2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Lietuvos krepšininkai pratęsė pergalių seriją pasaulio čempionato atrankoje

2018 rugsėjo mėn. 14 d. 23:18:03
Dominykas Genevičius, Elta

2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės rungtynėse penktadienį Lietuvos rinktinė išvykoje 84:83 (21:21, 22:15, 20:19, 21:28) nugalėjo Kroatijos komandą ir į savo sąskaitą įsirašė septintą įskaitinę pergalę.

Kroatų sąskaitoje dabar yra trys pergalės ir keturios nesėkmės.

Po atkaklaus pirmojo kėlinio lietuviai savo pranašumą demonstravo per antrąją 10 min. atkarpą. Įpusėjus mačui, lietuviai pirmavo 43:36. Po trijų kėlinių Lietuvos rinktinės pranašumas siekė 8 taškus (63:55). Ketvirtajame kėlinyje kroatai sugebėjo išlyginti rezultatą (73:73), bet lemiamomis minutėmis Mantas Kalnietis taikliais metimais vėl leido lietuviams atitrūkti ir Kroatijos krepšininkai paskutinėmis sekundėmis sugebėjo tik sumažinti atsilikimą iki minimumo.

Lietuvos rinktinei 16 taškų pelnė Eimantas Bendžius, 15 - Mantas Kalnietis, 14 - Adas Juškevičius, 10 - Lukas Lekavičius, po 6 - Edgaras Ulanovas ir Renaldas Seibutis, 5 - Rokas Giedraitis, po 2 - Edgaras Želionis, Mindaugas Kuzminskas bei Artūras Gudaitis.

Kroatijos komandoje 22 taškus surinko Bojanas Bogdanovičius, 19 - Dario Šaričius, 16 - Krunoslavas Simonas, 11 - Ivica Zubacas.

Kitose J grupės rungtynėse Vengrija svečiuose 74:59 (21:13, 20:21, 13:11, 20:14) nugalėjo Nyderlandus, o italai savo aikštėje 101:82 (25:25, 29:27, 19:13, 28:17) pranoko Lenkijos krepšininkus.

Rugsėjo 17 dieną lietuviai namuose žais su olandais.

Antrajame pasaulio čempionato atrankos etape žaidžia 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Joms įskaityti pirmojo etapo rezultatai. Į pasaulio čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

J grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai).