respublika.lt

Moterų krepšinio grožis ir skausmas

(0)
Publikuota: 2018 rugsėjo 09 18:21:21, Aistė LABINAITĖ
×
nuotr. 1 nuotr.
Klaipėdos „Fortūnos“ klubo prezidentė Ramunė Kumpienė tikisi, kad ir į Lietuvos moterų krepšinį pagaliau ateis šviesesnis rytojus. Redakcijos archyvo nuotr.

Sportininkai karjeras dažniausiai baigia dėl amžiaus arba juos persekiojančių traumų. Tačiau Lietuvos moterų krepšinyje pastaruoju metu papūtė naujos „mados“ vėjai. Sportinius batelius ant vinies merginos jau kabina ir sulaukusios 22 metų. Dvi tokius sprendimus priėmusios krepšininkės prieš naująjį sezoną paliko Klaipėdos „Fortūnos“ komandą. „Kažkoks paradoksas. Tiems, kurie nori sportuoti, jiems neleidžia sveikata. O tiems, kuriems leidžia sveikata, nebenori sportuoti. Mano nuomone, tai buvo gana drastiškas sprendimas“, - „Sporto gyvenimui“ sakė uostamiesčio klubo prezidentė Ramunė Kumpienė.

 

Tikisi, jog dar sugrįš

Viskas prasidėjo nuo to, kai „Fortūnos“ puolėja Roberta Mizgerytė praėjusią savaitę savo socialiniame tinkle parašė, kad atėjo laikas priimti teisingus sprendimus. Mergina nusprendė baigti profesionalios sportininkės karjerą. 22 metų 188 cm ūgio krepšininkė gimtojo miesto komandos garbę gynė devynis sezonus. Lietuvos moterų krepšinio lygoje R.Mizgerytė debiutavo 2009 m. Praėjęs sezonas jai buvo geriausias karjeroje, klaipėdietė vidutiniškai pelnė po 14,1 taško, atkovojo po 9,4 kamuolio, atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo, blokavo po 1,6 metimo ir rinko po 21,1 naudingumo balo.

„Ar Robertos situacija man buvo žinoma, nustebino? Atvirai sakant, ir taip, ir ne. Girdėjau iš žaidėjų, kad gali būti toks variantas. Tačiau tikėjausi, kad Roberta jo nepasirinks. Tikėjausi, kad ji tęs krepšininkės karjerą. Galbūt ne mūsų klube, galbūt užsienyje. Ji turėjo pasiūlymą iš Prancūzijos klubo, tikrai rekomendavau jai ten važiuoti. Sakiau, kad ji to verta. Juk mokslai pabaigti, esi laisvas nuo šio įsipareigojimo. Tačiau ji priėmė savo sprendimą, tai jos valia. Nors vis dėlto tikiuosi ir viliuosi, kad ji padariusi šią pertrauką, dar pamąstys ir apsigalvos. Ji dar gana jauna ir dar galės grįžti į krepšinį. Tikiuosi to. Mano nuomone, tai buvo gana drastiškas sprendimas“, - klabėjo R.Kumpienė.

Pasak Klaipėdos klubo vadovės, sunku apibūdinti R.Mizgerytę pora sakinių. Ji - nuoširdi, labai atsidavusi. Kokias užduotis duodi, tokias krepšininkė ir padaro.

„Roberta niekada nepraleisdavo treniruočių. Žinoma, galbūt kartais kai kuriose vietose reikėjo dėti daugiau pastangų, kad kažką labiau išlavintum, pavyzdžiui, metimą, greitį ar pan. Tiesiog viskas priklauso nuo sportininko įdėtų pastangų. Tačiau ji visada dirbo nuoširdžiai, aukojosi. Į rungtynes eidavo net sirgdama, jeigu reikėdavo žaisti. Tos atsidavimo ir pareigos savybės pas ją buvo aukšto lygio, - pasakojo R.Kumpienė. - Ji tikrai galėjo toliau sportuoti ir siekti tikslų. Sportininkai tikslus pasiekia, kai juos užsibrėžia. Tuomet jiems daug lengviau, nes žino, ko siekia. Pirmiausia jie patys turi turėti tikslus. Kas juos turi, tas ir pasiekia. Ir moterų krepšinyje galima uždirbti. Roberta sakė, kad moterys krepšinyje uždirba septynis kartus mažiau nei vyrai, bet yra ir moterų, kurios septynis kartus daugiau uždirba už vyrus. Viskas priklauso nuo paties sportininko ir jo įdedamų pastangų, kad tai pasiektų.“

