LKL teisėjams - testai ir teorinės pamokosnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 17:29:57 Perskaitė 385

Ateinantį sezoną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate dirbsiantys teisėjai dalyvavo seminare ir buvo supažindinti su naujovėmis, turėjo išlaikyti testus.

 

Geriausi Lietuvos teisėjai dvi dienas praleido Druskininkuose. Lietuvos krepšinio lygos rengtame seminare buvo gilinamasi į naujojo sezono ypatybes: nuostatų pakeitimus, naujus reikalavimus teisėjams, naujas taisykles. Visi teisėjai, ateinantį sezoną teisėjausiantys LKL rungtynėse, sėkmingai išlaikė testus. Vėliau arbitrai klausė kolegų Gyčio Viliaus ir Gvido Gedvilo pranešimų iš Eurolygos ir FIBA Čempionų lygos teisėjų seminarų.

„Akivaizdu, kad artėjama prie bendradarbiavimo su NBA, - sakė LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis, įvertinęs teisėjų pranešimus. - Bandoma suvienodinti krepšinio taisykles ir priartinti europietišką krepšinį prie NBA“.

Ateinantį sezoną teisėjų lauks nauji iššūkiai - kelios pakeistos Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) taisyklės. Seminare buvo pristatyti taisyklių pakeitimai, jų vertinimai. Seminare dalyvavo Alytaus „Dzūkijos“ trenerio asistentas Valdemaras Chomičus. Jis išsakė teisėjams komentarus, kurie aktualūs LKL treneriams. Be to, teisėjai klausėsi psichologės Ievos Petrukanecės pranešimo.

„Ji kalbėjo apie teisėjavimo psichologijos aspektus, - teigė A. Pavilonis. - Tai labai svarbus dalykas, nes krepšinis tapo greitas, todėl reikia žaibiškos reakcijos ir greito sprendimo priėmimo. Praradus koncentraciją pasekmės sunkios: komandos nepatenkintos, teisėjas išgyvena. Stengėmės supažindinti teisėjus, kaip to išvengti“.

Naujasis LKL sezonas prasidės rugsėjo 22 dieną rungtynėmis Kaune tarp čempiono „Žalgirio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net