūnu, jam talkins „Pieno žvaigždėse“ žaidęs Nikita Balašovas. Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje rungtyniaus iš Prienų atvykęs Regimantas Miniotas bei ukrainietis Vladimiras Ševčenko.

Kas dėl perimetro krepšininkų, tai čia „Nevėžis“ kol kas buria tik jaunus žaidėjus. 23 metų įžaidėjas Čonsis Kolinsas (Chauncey Collins) praėjusį sezoną rungtyniavo Lenkijoje. Martyną Varną „Nevėžiui“ paskolino „Žalgiris“, o Aidą Einikį - „Neptūnas“. Abiems gynėjams yra po 21 metus. 24 metų puolėjas Ignas Labutis praėjusį sezoną žaidė NKL.

Alytaus „Dzūkija”

Iš Alytaus po praėjusio sezono nepabėgo gynėjai Gediminas Navickas bei Paulius Danisevičius ir puolėjai Mindaugas Sušinskas, Gediminas Žalalis bei Paulius Petrilevičius. Liko ir du jauni, epizodiškai rungtyniavę krepšininkai - Martynas Pocevičius bei Tomas Pačėsas.

Svarbu, kad „Dzūkija“ susigrąžino anksčiau ją treniravusį slovėną Andrejų Urlepą. Žaidėjų būryje naujokų kol kas nedaug. Iš „Prienų“ atvyko „centras“ Egidijus Dimša, iš „Ryto“ - puolėjas Artūras Jomantas. Abiem po 33 metus, bet gali būti, kad ne jie bus vyriausi „Dzūkijos“ krepšininkai. Klubo vadovai neslepia, jog bando privilioti Alytuje karjerą pradėjusius Darjušą ir Kšištofą Lavrinovičius.

„Prienai”


Treneris Virginijus Šeškus viešai sakė, kad nežino, ar tęs darbą Prienuose, bet galų gale įvyko tai, kas ir turėjo įvykti - klubo simbolis liko. Kurį laiką jis neturėjo nė vieno žaidėjo, o dabar „Prienų“ sudėtyje yra septyni krepšininkai. Netradiciška Prienų klubui tai, kad keturi iš jų yra legionieriai. Gynėjų grandį papildė latvis Davis Lejasmejeris, puolėjų - amerikiečiai Ostinas Ariansas (Austin Arians) ir Maikas Brusevicas (Mike Bruesewitz). „Centro“ pozicijoje žais amerikietis Maverikas Morganas (Maverick Morgan).

Trys lietuviai yra patyrę krepšininkai. Iš Prancūzijos antrosios lygos atvyko įžaidėjas Ovidijus Varanauskas, iš „Lietkabelio“ - gynėjas Gintaras Leonavičius, o iš Rygos VEF - puolėjas Arnas Labuckas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NUGALĖJO: Klaipėdos „Fortūnos“ komanda paskutinėse „Multigyn“ Baltijos moterų krepšinio čempionato reguliariojo sezono rungtynėse antradienį namuose 69:53 (20:13, 18:17, 21:7, 10:16) nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ ekipą.
  • SUŽEIDĖ: pietų Prancūzijos Marselio uostamiesčio centre vyras antradienį peiliu sužeidė kelis praeivius; policija užpuoliką pašovė, pranešė saugumo pajėgos.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar tikite, kad senatvėje gyvensite oriai?

balsuoti rezultatai

Ar dėl duobių keliuose jums teko patirti automobilio gedimų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-1     +2 C

+2    +3 C

 

-3    -2 C

+5    +8 C

+4    +6 C

 

-2    +1 C

7-12 m/s

4-7 m/s

 

 2-3 m/s

 

reklama
samba