Lyginat sudėtį su praėjusiu sezonu, iš „Fortūnos“ be R.Mizgerytės išėjo dar dvi merginos - 22-ejų puolėja Erika Kregždytė ir 36-erių puolėja Sandra Baliutavičiūtė.

„Erika klubą paliko dėl tokių pačių priežasčių kaip Roberta, - teigė R.Kumpienė. - Ji taip pat labai jauna. Merginos buvo grupiokės. Galbūt jos taip susimokė (juokiasi). Tokiame jauname amžiuje baigti karjerą pateisinama priežastis būtų tik traumos, kai gydytojai uždraudžia sportuoti dėl pavojaus sveikatai. Tačiau kai esi pakankamai sveikas, jaunas žmogus, man šiek tiek yra nesuprantamas dalykas. Kažkoks paradoksas. Tiems, kurie nori sportuoti, jiems neleidžia sveikata. O tiems, kuriems leidžia sveikata, nebenori sportuoti. Erika tokiu pat principu tiesiog nusprendė, kad ji nebenori sportuoti. Labai gaila. O S.Baliutavičiūtė išėjo dėl amžiaus, ji veteranė. Sandros sprendimas susijęs su sveikata, kelių traumomis, buvusiomis operacijomis. Tai tikrai pateisinama priežastis. Ji daug savęs atidavė moterų krepšiniui. Tai logiškas normalus sprendimas. Jis nekelia jokių diskusijų. O Robertos ir Erikos sprendimai - kelia (juokiasi).“

Piniginės bėdos

Ar tai toks merginų „maištas“, ar Moterų krepšinio lyga diktuoja tokias sąlygas? Pasak „Fortūnos“ prezidentės, sunku pasakyti. Lyga dabar keičiasi iš pagrindų.

„Matysime, kaip bus ateityje, kaip mes visi eisime į priekį, kaip spręsime finansines problemas. Laikas parodys. Juk stipri lyga yra ta, kurioje yra finansiškai stiprūs klubai. Jeigu būsi stiprus finansiškai, tada ir žaidėjas pajėgias galėsi įsigyti, su kuriomis galėsi siekti rezultatų. Žinoma, dar prisijungiant ir jaunimą, kuris klube tobulėtų. Taip darėme visus 17 metų. Galbūt dabar tiesiog toks laikotarpis. Kai atėjome į lygą, buvome irgi jaunos. Galima sakyti, pradėjome žaisti su moksleivėmis, tik vieną krepšininkę turėjome, kurios karjera jau ėjo į pabaigą. Tačiau nieko, išgyvenome“, - pasakojo R.Kumpienė.

Pasak uostamiesčio komandos vadovės, klubo kilimas prasideda tada, kai jis pradeda stiprėti finansiškai.

„Tuomet iš karto atsirado galimybė dalyvauti Europos taurės turnyre, kur varžėmės penkerius metus. Ten sėmėmės tarptautinės patirties. Kasmet klube turėjome jaunimo rinktinių žaidėjų, buvo paruoštos ir moterų rinktinės narės, ir iškovotas Europos jaunimo (iki 18 metų) čempionato auksas. Tačiau ir visų savivaldybių atsakingi asmenys, ir verslininkai, ir Lietuvos krepšinio federacija turi suprasti, kad pirmiausia žvilgsnį reikia kreipti į klubų biudžetus. Reikia jiems padėti, nepalikti vienų ieškanti rėmėjų. Tai labai sunkus darbas. Reikia užnugario, kuris moterų krepšinio klubams padėtų susirinkti biudžetą“, - atviravo
R.Kumpienė.

Naujajame sezone LMKL bus visiškai pasikeitusi. Moterų krepšinio čempionatas, kurį į savo rankas perėmė LKF, bus vykdomas dviem divizionais. Stipresniame A divizione dalyvaus penkios buvusios LMKL ekipos - Vilniaus „Kibirkštis“,„Fortūna“, Kauno „Aistės-LSU“, Ukmergės „Vilkmegrė“ ir „Šiauliai-Universitetas“. Prie šių ekipų dar prisidės ir trys kaimyninės Latvijos komandos. O B divizione žais komandos, kurios neturi noro ar finansinių galimybių rungtyniauti A divizione. Tai pradžiai būtų buvusios „Akvilės“ lygos ekipos. Taip pat pasikeitė ir lygos valdžia, Audra Ginelevičienė užleido vietą Giedriui Gustui.

„Permainų tikrai reikėjo. Buvo minčių, kad, jei niekas nesikeis, tiesiog trauksimės iš lygos. Tačiau permainos vyksta, tikimės, jos bus į gerą. Prieš artėjantį naująjį sezoną nuotaikos dviprasmiškos. Kaip ir ruošiamės, viskas tvarkoje, tačiau dar norėtume stiprintis, norėtume dar ieškoti žaidėjų, nes šiai dienai turime jų dešimt. Visos yra ganėtinai jaunos. Norėtume dar patyrusių. Tačiau susiduriame su problema - rėmėjais. Labai sunku moterų krepšiniui surasti paramos, tačiau tikimės, kad gal atsilieps kas nors. Darome labai didelius žingsnius, einame visur, prašome, reklamuojamės, tačiau kol kas nepavyksta. Tačiau labai tikimės, kad verslininkų širdys galiausiai atsivers į moterų pusę“, - sakė R.Kumpienė.

„Fortūnos“ prezidentės teigimu, prieš sezoną didžiausias galvos skausmas ir yra finansinė klubo pusė, biudžetas. Jeigu turi, ką pasiūlyti, tikrai atsirastų ir žaidėjų: „Turint mūsų patirtį ir norint kovoti dėl prizinės vietos, reikėtų surinkti 100 tūkst. eurų. Šiuo metu situacija yra prasta. Turime trečdalį sumos. Grubiai tariant, dar reikėtų surasti apie 60 tūkst. eurų.“

Kitame sezone dėl pagrindinių Lietuvos moterų krepšinio titulų tikrai nekovos vienos iš lyderių Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir Marijampolės „Sūduva“. Jos susidūrė su finansinėmis problemomis. Tiesa, „Sūduvos“ vardą bus galima išvysti B divizione.

„Ne kartą iš „Sūduvos“ direktoriaus girdėjau pareiškimą, kad jei bus mažesnis biudžetas, tai jie nestartuos. Galbūt taip ir įvyko. Negaliu atsakyti už juos, kodėl buvo toks sprendimas. Manau, lygiai tas pats yra ir su „Sirenomis“. Manau, sumažėjo finansavimas ir jos pasitraukė. Iš tikrųjų labai daug nervų ir sveikatos kainuoja be biudžeto arba su minimaliu išstatyti komandą ir tikėtis, kad viskas bus gerai (juokiasi). Galbūt lengviau dar kvėpuoja Vilniaus „Kibirkštis“. Mes, visi likusieji klubai, tiesiog smarkiai susispaudę stengiamės, kad išliktų krepšinis, mergaitės turėtų ko siekti“, - pridūrė R.Kumpienė.

Ar bus lengviau siekti lygoje aukščiausių tikslų, kai nebėra dviejų klubų favoritų? Ne, įsitikinusi „Fortūnos“ vadovė. Kiekvienoms rungtynėms reikės ruoštis individualiai, studijuoti varžoves, atlikti namų darbus ir juos įvykdyti aikštelėje.

„Tikiuosi, kad mums pavyks. Nors dabar ir tokia situacija, kad jaunimas sudaro pagrindą, bet svarbiausia, kad jos kovotų aikštėje, siektų pergalės, - kalbėjo R.Kumpienė, kurios komanda praėjusiame sezone užėmė ketvirtą vietą. - Jau turėjome pirmą treniruotę, trumpą susirinkimą. Linkėjau merginoms gero sezono, kad siektų prizinių vietų, išvengtų traumų ir visa širdimi atsidavusios žaistų.“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s